Що ж то за нововведення з ідентифікації абонентів1. Що ж прийняли депутати?
У четвер депутати проголосували за неоднозначний законопроект, згідно з яким для покупки сім-карти необхідно укладати відповідний договір з оператором. На думку авторів документа, його метою є створення відповідних умов і правових підстав для стабілізації ситуації в країні, захисту конституційного ладу і безпеки громадян. Багато ЗМІ зробили висновок, що для купівлі сім-карти потрібен буде паспорт.
2. Чи потрібен буде паспорт?
У відповіді на це питання думки представників мобільних операторів розійшлися. Так, в компанії “Київстар” впевнені, що закон не забороняє покупку сімок без документів.
– Що отримала широке поширення інформація про те, що відтепер для покупки сім-карт нібито потрібний паспорт, станом на сьогодні не відповідає вимогам нового закону, – упевнений директор з регуляторно-правового забезпечення “Київстар” Андрій Осадчук. – Мова йде про те, що послуги телекомунікації повинні надаватися на підставі договору між оператором та абонентом, що не є новиною. Телекомунікаційні послуги завжди надавалися і надаються виключно на підставі договору, який може укладатись як у письмовій формі, з реєстрацією паспортних даних при контрактній формі обслуговування, так і шляхом прийняття абонентом умов публічного договору, розміщених на сайті оператора і в його офісах обслуговування для абонентів передплаченої форми обслуговування. Тобто у абонента поки що залишається вибір способу укладення договору з оператором і своєї ідентифікації при цьому, в тому числі через надання паспортних даних.
А в компанії МТС вважають, що продаж усіх сім-карт відповідно до нового закону буде проходити виключно при пред’явленні документа, що посвідчує особу.
3. Чи доведеться укладати договір існуючим абонентам?
– Якщо виходити з того, що закон зворотної сили не має, то його не повинні застосовувати до абонентів, які підключилися до операторів до його введення, – вважає керівник відділу зі зв’язків з громадськістю “МТС-Україна” Вікторія Рубан. – Очевидно, вимога надавати паспортні дані буде ставитися до купівлі нових сім-карт.
4. Що буде з тарифами?
Якщо операторам доведеться обробляти паспортні дані абонентів, то зв’язок може подорожчати.
– Операторам доведеться повністю перебудовувати свою систему продажів, яка складалася на ринку роками, – продовжує Вікторія Рубан. – Це потребує часу і додаткових витрат.
За її словами, найбільше може виникнути проблем з обслуговуванням населення сіл і невеликих населених пунктів, де немає операторських магазинів.
– Обов’язковий продаж стартових пакетів за паспортами обмежує доступність послуг, за якими, наприклад, сільським жителям доведеться їхати в місто, – говорить фахівець. – І навіть у місті стартовий пакет буде купити не так просто, як зараз. А адже сьогодні його можна купити практично скрізь.
5. Які будуть наслідки?
– На наш погляд, добровільна ідентифікація абонента може позитивно вплинути на ринок, наприклад, знизити рівень шахрайства або стати додатковим способом захисту абонента від несанкціонованих дій третіх осіб, – вважає Андрій Осадчук.
У той же час експерти вважають, що такі законодавчі заборони в будь-якому випадку можна обійти.
Впровадження паспортизації продажів не виключає можливості для бажаючих придбати пакет анонімно, обійти цю умову, – говорить Віторія Рубан. – Як показує досвід зарубіжних країн, скрізь, де використовується така система, існує і чорний ринок, на якому легко можна купити стартовий пакет за підробленими документами.
Advertisements

About "АлМаС"

АлМаС
Опубліковано у Аналитика, Гроші, Новости, Право, Україна, правда | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s