Що ж то за нововведення з ідентифікації абонентів1. Що ж прийняли депутати?
У четвер депутати проголосували за неоднозначний законопроект, згідно з яким для покупки сім-карти необхідно укладати відповідний договір з оператором. На думку авторів документа, його метою є створення відповідних умов і правових підстав для стабілізації ситуації в країні, захисту конституційного ладу і безпеки громадян. Багато ЗМІ зробили висновок, що для купівлі сім-карти потрібен буде паспорт.
2. Чи потрібен буде паспорт?
У відповіді на це питання думки представників мобільних операторів розійшлися. Так, в компанії “Київстар” впевнені, що закон не забороняє покупку сімок без документів.
– Що отримала широке поширення інформація про те, що відтепер для покупки сім-карт нібито потрібний паспорт, станом на сьогодні не відповідає вимогам нового закону, – упевнений директор з регуляторно-правового забезпечення “Київстар” Андрій Осадчук. – Мова йде про те, що послуги телекомунікації повинні надаватися на підставі договору між оператором та абонентом, що не є новиною. Телекомунікаційні послуги завжди надавалися і надаються виключно на підставі договору, який може укладатись як у письмовій формі, з реєстрацією паспортних даних при контрактній формі обслуговування, так і шляхом прийняття абонентом умов публічного договору, розміщених на сайті оператора і в його офісах обслуговування для абонентів передплаченої форми обслуговування. Тобто у абонента поки що залишається вибір способу укладення договору з оператором і своєї ідентифікації при цьому, в тому числі через надання паспортних даних.
А в компанії МТС вважають, що продаж усіх сім-карт відповідно до нового закону буде проходити виключно при пред’явленні документа, що посвідчує особу.
3. Чи доведеться укладати договір існуючим абонентам?
– Якщо виходити з того, що закон зворотної сили не має, то його не повинні застосовувати до абонентів, які підключилися до операторів до його введення, – вважає керівник відділу зі зв’язків з громадськістю “МТС-Україна” Вікторія Рубан. – Очевидно, вимога надавати паспортні дані буде ставитися до купівлі нових сім-карт.
4. Що буде з тарифами?
Якщо операторам доведеться обробляти паспортні дані абонентів, то зв’язок може подорожчати.
– Операторам доведеться повністю перебудовувати свою систему продажів, яка складалася на ринку роками, – продовжує Вікторія Рубан. – Це потребує часу і додаткових витрат.
За її словами, найбільше може виникнути проблем з обслуговуванням населення сіл і невеликих населених пунктів, де немає операторських магазинів.
– Обов’язковий продаж стартових пакетів за паспортами обмежує доступність послуг, за якими, наприклад, сільським жителям доведеться їхати в місто, – говорить фахівець. – І навіть у місті стартовий пакет буде купити не так просто, як зараз. А адже сьогодні його можна купити практично скрізь.
5. Які будуть наслідки?
– На наш погляд, добровільна ідентифікація абонента може позитивно вплинути на ринок, наприклад, знизити рівень шахрайства або стати додатковим способом захисту абонента від несанкціонованих дій третіх осіб, – вважає Андрій Осадчук.
У той же час експерти вважають, що такі законодавчі заборони в будь-якому випадку можна обійти.
Впровадження паспортизації продажів не виключає можливості для бажаючих придбати пакет анонімно, обійти цю умову, – говорить Віторія Рубан. – Як показує досвід зарубіжних країн, скрізь, де використовується така система, існує і чорний ринок, на якому легко можна купити стартовий пакет за підробленими документами.
Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s