ГРАБІЖ БЕЗ ГРІХА


Картинки по запросу збирачі податків

Мабуть немає жодної людини, яка була б байдужа до такого явища, як податки та їх сплата. Виникнувши разом з державою, податки завжди були засобом покриття видатків на виконання її  функцій. Збираючи податки , держава не брала на себе жодних зобов” язань. Тому ще в середні віки  Хома Аквінський  визначив податки як дозволену форму грабежу.

І хоч всі розуміють, що це “грабіж без гріха”, що кошти йдуть на загальне благо, все ж проблеми  із збиранням податків завжди були, є і будуть. До яких тільки хитрощів  не вдавалися протягом віків держава та платники. Держава намагається більше зібрати, а платник- менше віддати..

Історія в цьому аспекті  досить цікава і повчальна. У сьомому столітті королі фраеків посилали  збирати податкм своїх найлютіших вуорогів; якщо зберуть чудово, приб”ють ще краще.

Перша згадка про податкизустрічається  в Біблії:”Нехай  фараон настановить правителів над країною  і вони виберуть  правителів над країною і вони відберуть  п”ятину  з Єгипетського краю за сім урожайних років; нехай вони збирають усі харчі … під оруду фараона, й тим запровадять хлібозаготівлю  по містах , та й будуть берегти її…”

У давні часи  податки  збиралися за принципом:”що вдасться відібрати”. Потім придумали подушний та позамельний податки. У нові часи ввели податок на прибуток, хоча ідея належить  одному з останніх фараонів Амасісу, який першим почав вимагати  від своїх підлеглих  податкову декларацію – основу прибуткового податку

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s