МАБУТЬ МИ ДАРЕМНО ЗАБУЛИ СВОЇХ СЛОВ”ЯНСЬКИХ БОГІВ


Результат пошуку зображень за запитом "словянські боги, лісовик"

Стародавні слов’яни завжди відрізнялися мудрістю, терпінням і безмежною вірою свої богам. Може ми даремно забули давніх слов’янських богів, захисників і помічників наших далеких предків. Адже саме до них вони зверталися зі своїми бідами і проблемами за реальною допомогою.

Ми вже звикли, що наша життя підпорядковане строгому порядку. У вирі подій, проживаючи день за днем, ми не помічаємо, що життя йде за певним алгоритмом, як налагоджений механізм. Дії і події, можливі з якимсь відходом в сторону, але слідують невідворотно один за одним, как-будто збудовані досвідченою рукою. Але часом в житті з’являється такий момент, який різко зупиняє звичний життєвий біг,  змушує застигнути і задуматися про своє місце в цьому нескінченному і мінливому світі.

І часто місце, де людина отримує шанс відійти від негативу мегаполісу, спокійно подумати про себе, свою долю і близьких – це тиха лісова глухомань. І це тільки здається, що в лісовій тиші поруч з ним в цей момент нікого не буде. Саме там він може зіткнутися з явищами, які неможливо логічно пояснити. Зустріч з невідомим дозволить йому поглянути на життя зовсім, з іншого боку. З ким же таємничим можна зустрітися в лісовій глушині? Хто здатний вказати вірний шлях?

У народному епосі можна знайти відповіді на численні запитання, які обов’язково виникають, коли потрапляєш на територію, контрольовану слов’янським божеством – лісовиком. Адже не завжди легенди і казки розповідають про вигадані події.

Слов’янська культура має давні історичні корені і визнана однією з найдавніших містичних культур світу. Безліч таємниць і секретів зберігає вона в собі. Слов’яни вважалися мудрим народом, які досягли високого рівня розвитку. Слов’янські народи мали своє уявлення про світоустрій і поклонялися силам природи в особі язичницьких богів. Вони прагнули жити в гармонії з навколишньою природою і розповідали про своє призначення.

Згідно міфології, кожен язичницький бог відповідав за конкретну природну стихію. Легенди наділяли будь божество своїм характером і звичками. З дитячих років кожен слов’янин знав, як звернутися до богів і численним духам, і прагнув жити з ними в мирі та злагоді.

Однак події, що відбулися на рубежі 10-11 століть порушили звичний уклад життя людей. Йдеться про час правління на Русі князя Володимира, який прийняв рішення викорінити язичницьку віру, замінивши її на православ’я. У своїх діях він керувався виключно політичними і економічними міркуваннями, вважаючи за необхідне ввести в країні цивілізовану релігію. Незважаючи на те, що з 988 року Русь вважалася християнською державою, кілька століть люди продовжували молитися язичницьким богам. Влада жорстоко руйнувала слов’янські капища, знищувала ідоли, а прихильників язичницької віри насильно змушували молитися єдиному Богові.

З великими труднощами нова релігія приживалася на Русі. Слов’яни докладали величезних зусиль щоб зберегти істинну віру, зберегти знання для наступних поколінь усіма можливими засобами: складалися пісні, складали легенди і казки, створювалися скульптури. Сліди язичництва зберігалися, навіть в іграшках і орнаментах народного одягу.

Проходили століття і унікальні знання стародавніх слов’ян просто зникли, багато образів язичницьких богів збереглися тільки в казках. І тепер малюки можуть почути про великих богів слов’ян Велесе, Лісовику, Банников, будинків тільки з дитячих казкових творів.

І хоча люди втратили віру в язичницьких богів, самі божества досить часто нагадують про себе, демонструючи свою міць і владу над людьми.

Дуже часто стає відомою інформація про таємничі випадках в лісі. Наприклад, людина, яка прекрасно орієнтується серед лісових просторів, раптово дезорієнтується на місцевості і довго не може знайти вихід з лісової гущавини. Скільки б заблукав не йшов за відомою йому стежкою, вона приводила його на одне і те ж місце. Мара може тривати години або дні, але в будь-якому випадку вихід знаходиться тільки тоді, коли збожеволілий, виснажений чоловік втрачає вже будь-яку надію.

Всім відомо, що під час грози необхідно уникати перебування біля великих Дере, але встановлені випадки, коли в людини, що сховався в тіні лісових велетнів, потрапляє блискавка величезної потужності і він залишається неушкодженим!

У Сибіру жителі невеликих сіл розповідають історії про те, що малюки, які пішли самостійно в ліс, збиваючись з шляху, проводили в лісі кілька днів без їжі і води. У тайзі навіть дорослій людині небезпечно: дика звірина не відрізняється особливою любов’ю до людини. Але малюки знаходили дорогу і поверталися додому живими і неушкодженими.

Ті, хто не забув про слов’янських богів, знають, що все незрозуміле в лісі – це діяльність Лісовика. Саме воно відповідає за порядок і гармонію в лісі, оберігає все живе в лісовій глушині, включаючи дерева і землю. Лісовик сердитися, коли люди завдають шкоди його володінь: збирають ягід і грибів, більше, ніж їм потрібно; розпалюють багаття; ламають дерева … Розлючена лісове божество, карає тих, що провинилися довгим блуканням по лісових хащах, голодом і страхом загибелі. Незважаючи на це, серед народу Лісовик не рахується агресивним і злим язичницьким богом. Він допомагає людям, що потрапили в біду: захищає від удару блискавки, рятує від хижаків і не дає померти від спраги і голоду.

Люди, які не вірять в існування язичницьких богів, намагаються пояснити незвичайні явища і події з логічної точки зору. Вони тлумачать довгий блукання по лісі приступом дезорієнтації, панікою і відчуттям страху, викликаних жадобою і клаустрофобію. Порятунок від розряду блискавки вони пояснюють щасливою випадковістю. А чудове збереження малюків, після тривалого блукання по тайзі, пояснюється як результат активізації резервів організму, що виникає в разі стресу.

Безсумнівно, сучасний дослідник має потужну технічну базу і знаннями, які набагато перевищують можливості стародавніх слов’ян. Але навіть вони не в змозі пояснити таємничі події, які регулярно відбуваються в світі природи. Можливо, варто довіритися мудрості і досвіду предків і подивитися на ці явища з їх точки зору. Такий гнучкий і мудрий підхід дозволить людині жити в повній гармонії з навколишнім світом.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s