ЯКБИ БУЛА ЗМОГА ВТІК БИ


33166477602_2da8d4f0df

Коли ти щодня спостерігаєш декларації чиновників, з домашніми мощами святих у підвалах, колекцією годин або домашніми церквами. Коли щодня бачиш і слухаєш ідіотів. Коли відчуваєш на собі вирішення цих самих ідіотів, а дороги розбиті, але міністр інфраструктури бере в робочий час на поруки незнайому йому людину. Коли рівень доходів низький, а витрат – високий … Ось коли ось це оточує людину, то ця людина не може не замислюватися про еміграцію.


Все більше і все частіше в ЗМІ, соціальних мережах та інших блогах з’являються статті про еміграцію. Про те, як однокурсники якогось 40-річного надуспішного проф (ф) ессора або бізнесмена, які днями і ночами боряться в ФБ з “злочинна влада та міняють державу, поки хлопці воюють”, в кількості 80-90% виїхали на Захід і зараз отримують з / п по 3-5 тис. долярів або навіть більше. І при цьому всі ці люди адже такі успішні в Україні були. Ну і т.д.
І ось про це всі. Що там тільки й чекають українців. На Заході ніби як і немає лікарів, педагогів і навіть економістів з юристами. Але ось правда вона трохи інша.
Еміграція була, є і буде. Економічні показники, корупція або війна з безробіттям не є ключовими факторами. Далеко не всі люди можуть реалізувати себе на батьківщині. Далеко не всі люди хочуть тут жити і працювати. Хтось просто хоче заробляти багато. Хтось любить міняти обстановку. І інше, інше, інше …
Україна тут теж не виняток. Війна, корупція і важка економічна ситуація підштовхують все більшу кількість людей шукати щастя “за бугром”. Але якщо дивитися тверезо і чесно оцінювати реальність, то стає очевидним, що більшість “допісувачів”, які “шантажують” чи то влада, чи то простих людей (не Каплина) еміграцією, на ділі виглядають не більше ніж звичайними клоунами. До реальної еміграції ці люди не готові. В першу чергу багато хто з них не готові до того, що на Заході ніхто їх не чекає. Вони не потрібні там в якості юристів чи економістів. Там взагалі не чекають напливу лікарів і різних політтехнологів. Там дійсно чекають українців. Але треба бути чесними. Чекають там будівельників, ІТ-технологів і всіх інших на логістичні склади. Ніяких 3-5-10 тис. долярів там немає. Там є важка праця і дохід до 1 тис. Долярів.
Тому багато українців не поспішають покидати свої будинки, міняти свою злиденну зарплату і, хоч і стабільну, але таку ідіотську роботу, на роботу на Заході. Де доведеться працювати, можливо без перекурів і швидше за все тверезим. Там навряд чи будуть раді потоянно кавовим церемоній і розмов між ними. Ну і крадіжки там не люблять теж. Ось ці чинники зазвичай стають змусили замислитися для “романтиків”, які розраховували нічого не робити в Європі і отримувати за це тонни баксів. А ще вони хотіли пити горілку на роботі і виносити туалетний папір, бо навіщо її купувати, коли вона є в туалетах.
Ну і звичайно там не чекають напливу українських “дипломованих” спеців. Так, там доведеться бухгалтеру збирати горілку в коробки стоячи на конвеєрі, а педагогу обслуговувати п’яниць в провінційній кав’ярні.
Реальність така, що українці не потрібні там як “господарів життя”, з усіма цими парадними доріжками і букетами троянд. Тільки як рабочии. Звичайні трударі. Так більшість.
Той, хто розуміє це, може навіть і домогтися чогось там істотного. І грошей заробить там. Хто не розуміє, повертається в Україну і проклинає Європу.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s