ЗБРОЯ З ПІД ЗЕМЛІ


Для Гаазького суду: як Росія озброює своїх бойовиків на Донбасі

14.03.2017 9:15

Бойовики на Донбасі «воюють радянською зброєю, яке зберігалося в донбаських шахтах» – тепер це офіційна позиція Москви в Гаазькому суді. Те, що Росія стверджувала, нібито бойовики озброєні радянською зброєю, – не новина. Однак ніхто не знав, що його «дістали» з донбаських шахт.

Хоча, можливо, малися на увазі підземні склади стрілецької зброї в селі Парасковіївка близько Бахмута. Такі дійсно є. Однак, в 2014 році бойовикам так і не вдалося їх захопити. А ось чим насправді російсько-сепаратистські сили воюють на Донбасі проти України – з’ясовували Донбасс.Реаліі .

Зенітно-ракетний комплекс «Бук», з якого в 2014-му збили малайзійський «Боїнг» – яскравий приклад перекидання зброї Росією на Донбас. Ми зібрали і інші відеодокази наявності сучасної російської техніки в Донецькій і Луганській областях. Щось знято випадково, а щось бойовики самі охоче виставляють напоказ в інтернеті.

Танк Т-72Б3: вперше «засвітився» під Іловайськ

15 лютого 2015 го. Район Дебальцеве. Британський блогер  Грем Філліпс  знімає свій черговий пропагандистський ролик. І навіть не підозрює, що одночасно фіксує вагомі докази участі Росії в конфлікті на сході України. Своє відео він записує, проїжджаючи повз трьох танків Т-72БЗ.

Грем Філліпс проїжджає повз російських танків

Грем Філліпс проїжджає повз російських танків

Т-72Б3 – основний бойовий танк збройних сил Росії. Оснащений 125-міліметровою гарматою і кулеметом. На танк встановлена динамічний захист «Контакт-5». Від попередніх варіантів модернізації Т-72Б3 відрізняється новою системою управління вогнем з білоруським прицілом «Сосна-У». У російські підрозділи надійшов у 2012 році. В Україні до війни поставок не було.

На відео Філліпса досить чітко видно характерний приціл танка, який зовні відрізняє його від будь-яких інших модифікацій Т-72. Але це далеко не єдиний випадок, коли цей танк потрапив в об’єктив камери на Донбасі.

Кінець серпня 2014 го. Район Іловайська. Саме тут вперше і «засвітилися» новенькі російські Т-72Б3. Українські військові підбили кілька одиниць, але, що найголовніше, – захоплюють один танк ще в робочому стані. У журналістів з’являється можливість детально зняти всю його начинку.

А це той самий приціл «Сосна-У». Уже розбитий після обстрілу:

Приціл «Сосна-У»

Приціл «Сосна-У»

Детально історію трофея вивчив журналіст  Юрій Бутусов .

«На цьому танку танкісти 17-ї танкової бригади і полковник Євген Сидоренко очолили прорив колони наших військ з-під Іловайська в районі багатопілля. Танк зробив прорив, але вже потім був підбитий і залишений екіпажем », – розповідає Бутусов.

БПМ-97: воює не тільки на Донбасі, а й в Сирії

30 грудня 2014 го. Телеканал, підконтрольний бойовикам, знімає матеріал про масштабні навчаннях, які почалися в угрупованні «ЛНР». Серед іншої військової техніки в кадр потрапляє броньовик БПМ-97.

БПМ-97 на відео сепаратистського каналу

БПМ-97 на відео сепаратистського каналу

БПМ-97 – російський легкоброньованої автомобіль. Випускався в модифікаціях «Постріл» і «Дозор». Використовується підрозділами сухопутних військ Російської Федерації. Залежно від модифікації, на машину може встановлюватися кулемет КПВТ або «Корд». Прийнято на озброєння в Росії в 2009 році. В Україну поставок не було.

В черговий раз камери зафіксували російські БПМ-97 в колоні військової техніки на виїзді з Луганська в січні 2015 го. Випадковими свідками стали місцеві жителі: «Ну, в українських військ такої техніки точно немає. 100% ».

Участь в конфлікті на Донбасі – не перша закордонне відрядження цих бронемашин. У спільноті «Інформнапалм», яке займається пошуком доказів присутності російських військ на сході України, знайшли фото, які підтверджують: російські БПМ-97 були помічені і в окупованих регіонах Грузії. А зовсім недавно броньовики відзначилися навіть в Сирії. Ось ці кадри:

БПМ-97 в Сирії

БПМ-97 в Сирії

«І тут вишенькою на торті ми побачили ці машини в Сирії під час того, як російські спецназівці драпали з Пальміри. І тому можна сказати, що російський миротворчий контингент, розміщений в окупованих частинах Грузії, вони дарують техніку ІГІЛ », – каже  Михайло Макарук , представник спільноти« Інформнапалм ».

РЛС «Лелеченя»: показали ОБСЄ

Парад в Москві 2010 року. На Червоній площі – бойова техніка сухопутних військ. Проходить колона сучасних розвідувально-патрульних машин «Дозор». Глядачі параду мають можливість одними з перших побачити цю техніку.

15 січня 2015 го. Донецьк. Бойовики демонструють представникам ОБСЄ, серед яких і заступник глави місії Олександр Хуг, якісь дані. Але це не головне. Головне – на чому вони це показують. В об’єктив камери потрапляє безліч деталей, що дозволяють дізнатися ще одну нову російську розробку.

Зустріч сепаратистів з СММ ОБСЄ: в кадр потрапила РЛС «Лелеченя»

Зустріч сепаратистів з СММ ОБСЄ: в кадр потрапила РЛС «Лелеченя»

Радіолокаційна станція «Лелеченя». Використовується для ведення контрбатарейної боротьби і знищення вогневих засобів противника. РЛС забезпечує розвідку вогневих позицій на дальності 10 кілометрів, виявлення рухомий наземної техніки на дальності 20 кілометрів. Вперше станція була представлена в Росії в 2008 році. В Україну поставок не було.

На відео помітно: чоловіки, які працюють з РЛС, ховають обличчя від камери. Представник «Інформнапалма» впевнений: це не місцеві, так поводитися з комплексом вміють тільки спеціально навчені російські військові.

«Це верх тупізм. Ну це відверто. Показувати техніку, якої ніколи не було в Україні: не проводилася, а не поставлялася, а тут показати «Лелеченя». Ну це просто класно. При тому, що це високотехнологічний комплекс, давайте не будемо забувати », – зазначає Михайло Макарук.

Безпілотник «Форпост»: збитий над Водяним

21 травня 2015 го. Краматорськ. Українські військові показують журналістам уламки БПЛА «Форпост».

Збитий БПЛА «Форпост»

Збитий БПЛА «Форпост»

Російський безпілотний літальний апарат «Форпост». Ліцензійна копія ізраїльської розробки «Пошуковик». Основне завдання – ведення повітряної розвідки. Може використовуватися для наведення і коректування вогню артилерії. Розмах крила «Форпосту» – 7 метрів, довжина апарату – 5 метрів. Діє на відстані більше двохсот кілометрів. Випускають в Росії з 2012 року. В Україну поставок не було.

Цей безпілотник збили в районі села Водяне в Донецькій області.

«Форпост», як і інші зразки складної техніки, використовується тільки штатними російськими підрозділами, і немає жодного доказу того, що російське військове керівництво передавало управління цим апаратом низькокваліфікованому персоналу », – пояснює директор інформаційно-консалтингового агентства Defense Express  Сергій Згурець .

ЗРК «Панцир-С1»: їздить по Луганську

8 лютого 2015 го. Луганськ. Вулиця Оборонна. Автор відео зауважує військову техніку і починає знімати прямо з салону автомобіля. Перед вами один з найсучасніших зразків російського воєнпрому.

ЗРК «Панцир» в Луганську

ЗРК «Панцир» в Луганську

«Панцир-С1» – російський самохідний зенітний ракетно-гарматний комплекс. Сприяння зенітні знаряддя «Лат» вистрілюють по дві з половиною тисячі куль в хвилину. Так само на озброєнні комплексу 12 ракет класу «земля-повітря». Дальність роботи радіолокаційної системи – 30 кілометрів. «Панцир-С1» в російській армії з’явився в 2008 році. В Україну поставок не було.

Те, що техніка рухається саме по Луганську – сумнівів немає. Під час зйомки комплекс проїжджає під кількома рекламними щитами. На одному з них – ватажок угруповання «ЛНР» Ігор Плотницкий.

За словами військового експерта Сергія Згурця, в Україні комплекс «Панцир-С1» залишив після себе не тільки цей слід.

«Приклад використання цього комплексу відомий – з нього був збитий один з українських літаків, і це змусило командування українських повітряних сил розглядати заходи щодо захисту літаків від цих комплексів», – каже Сергій Згурець.

«На марші парадний розрахунок повітряно-космічних сил Росії. Колону ЗРПК «Панцир-С» очолює капітан Іван Большаков. Коплекс «Панцир» виробляють в місті-герої Тулі – столиці російської зброї », – вимовляє диктор на московському параді.

Понад 70 військових формувань з Росії прибули в Україну

Волонтери, які вже три роки по крупицях збирають свідчення участі збройних сил Росії в конфлікті на Донбасі, кажуть: схожих прикладів чимало. Тільки «Інформнапалм» представив докази перебування на Донбасі 33-х типів техніки. Те ж стосується і військових підрозділів.

«Понад 70 військових формувань з Росії, які прибули в Україну. Географія яких починається з Курильських островів, північного флоту, і закінчується військовими підрозділами, що знаходяться на окупованих територіях Грузії, в Придністров’ї », – коментує Михайло Макарук. Він розкриває секрет: матеріали «Інформнапалма» вже запросила українська сторона для перевірки і підкріплення доказової бази в Гаазі.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s