ЧИ ВСЕ ТАК ПРОСТО НА “ТОМУ СВІТІ”


Немає спокою після смерті ...

На жаль, президенти і королі, художники і артисти, легендарні люди і інші знаменитості – такі ж прості смертні, душа яких рано чи пізно йде в інший світ. На «тому світі», можливо, все простіше, але що відбувається з тілом, що залишається після смерті на Землі? Історики з року в рік протягом багатьох століть фіксують дивовижні маніпуляції з тілами померлих і вбитих знаменитостей. Про це і піде мова в цих нотатках.

Джон Кеннеді

22 листопада 1963 року одну з куль вбивці Лі Харві Освальда перервала життя президента США Джона Кеннеді. Вбивство це не розкрито дотепер. І не дивно: Загадково пішли в світ інший не тільки жертва – наймолодший в історії США президент Джон Фіццжералд Кеннеді, але і його вбивця, і вбивця вбивці, і маса свідків, які могли б пролити хоч якесь світло на цю трагедію.


Куля потрапила президентові в голову. В той момент вражена Жаклін Кеннеді, дружина президента, піднялася з заднього сидіння і сповзла до багажника автомобіля. Агент Секретної служби Клінт Хілл пізніше сказав Комісії Уоррена, що думав, ніби вона збирала з багажника частини президентського черепа, так як куля пройшла в правій частині його голови вихідний отвір розміром з кулак. Частина салону був забризканий кров’ю і фрагментами мозку.
Перший розтин черепа було зроблено відразу ж після смерті Дж. Кеннеді в Далласской лікарні Парклзнд. Колишній агент ФБР Френсіс О’Нейл свідчить: “22 листопада ми були присутні при розтині тіла президента Кеннеді. Хірург витяг мозок убитого з черепної коробки і помістив його
в білу чашу. Велика частина мозку була відсутня через кульового поранення”. Які проводили розтин лікарі з Далласа добре пам’ятають, що в задній частині голови Кеннеді, під правим вухом, була велика рана “розміром з куряче яйце”. Вони були впевнені, що це вихідний отвір від кулі. Іншими словами, в Кеннеді стріляли НЕ 1олько ззаду, але і зліва спереду.
Однак уже через кілька днів повторний розтин в медичному центрі ВМФ (знову ВМФ!) В Бетесді (штат Меріленд) показало зовсім іншу картину: в задній частині мозку дуже невелике ушкодження. О’Нейл, якому члени AARB показали офіційні архівні фотографії, зроблені під час другого розтині, заявив, що мозок на них значно більше за той, який він бачив на власні очі в Далласі. Найавторитетніший американський аналітик Дуглас Хорн переконаний, що фальсифікація мозку здійснений секретними службами США.
За де / Ту пропажі було допитано понад 30 осіб, однак, ніхто так і не зміг дати будь-якої зрозумілої інформації.
Не так давно в США з’явилася й інша сенсаційна інформація: нібито на Арлінгтонському національному кладовищі в могилі Кеннеді його тепа немає. За однією з версій експерта Джексона Келлі, тіло Кеннеді було таємно піддано кремації, щоб запобігти повторний розтин, яке неминуче довело б, що в Кеннеді попало не дві (в голову і шию), а п’ять куль. Імена своїх джерел, побоюючись за їхнє життя, доктор Келлі назвати відмовляється. Але стверджує, що проведене ним разом з фахівцями зондування могили Кеннеді показало, що вона порожня.
Побічно підтверджує це і заяву співробітника вашингтонського похоронного бюро, який заявив, що на вимогу секретної служби він особисто кремував тіло вбитого президента. Цього свідка піддали обстеженню психологи, випробували і на детекторі брехні.

Ні те, ні інше не змогло викрити його в вигадці … Тутанхамон

Археолог Кріс Нонтон, директор Товариства дослідження Єгипту, не так давно виявив записи Картера, в яких говорилося, що останки фараона Тутанхамона, здавалося, були віддані вогню.
Нонтон зв’язався з єгиптологом Робертом Конноллі з університету Ліверпуля, який зберігав у своєму кабінеті невеликі зразки кісток і плоті стародавнього монарха.
Вивчивши останки фараона під електронним мікроскопом, вчені виявили, що плоть фараона дійсно була спалена після того, як він опинився в запечатаному труні. Дивне явище, якщо врахувати те, з яким завзяттям зазвичай муміфікувалися останки царствених осіб, З іншого боку, більш ранні дослідження показали, що похоронну камеру Тутанхамона з якихось причин запечатувала в поспіху. Швидше за все, бальзамування теж було проведено недбало.


Про це говорять багато фактів. Наприклад, фарба на стінах його гробниці навіть не встигла висохнути перед тим, як всередині встановили саркофаг. Через цю атмосфери, швидше за все, один з бальзамировщиков просто послизнувся і зробив свою роботу неакуратно.
Проте, ніяких однозначних пояснень того, як вогонь проник в запечатану гробницю, вчені так і не знайшли. Експерти лише припускають, що всьому виною масла, використовувані в процесі бальзамування (ними просочувалися полотна, що формують поховальний саван). У присутності кисню в цих займистих нафтопродуктах могла запуститися мимовільна ланцюгова реакція, яка і “засмажила” тіло правителя при температурі вище 200 градусів за Цельсієм. Вчені також не виключають, що тіло фараона стало жертвою так званого спонтанного самозаймання.

Мата Харі

Напевно кожен з нас знайомий з особистістю Маргарети Зелле, більш відомої як Мата Харі. Вона була однією з найвідоміших шпигунок XX століття.
Спочатку екзотична танцівниця Мата Харі була найнята французами для того, щоб за допомогою свого шарму виманити інформацію у німецьких чиновників. Її звинуватили в тому, що вона була подвійним агентом, і розстріляли в 1917 році.
Практично перед самим арештом навіжена і егоїстична Маргарета закохалася. За визнанням самої шпигунки це була її перша справжня і найщиріша любов. Але безнадійність запізнілого почуття була очевидна: її обранець був капітаном французьких військ з дуже титулованої сім’ї, який, зі зрозумілих причин, не міг з нею одружитися.
За кілька днів до страти, вона написала два листи, одне – для дочки,


Останній свій танець в арештантському одязі вона танцювала для сестер милосердя, відмовившись від послуг священика. У день страти Маргарета сама підійшла до стовпа, що не вичікуючи наказу. Очі на її прохання залишилися незав’язаною.
Надіславши повітряний поцілунок дванадцяти солдатам (своїм катам), безстрашна Мата Харі крикнула: “Я готова, панове”.
Історики досі сперечаються відносності істинності її провини, але є один факт, який ніхто не може заперечити. Тіло Мати Харі не було затребуване ніким з її родичів, тому було передано в анатомічний театр. Її голова була забальзамоване й збережена в Музеї анатомії в Парижі. Але 2000 року архіваріуси виявили, що голова зникла. На думку фахівців, пропажа могла статися ще в 1954 році, коли музей пере-
їхав в інше місце. звіти, датовані 1918 роком, показують, що музей отримав також інші частини тіла Мати Харі, але фактів про їх точне місцезнаходження немає. Існує думка, що в цьому замішаний якийсь шанувальник Маргарети.
У будь-якому випадку, тіло танцівниці зникло назавжди, і це правда.

Папа Іоанн Павло II

Незважаючи на те, що він помер в 2005 році, його тіло не може знайти постійного місця для упокоївся. Спочатку він був похований в гроті під базилікою Святого Петра, але після його беатифікації (обряд зарахування померлого кліку блаженних в католицькій церкві) в 2011 році, його перепоховали в головній церковній кімнаті.
З якоїсь дивної причини на церковні реліквії, що містять кров покійного Папи Римського Йоханана Павла II, йде неоголошена полювання. В кінці 2012 року був вкрадений рюкзак, в якому священнослужитель отець Аугусто Бальдіні перевозив пляшечку з кров’ю Іоанна Павла II. Але тоді реліквію повернули через кілька годин. Після того, як в 1981 році відбулося замах на життя Папи, Ватикан зберіг кілька примірників плазми крові понтифіка, а Бальдіні мав доставити реліквію в церкву, розташовану недалеко від Риму.
У паніці він викликав поліцію, яка знайшла рюкзак кілька годин по тому. Він просто лежав у траві, а флакон з плазмою виявився незайманим. У паніці він викликав поліцію, яка знайшла рюкзак кілька годин по тому. Він просто лежав у траві, а флакон з плазмою виявився незайманим. У паніці він викликав поліцію, яка знайшла рюкзак кілька годин по тому. Він просто лежав у траві, а флакон з плазмою виявився незайманим.


У початку 2014 року італійські поліцейські отримали екстрений виклик з церкви Святого Петра з повідомленням про те, що невідомий увірвався до церкви і вкрав контейнер, в якому зберігався відрізок тканини, забарвлений кров’ю Іоанна Павла.
Засоби масової інформації підозрювали, що в справі замішані сатаністи. Експерти вважали, що реліквія вкрадена колекціонером, який знав, що після канонізації Папи Римського її ціна різко зросте.
Як з’ясувалося пізніше, реліквію вкрав наркоман.

Алістер Кук

Журналіст ВВС, ведучий радіопрограми “Лист з Америки” Алістер Кук, помер в Нью-Йорку в 2004 році. Йому було 95 років і він страждав на рак легенів. Після смерті тіло британця було піддано кремації, а прах розвіяний. Однак пізніше з’явилася інформація, що ще до кремації з тіла журналіста витягли кістки.
За даними американської преси, зловмисники, в числі яких були лікарі та співробітники похоронного бюро, продали їх за сім тисяч доларів. Як покупець нібито виступила компанія, що поставляє матеріали для виготовлення зубних протезів. У грудні 2005 року прокуратура Брукліна почала розслідування цієї справи.


Майкл Мастромаріно вважається організатором викрадення кісток Кука. За даними ЗМІ, колись ця людина мала в Нью-Йорку стоматологічну практику, однак позбувся ліцензії через звинувачення в халатності. Після цього Мастромаріно став працювати в центрі реабілітації наркоманів.
Колишній стоматолог створив компанію, яка займалася поставками кісток, шкіри та інших тканин для трансплантації. Звинувачення вважає, що Мастромаріно купував їх у власників похоронних бюро. Злочинна група заробила майже п’ять мільйонів доларів, продавши тканини, витягнуті з більш ніж тисячі трупів.
Мастромаріно так і не судилося відсидіти покладений термін, тому як в 2013 році він помер від метастатичного раку печінки. Що стосується останків Кука, то є всі підстави вважати, що його кістки були імплантовані 15-20 людям, що живуть в США, Канаді і Європі. Це означає, що цілком можливо, хтось із потенційно читають цю статтю є власником частини тіла Алістера.

Мері Бейтман

Мері Бейтман була справжнісінькою лиходійкою. Народившись в Йоркширі в 1768 році, вона вже до 13 років заробила собі репутацію злодюжки. Працюючи покоївки, вона привласнювала все, що потрапляло їй в руки. Однак, прізвисько “йоркширського відьма” заслужила завдяки другій своїй “професії” провісниці.
У доповненні до обману людей “магічними” засобами, жінка також проводила аборти і придумувала пророків.
У Мері була «помічниця» – «чарівна» курка, яка несла яйця з передбаченнями на шкаралупі, що сповіщали про близький кінець світу. Викликана ними паніка закінчилася, коли один несподіваний гість побачив, як ворожка … запихали яйце в яйцеклад курки.
Протиправні способи взаємодії з людьми привели Бейтман до загибелі. Молода жінка на ім’я Ребекка Періг страждала від незрозумілих болів в серці і вважала, що всьому виною була псування, послана на неї.


Вона і її чоловік Вільям попросили Мері позбавити їх від цього прокляття. Бейтман була тільки рада обдурити пару, виманивши у них гроші і пропонуючи провести дуже дивні процедури по зняттю порчі.
Щоб приховати свої витівки, вона вирішила позбутися сімейної пари. Змішавши півкілограма меду з хлоридом ртуті, запропонувала нещасним з’їсти «зілля». Вільям вижив, а Ребекка померла жахливою смертю. Після цього випадку Бейтман була страчена через повішення.
Після виконання страти тіло Мері було передано Королівській лікарні Лідса для розтину, а потім виставлено на загальний огляд. Охочі подивитися на злочинницю повинні були сплатити 3 пенса. Крім того з Мері здерли шкіру і продавали її смужки як сувеніри.
Скелет Мері використовувався в анатомічних класах і разом з її посмертною маскою згодом перейшов місцевому медичному музею Лідса, де експонується досі.

Король Річард Левове Серце

Незважаючи на те, що Річард Левине Серце був королем Англії, він не проводив багато часу на Британських островах. Більшу частину свого життя він прожив в континентальній Європі, відвідавши Англію на кілька тижнів після своєї коронації.
У його королівство входили такі регіони як Нормандія, Турень і Аквітанія. Загинув король у Франції, після того, як був поранений арбалетом в плече.
Однак, на цьому історія Річарда зовсім не закінчується. Тіло Річарда було розрізано, а вийняті органи поховані в місті Чалусе, де він зустрів свою смерть. Саме тіло було відправлено в абатство Фонтевро, де і знайшло свій останній притулок.
У його тілі також було відсутнє і серце. Його просто вирвали з грудей і муміфікували за допомогою мирта, ромашки, м’яти, ладану і ртуті. Потім серце помістили в особливу шкатулку і доставили до церкви Нотр-Дам в Руані.


Це може здатися дивним, але розтин царських тел було звичайним явищем в Середні століття. Частини тіла “розкидалися ”, по всьому царству і служили своєрідними маркерами. Це означало, що” імператор був сильний, тримав під контролем ввірену йому територію, і тепер вона належить його спадкоємцю “.
Серце було найважливішою частиною цієї процедури, тому його привезли в Руану, столицю Нормандії, найбільш важливого регіону царства Річарда. Серце в безвісності “пролежало” там більше 600 років аж до 1838 року, доки один історик не наскочив на свинцевий
ковчег з останками розміром 12,2х 23×17 сантиметрів. Латинський напис на кришці свідчила “Тут зберігається серце Ричарда короля Англійського”.
Оскільки умови зберігання, мабуть, були не найсприятливішими, зміст ковчега представляло собою порошок.

Томас Пейн

Томас Пейн – відомий англо-американський філософ, публіцист, письменник. Твір “Здоровий глузд” Пейна надихнуло Америку на те, щоб встати на шлях незалежності від Великобританії, але всього лише кілька років потому цю людину стали зневажати по всій країні.
Його зневажав уряд за те, що він засуджував еліту, на нього постійно нападали діячі релігійних організацій через його атеїстичних поглядів. До кінця свого життя Пейн був занурений в бідність і депресію.
Він став сильно зловживати алкоголем і помер в 1809 році, нещасним і самотнім.
У Пейна був цікавий шанувальник, радикальний письменник на ім’я Вільям Коббетт. Він вирішив, що Америка не найкраще місце для тіла його натхненника. Вільям вважав,


Коббетт сподівався, що тіло Пейна і його пам’ятник дадуть поштовх демократичному руху Англії. У 1819 році Коббетт озброївся лопатою і прийшов на могилу Пейна в Нью-Рошелі в Нью-Йорку.
Контрабандою останки Пейна були доставлені в Англію. Однак, як тільки Пейн повернувся додому, нікому до його кісток не було діла. Плани Коббетт поступово зійшли нанівець, не отримавши підкріплення з боку народу, а останки Пейна так і залишилися на горищі письменника аж до його смерті.
Після того, як Коббетт відійшов в інший світ, його діти “мали задоволення” утилізувати кістки Пейна, а ось де це таємниче місце ніхто не знає.
Ніхто не впевнений в тому, що ж сталося з останками Томаса Пейна насправді. Можливо, його поховали на задньому дворі Коббетт, а можливо, його кістки були продані. У 1850 році англійський пастор заявив, що в його власності знаходиться правиця Пейна, а в 1930 році одна жінка клялася, що є власницею щелепи Томаса.
Є підстави вважати, що його ребра в кінцевому підсумку здобули спокій у Франції, а деякі відзначають, що з його кісток були зроблені гудзики для англійських пальто. У 1987 році австралійський чоловік на ім’я Джон Берджесс стверджував, що під час поїздки в Лондон він купив череп Томаса Пейна, однак, ніхто не взявся перевірити цю інформацію.
Єдині ідентифіковані останки, які насправді належали Томасу Пейну, – це стовбур його головного мозку, похований на його фермі, а також фрагменти волосся, що знаходяться в безпечному місці, звідки божевільні фанати точно не зможуть їх вилучити.

Йоганн Штраус і Йоганнес Брамс

Навіть якщо ви не знаєте різницю між симфонією і сонатою, ви напевно знайомі з творами цих композиторів. Композиція Штрауса “На прекрасному блакитному Дунаї” використовувалася в незліченній кількості фільмів і мультфільмів.
А вже “Колискова” Брамса точно відома кожному.
Крім створення музики, у якій немає терміну придатності, австрійські композитори також були дуже хорошими друзями. Їх поховали поруч один з одним на центральному кладовищі Відня.
На жаль, тілам композиторів не було судилося спочивати з миром. У 2002 році словак по імені Ондрей Жайкай прокрався на кладовищі, розкрив їх склепи і висмикнув з допомогою плоскогубців зуби музикантів. Навіщо він це зробив? ви напевно знайомі з творами цих композиторів. Композиція Штрауса “На прекрасному блакитному Дунаї” використовувалася в незліченній кількості фільмів і мультфільмів. А вже “Колискова” Брамса точно відома кожному. Крім створення музики, у якій немає терміну придатності, австрійські композитори також були дуже хорошими друзями. Їх поховали поруч один з одним на центральному кладовищі Відня. На жаль, тілам композиторів не було судилося спочивати з миром. У 2002 році словак по імені Ондрей Жайкай прокрався на кладовищі, розкрив їх склепи і висмикнув з допомогою плоскогубців зуби музикантів. Навіщо він це зробив? ви напевно знайомі з творами цих композиторів. Композиція Штрауса “На прекрасному блакитному Дунаї” використовувалася в незліченній кількості фільмів і мультфільмів. А вже “Колискова” Брамса точно відома кожному. Крім створення музики, у якій немає терміну придатності, австрійські композитори також були дуже хорошими друзями. Їх поховали поруч один з одним на центральному кладовищі Відня. На жаль, тілам композиторів не було судилося спочивати з миром. У 2002 році словак по імені Ондрей Жайкай прокрався на кладовищі, розкрив їх склепи і висмикнув з допомогою плоскогубців зуби музикантів. Навіщо він це зробив? розкрив їх склепи і висмикнув з допомогою плоскогубців зуби музикантів. Навіщо він це зробив? розкрив їх склепи і висмикнув з допомогою плоскогубців зуби музикантів. Навіщо він це зробив?


Людина хотів додати цю частину тіла знаменитих людей в свою зростаючу колекцію. Протягом декількох років цей психотичний стоматолог-любитель зібрав сотні черепів і зубів з могил Відня, і планував навіть створити власний музей-виставку.
У 2012 році він розмістив відео в Інтернеті, в якому продемонстрував всі свої цінності.
Чиновники сподіваються на те, що вдасться за законом покарати Жайкая, але чоловік цілком може уникнути правосуддя. Він не австрієць, тому судити його важко. Більш важливим є той факт, що всі свої злочини Ондрей зробив ще в 2002 році, можливо, термін позовної давності минув.
Судячи з усього, прокуратура не може висунути йому звинувачення, значить, Штрауса і Брамсу судилося до кінця часів спочивати без своїх щелеп.

Людвіг ван Бетховен

Бетховен подарував світові незабутні музичні твори. Він прожив важке життя, яка закінчилася загадковою смертю в 1827 році. Йому було поставлено діагноз “пневмонія”, хоча він страждав від деяких дуже дивних захворювань – симптомів, серед яких -вздутая черевна порожнина, висохла печінку і чорна селезінка.
Його останки були розкидані по всій планеті завдяки мисливцям за сувенірами і безглуздості лікарів.
Під час розтину Бетховена хірург розрубав його череп і розрізав на кісткові фрагменти, поширивши їх по всьому світу. До моменту закінчення “роботи” череп був схожий на головоломку з декількома відсутніми частинами. Щелепи не було, вушні кістки були відсутні, так само як і деяка потилична частина. Він прожив важке життя, яка закінчилася загадковою смертю в 1827 році. Йому було поставлено діагноз “пневмонія”, хоча він страждав від деяких дуже дивних захворювань – симптомів, серед яких -вздутая черевна порожнина, висохла печінку і чорна селезінка. Його останки були розкидані по всій планеті завдяки мисливцям за сувенірами і безглуздості лікарів. Під час розтину Бетховена хірург розрубав його череп і розрізав на кісткові фрагменти, поширивши їх по всьому світу. До моменту закінчення “роботи” череп був схожий на головоломку з декількома відсутніми частинами. Щелепи не було, вушні кістки були відсутні, так само як і деяка потилична частина. Він прожив важке життя, яка закінчилася загадковою смертю в 1827 році. Йому було поставлено діагноз “пневмонія”, хоча він страждав від деяких дуже дивних захворювань – симптомів, серед яких -вздутая черевна порожнина, висохла печінку і чорна селезінка. Його останки були розкидані по всій планеті завдяки мисливцям за сувенірами і безглуздості лікарів. Під час розтину Бетховена хірург розрубав його череп і розрізав на кісткові фрагменти, поширивши їх по всьому світу. До моменту закінчення “роботи” череп був схожий на головоломку з декількома відсутніми частинами. Щелепи не було, вушні кістки були відсутні, так само як і деяка потилична частина. хоча він страждав від деяких дуже дивних захворювань – симптомів, серед яких -вздутая черевна порожнина, висохла печінку і чорна селезінка. Його останки були розкидані по всій планеті завдяки мисливцям за сувенірами і безглуздості лікарів. Під час розтину Бетховена хірург розрубав його череп і розрізав на кісткові фрагменти, поширивши їх по всьому світу. До моменту закінчення “роботи” череп був схожий на головоломку з декількома відсутніми частинами. Щелепи не було, вушні кістки були відсутні, так само як і деяка потилична частина. хоча він страждав від деяких дуже дивних захворювань – симптомів, серед яких -вздутая черевна порожнина, висохла печінку і чорна селезінка. Його останки були розкидані по всій планеті завдяки мисливцям за сувенірами і безглуздості лікарів. Під час розтину Бетховена хірург розрубав його череп і розрізав на кісткові фрагменти, поширивши їх по всьому світу. До моменту закінчення “роботи” череп був схожий на головоломку з декількома відсутніми частинами. Щелепи не було, вушні кістки були відсутні, так само як і деяка потилична частина. Під час розтину Бетховена хірург розрубав його череп і розрізав на кісткові фрагменти, поширивши їх по всьому світу. До моменту закінчення “роботи” череп був схожий на головоломку з декількома відсутніми частинами. Щелепи не було, вушні кістки були відсутні, так само як і деяка потилична частина. Під час розтину Бетховена хірург розрубав його череп і розрізав на кісткові фрагменти, поширивши їх по всьому світу. До моменту закінчення “роботи” череп був схожий на головоломку з декількома відсутніми частинами. Щелепи не було, вушні кістки були відсутні, так само як і деяка потилична частина.


Хірург відрізав вушні кістки в надії знайти джерело глухоти Людвіга. Як і слід було очікувати, все відрізані частини зникли.
У 1990 році кістки Бетховена знову “показали себе світові”. Пол Кауфман розбирав сміття на горищі, коли виявив коробку з написом “Бетховен”. Всередині знаходився фрагментований череп.
Кауфман дізнався, що його прапрадід був лікарем, який відкопав тіло Бетховена в 1863 році, і, мабуть, викрав його голову. Пол поставився з обережністю і підозрілістю до цієї інформації, тому він попросив експертів з державного університету Сан-Хосе поглянути на знайдений експонат.
Після аналізу ДНК вчені підтвердили, що череп дійсно належить Бетховену. Як експерти зуміли це довести? Звичайно, по волоссю великого композитора. Його неслухняна грива привертала величезну кількість бажаючих з ножицями з усього світу.
Таким чином, сьогодні зразки волосся Бетховена можна знайти в дуже багатьох місцях. Наприклад, одна компанія перетворила пасмо волосся Людвіга в алмаз, вартістю 202 700 доларів. Також пасма знайшли свій притулок в таких установах, як Бібліотека Конгресу СШД, Британська бібліотека, Будинок Бетховена і т.д.
А все почалося з того, що незабаром після смерті Бетховена молодий композитор Фердинанд Міллер зрізав з голови свого героя кілька пасм волосся. У 1883 році “спадок” дісталося його синові, після цього аж до 1943 року про них нічого не було відомо.
За загадкових причин в кінцевому підсумку волосся виявилося в руках датського лікаря на ім’я Кей Фремінг. передбачається, що єврейські біженці віддали йому реліквію в якості подяки за допомогу у від’їзді з окупованої нацистами Данії.
Після цього пасмо потрапила в Лондон, де компанія доктора Альфредо Гевара придбала її на аукціоні Сотбіс за 7300 доларів. Пізніше пасмо була пожертвувана бетховенських центру в Сан-Хосе.Джерело: “Цікава газета. Неймовірне”

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s