ТАКІ РІШЕННЯ ВЛАДИ ДИВУЮТЬ УСІХ


Хоч круть, хоч верть, а платити громадянам То що й у кого зросте?

–  Щоб вийти раніше на пенсію — доплатіть.
– Ще раз про новий алгоритм.

Ну от і довгоочікувана радість — з нового року мінімальну зарплату піднімуть до 3200 грн.! Майже 126 дол. Зазирнімо в Інтернет. На кінець 2013 року мінімум становив 1218 грн. за середнього курсу 8,25 грн. за долар. Шляхом нескладних арифметичних дій отримаємо 147 дол. Не порівнюватимемо з 2010-м, бо точно без серцевого нападу не минеться…
А от Гройсман, тим часом, каже: «Ми знайшли загальне рішення уряду, коаліції і Президента… І ми пропонуємо, щоб у 2017 році мінімальна оплата праці дорівнювала 3200 грн., на такому самому рівні буде встановлено «споживчий кошик» і прожитковий мінімум».
А українці, почувши те, не знають — плакати  їм чи радіти, адже 125 дол. це менше, ніж 150. Де обіцяне зростання? Аж тут ще й Розенко нагодився зі своїми роз’ясненнями. Нате, каже, й мого баняка на капусту, і коментує: мовляв, у легальній економіці немає таких людей, які отримують 3200. Тому що мінус єдиний соціальний внесок і податки — то вже 2500 грн. А це вже навіть не 100 дол., а 99 за прогнозованим на початок наступного року курсом.
Але кінці з кінцями не сходяться. Якщо від 150 дол., що становили середню зарплату 2013 року, відняти 99 дол., які нам, відрахувавши єдиний внесок, обіцяють у 2017-му, матимемо різницю у 51 дол.! Відважимося запитати: що й у кого зросло?
Щоб вийти раніше на  пенсію, треба буде доплатити. Про це розповів міністр соціальної політики Андрій Рева. Якщо у людини більш як 15, але менш як 20 років стажу, має право вийти на пенсію у 63 роки. Якщо менш як 15 років — у 65 років.
Припустимо, настало 1 січня 2021 року. Вам бракує десяти років страхового стажу. Отже, необхідно доплатити внески за 120 місяців і отримати свій страховий стаж. З січня 2017 року збільшено мінімальну зарплату до 3200 гривень. Єдиний соціальний внесок — 22%, тобто внесок з мінімальної зарплати становитиме 704 грн. за місяць. За 120 місяців вийде майже 84 480 гривень. Заплати — і виходь на пенсію в 60 років, пояснює Рева.
Можливо, раціональне зерно у цьому є. А от у розвинених країнах, кажуть, забезпечені люди просто не отримують пенсію: вона їм не потрібна! Пенсію потребують соціально незахищені або малозахищені співвітчизники. Про них і треба подбати насамперед.
І знову про лічильники тепла та новий алгоритм розрахунку вартості централізованого опалення, завдяки чому, як стверджують фахівці, суми в платіжках можуть знизитися на 20—30 відсотків. Постачальникам послуг, згідно з новим алгоритмом, доведеться розрахувати середню вартість опалювання квадратного метра у будинках з лічильниками і за цим тарифом формувати платіжки для будинків без приладів обліку.
Це рішення Кабміну дивує не лише експертів, а й громадян, адже незрозуміло, хто компенсуватиме постачальникам послуг різницю між фактичним споживанням тепла і тим, що визначатимуть за новим алгоритмом. Найімовірніше, ця «честь», як завжди, ляже на плечі сумлінних співвітчизників. Одне слово, як не крути, а новий алгоритм назвати справедливим язик не повертається, оскільки кожен споживач має платити саме за ту кількість тепла, яку насправді використав! А для цього у кожному помешканні має бути індивідуальний прилад обліку.
Підсумовував  Віктор БОНДА

 

 

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s