Конфлікт реального і вигаданого світу


Якось замислився над питанням: чому навколо так багато нещасних людей? Щасливу людину зустріти дуже важко, тому здається, що життя, переповнене чашею гіркоти і негараздів – це нормально. Насправді так не повинно бути: нормальний стан душі – радість і спокій. Нещасним нас роблять завищені очікування до себе, близьких, до свого рівня достатку, незадоволенням роботою і ще багато чим.

Людині з надмірними очікуваннями здається, що в її нестабільному внутрішньому стані винне оточення і власна недосконалість. Упевнена, що нервує через невідповідність реальності своїм бажанням, і щоб заспокоїтися, повина домогтися, щоб мрії втілилися в життя. Але завищені очікування відрізняються від здорового прагнення до поліпшень тим, що вони безпідставні – не підкріплені реальними можливостями. По суті, це психологічне відхилення, яке супроводжується тривожністю, нервозністю, підозрілістю. Тим, хто обзавівся синдромом завищених бажань завжди здається, що вони гідні більшого, ніж мають. При цьому найчастіше такі люди не усвідомлюють, що не відповідають рівню власних запитів.

Конфлікт реального і вигаданого світу, неможливість домогтися поставленої мети знову породжує тривогу і занепокоєння – коло замикається. Даний синдром виростає з комплексу неповноцінності – через зовнішні атрибути (красива дружина, багатство, шикарний будинок) людина намагається компенсувати внутрішню не є самодостатнім.

Отримуючи від життя «від воріт поворот»,  ще більше занурюєшся в свій комплекс. Від непомірних вимог страждають і навколишні, і сама людина.

Дуже часто це проявляється по відношенню дружин до чоловіків – жінці вічно здається, що її чоловік недостатньо хороший, не прихильний, мало заробляє, не вміє правильно виконувати її завдання. При цьому вона геть-чисто забуває, що теж не ідеальна. Дружина гризе улюбленого і сама постійно розбудовується від його нерозторопність.

Те ж ми робимо і з дітьми, вимагаючи, щоб вони були акуратисти і вундеркіндами – але ж вони просто діти, пізнають світ через помилки.

Завищені вимоги проявляються і до себе: потрібно бути найкращим, робити все на вищому рівні – звідси виникає перфекціонізм.

Але ось у чому заковика – часто ми гідні саме того, що отримуємо. І наша душевна гармонія залежить тільки від сприйняття. Або ми будемо дуже вимогливі до свого життя – а тому і нещасні від того, що воно не відповідає нашим завищеним очікуванням, або приймемо її таким, як воно є. Потрібно просто пам’ятати, що чоловік (дружина) і діти – живі люди, вони теж мають свої слабкості, та й не всі народжені, щоб стати президентами мільйонних компаній …

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s