З таких уроків винесемо свій урок


Донбас це дуже старовинна українська земля і за неї билися ще князі Київської Русі. Потім на межі XV-XVI століть на цих землях почалася козацька колонізація, прокоментував висловлювання Путіна для “Голосу України” історик Олександр Палій.

“І будь хто, хто цікавиться історією легко перевірить, що там були паланки Війська Запорозького. Стосовно достовірності приналежності цих територій до України навіть існують універсали.  Такі, зокрема, видавали королі польські, де чітко зазначено, що це землі українського козацтва. А вже в 1655 році  про те, що ця територія належить Україні, засвідчив своїм універсалом Богдан Хмельницький”.

Варто зазначити, що так тривало буквально до XVIII століття, аж коли була понищена Запорозька Cіч. Та навіть у XIX столітті під час перепису на Донеччині проживало понад 60 відсотків етнічних українців.

Тож ніхто ніколи нікому Донбас не передавав.  Хіба що в радянські часи його масово заселяли іншими народностями, але аж ніяк не для того, щоб піднімати там промисловість, як каже Путін, а лише щоб знищити там український дух.

При цьому російський керманич чомусь забуває про те, що навпаки споконвічно українські землі часто-густо потрапляли до Росії. Так,  на початку XX століття від України було відтято Таганрог та містечко Шахта. У Таганрозі, приміром, народився Антон Чехов і  він у своїй біографії так і писав “Я народився в мальовничому українському містечку Таганрог…”. І лише в радянських версіях чеховської автобіографії ця фраза зникла,  бо українське місто Таганрог  разом із значним шматком інших українських земель було передано до створеної Сталіним тоді Ростовської області. До речі, українці  категорично не хотіли такого приєднання і чинили тоді неабиякий супротив, каже пан Олександр,  але завдяки репресіям  конфлікт вдалося придушити.  Варто також зазначити, що часто в медіа закидається деза про те, що нібито Таганрог Україна віддала в обмін на Крим. Так от  це місто було передано Україною, як кажуть абсолютно “бєзвозмєздно” і задовго до приєднання Криму, а Крим  приєднали до України не просто так, а для відбудови, бо будучи фактично островом у складі РРФСР він просто не міг нормально розвиватися і функціонувати. Та це вже окрема тема. Що ж стосується років утворення СРСР, то в цей час також були позбавлені українського статусу й інші міста. Зокрема йдеться про Стародуб та Острогоржськ — старовинні українські міста, що існували ще за часів козаччини.  Приміром, у Стародубі стояв однойменний козацький полк. Щось схоже відбувалося й на інших прикордонних територіях. Так  у 20-х роках  минулого століття нібито для вирівнювання кордону було відрізано шматок Чернігівської та Сумської областей, розповів історик.

І ще одна ремарка.  Володимир Володимирович у тій своїй промові також розповів російській публіці про те, хто створював СРСР. Так от, за його словами, Союз створили “…4 суб’єкти — Росія, Україна, Білорусія і, до речі, південь Росії, Північно-Кавказька федерація, як вона називалася — ви краще за мене знаєте “.

Насправді, ми знаємо, бо ще в школі вчили, що СРСР створювали РРФСР, УРСР, БРСР і ЗРФСР, тобто Закавказька Радянська Федеративна Соціалістична Республіка, яку ще інколи називали Закавказькою федерацією і яка існувала з 1922 по 1936 рік.

Тож усе, що  говорить Путін, немає нічого спільного з реальністю. Прикро лише, що це стає державною політикою. Ми ж, українці, маємо винести з таких “уроків” свій урок.

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s