Щоб не потрапити до Сибіру, русини стали українцями


Чому закарпатські русини стали українцями?

Ймовірно, вже пристаркуватий Сталін не розібрав, що то не росіяни, а русини. Зрозуміло, що ніхто не наважився перечити йому, так русини і залишилися вдома.
В соціальних мережах розпочалася дискусія користувачів, які задаються запитанням: «Куди поділися русини? Були вони взагалі? Та, якщо були, чому вони стали українцями?”

Дійсно, до приходу на Закарпаття Радянської армії в 1944 році, переважну частину населення краю складали русини, а точніше, за угорським трактуванням, угро-русини. Тоді дійсно постає запитання: куди поділися русини та чому вони стали українцями? Відповідь на це питання досить проста. Як відомо, русини, живучи в складі Угорщини, призивалися на службу у лави збройних сил. Угорщина, будучи союзником Німеччини, воювала проти Радянського Союзу. Відповідно, русини були ворогами нової влади. За переказами тодішнього прорадянського керівництва області, Радянська влада хотіла вивезти всіх русинів у Сибір як посібників гітлерівській Німеччині. Схоже вони зробили з кримськими татарами, яких вивезли в Середню Азію та Казахстан. Підготувавши відповідне розпорядження, МДБ СРСР направило його на підпис Йосипу Сталіну, але чомусь він це розрядження так і не підписав. Тодішнє керівництво області стверджувало, що Сталін навіть розізлився, чому росіян (русинів) хочуть вивезти в Сибір, а навпаки дав команду збільшити чисельність росіян на Закарпатті. Ймовірно, вже пристаркуватий Сталін не розібрав, що то не росіяни, а русини. Зрозуміло, що ніхто не наважився перечити йому, так русини і залишилися вдома.

Зрозуміло, що тодішні керівники (русини) з місцевих розуміли, що хтось все ж донесе Йосипу Сталіну правду і буде біда, тут вже спрацював інстинкт їх самозбереження. В авральному порядку всі русини ставали українцями, були знищені всі книги русинською мовою, буквар та русинська граматика.

Так, щоб не потрапити до Сибіру, русини і стали українцями.

До речі, русинами себе вважали і галичани, наприклад, Іван Франко, Леся Українка, русинкою була навіть королева Франції Анна .

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s