Галерея

ЗНАКИ ДОЛІ


Люди з давніх пір навчилися заглядати в майбутнє. За природним явищам вони могли з достатньою впевненістю передбачити погоду, часу проведення  сільськогосподарських робіт … Але, крім цілком конкретних природних прикмет і закономірностей, міфологічне мислення підказувало їм і можливість існування інших, більш складних світових взаємозв’язків.

Так з’явилися нелюбимі людьми чорні кішки, число «тринадцять» («чортова дюжина»), побажання «ні пуху, ні пера», спльовування через ліве плече, дуля в кишені …

Чому ж  такі живучі безглузді на перший погляд повір’я? Муха в суп потрапила – до удачі … Павук по стіні повзе – до листа … Дзеркало розбилося – до біди …

Чому навіть вчені люди, шанують астрологію лженаукою, а ворожок і провісників – шарлатанами, поглядають на гороскопи: що день прийдешній готує для їх знаку Зодіаку … Чому?

Причина проста. Так влаштована людина – чим ясніше він уявляє собі своє майбутнє, тим спокійніше в нього на душі, адже багатофакторний, багатоваріантний, загадковий світ, що оточує нас, того й гляди, підкине неприємний сюрприз. А так хочеться дізнатися про це заздалегідь, щоб уникнути біди, вчасно відійти убік або хоча б встигнути підготуватися …

І тому ще з давніх часів люди намагалися зробити майбутнє більш передбачуваним, вишукуючи всілякі закономірності. Сьогодні ці спостереження називають народними прикметами. Деякі з них знайшли цілком наукове пояснення. Синоптики точно знають: ластівки низько літають – скоро бути дощу, сонце сіло в хмару – чекай, моряк, бучу … Але є й інші, більш складні прикмети, іменовані «знаками долі».

Віра в те, що такі знаки здатні надійно передвіщати прийдешні події, невикорінна в людях. Більше того, кожна людина сама для себе намагається виявити ці прикмети або навіть розробити цілу систему, за допомогою якої можна керувати своєю долею, уникати невдач і добиватися перемоги в будь-якій ситуації.

Прагнення включити те чи інше явище в систему, тісно пов’язати його з іншими подіями, призвело до створення численних гадальних книг, толковников … Але змінюється світ, змінюється спосіб життя – «знаки долі» поступово застарівають, потребуючи оновлення. І тому людська думка і фантазія не стоять на місці.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s