ЗГІДНО БЮДЖЕТУ У 2016 РОЦІ МИ ЖИТИМЕМО ТАК САМО БІДНО


 Експерти негативно оцінюють оновлений проект державного бюджету на 2016 рік. На їхнє переконання, він не має жодної економічної цінності і розроблений для міфічної країни. «Проект державного бюджету України розроблений не для нашої країни, а виключно для того, аби сподобатися МВФ. Всі показники, що закладені у документі, є такими, якими їх хоче бачити МВФ… Про економічну цінність проекту Держбюджету і мова не іде», – зокрема журналістам зазначив економічний експерт Олександр Охрименко.

Хоча Прем’єр на засіданні Кабміну анонсував: – «В проекті закону про державний бюджет ми передбачаємо підвищення грошових доходів населення на 12%. Тобто соціальні стандарти в 2016 році за урядовим проектом підвищуються на 12%»
Мовою чисел документом встановлений прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі: з 1 січня 2016 року – 1330 грн, з 1 травня – 1399 грн, з 1 грудня – 1496 грн. При цьому мінімальна заробітна плата становитиме: у місячному розмірі: з 1 січня – 1378 грн, з 1 травня – 1450 грн, з 1 грудня – 1550 грн; у погодинному розмірі: з 1 січня – 8,29 грн, з 1 травня – 8,69 грн, з 1 грудня – 9,29 грн.
Чого ж за таким сценарієм чекати в новому році у сфері житлово-комунального господарства? Навіть без додатків до проекту державного бюджету можна здогадатися, що особливо нічого. Зокрема, за словами Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка, основним бюджетним пріоритетом наступного року має стати продовження фінансування реформ децентралізації та енергоефективності. «Це головні реформи, які спрямують країну до економічного розвитку» – відзначає він.
На ці цілі, стверджує пан Зубко, у державному бюджеті на 2016 рік заплановано 5,7 млрд грн, що на 500 млн грн. більше, ніж у «вересневому» проекті. Частина з цих коштів піде на підтримку об’єднаних територіальних громад, частина – на продовження заходів з енергоефективності, решта – на регіональний розвиток.
Зауважимо, раніше, попереднім проектом Закону «Про державний бюджет України на 2016 рік», Мінрегіону як розпоряднику коштів державного бюджету загалом на виконання його функцій планувалося направити майже 1,7 млрд грн (в основному на енергоефективність та покращення житлових умов населення). Із сумом, ця відверто скромна сума не покриває і десяти відсотків від бюджетних потреб відомства. Українці і в наступному році не зможуть сподіватися на підвищення якості надання житлово-комунальних послуг.
Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s