Хліб купувати скоро не буде за що


Слід зауважити, що, за даними Державної служби статистики, середня зарплата зросла за рік всього на 25%, або на 863 грн, до 4 343 гривень у вересні 2015 року. Тобто зростання середньої зарплати навіть близько не покриває збільшення цін. Не кажучи вже про те, що на зазначену середню зарплату прожити просто неможливо.

Особливістю України є поняття вартості так званого борщового набору, що представляє якийсь національний різновид «індексу Біг-Мака». З листопада 2014 з листопада 2015 борщовий набір подорожчав, за різними оцінками, в 3-5 разів. Майже в 6 разів подорожчали цибуля і капуста, в 4,5 рази підскочили ціни на моркву, втричі – на буряк і картоплю.

Очевидно, що зварити борщ без цих інгредієнтів неможливо, а тому вартість каструлі борщу за рік злетіла катастрофічно.

До цього слід додати, що істотно, в 1,5-2 рази, подорожчали такі соціально важливі продукти, як бакалійні товари. Так, борошно пшеничне за рік подорожчала з 5-6 до 10-11 грн / кг, макарони – з 6-6,5 до 8-9 грн / кг, гречка – з 16-18 до 25-32 грн / кг, манна крупа – з 8 до 12 грн / кг, імпортний рис – з 11-14 до 15-25 грн / кг. Навіть пшоно, яке є далеко не самим затребуваним продуктом, подорожчало з 8 до 12 грн / кг. У півтора-два рази, приблизно з 7-10 до 15 грн / кг, подорожчав цукор. Різко підскочили ціни на горох – з 4-5 до 12-14 грн / кг. Настільки ж вражає стрибок цін на соняшникову олію з 16-18 до 30 і більше грн / л. Дуже подорожчав за рік такий важливий продукт, як курячі яйця, – приблизно з 14-15 до 18-20 і більше грн / десяток.

На цьому тлі подорожчання м’яса виглядає не настільки катастрофічним. Так, свинина, залежно від якості, подорожчала з 60-65 до 70-80 і більше грн / кг, тобто приблизно на 20%, а курячі тушки з 30-32 до 40 грн / кг, тобто на 25%. Ще раз повторимося, ціни дані приблизні, щоб показати загальну тенденцію, яка краще зрозуміла при розгляді абсолютних цифр.

Подорожчання м’яса поки не настільки відчутно, очевидно, тому, що воно саме по собі дороге, а ціни на продукти харчування вже досягають межі, обмеженого платоспроможністю громадян. Іншими словами, ще трохи, і громадяни вже не зможуть платити через відсутність грошей в кишенях. Підкреслимо, що все це відбувається на тлі величезного підвищення тарифів на житло, що також вимиває з кишень громадян залишки коштів.

Таким чином, хліб купувати скоро не буде  за що, зате по телевізору регулярно показують «видовище» в особі чиновників..

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s