Роботодавець має право звільнити працівника без двотижневого відпрацювання


На допомогу кадровику

При звільненні за власним бажанням відпрацьовувати два тижні необов’язково

 ВССУ у визначенні від 04.11.2015 у справі № 6-26976св15 зазначив, що згідно з ч. 1 ст. 38 КЗпП працівник має право розірвати договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.

При цьому у визначенні зазначено, що за змістом ст. 38 КЗпП законодавець закріпив за працівником право на розірвання трудового договору, укладеного на невизначений термін, з обов’язком двотижневого попередження, а не з правом працівника двотижневого відпрацювання.

Тобто при отриманні заяви про звільнення за власним бажанням власник має право звільнити працівника без двотижневого відпрацювання таким працівником, навіть якщо в заяві про звільнення не вказана конкретна дата, з якої працівник просить його звільнити.

Також у визначенні зазначено, що положення ст. 184 КЗпП забороняє звільняти вагітних жінок у разі звільнення працівника з ініціативи роботодавця. Якщо ж працівниця була звільнена за власним бажанням, то норми ст. 184 КЗпП не діють.

Крім того, ВССУ зазначив, що працівник у разі судового оскарження незаконного звільнення повинен згідно з вимогами ст. 10, 60 ЦПКУ довести ті обставини, на які він посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, зокрема, якщо працівник вказує, що заява про відкликання заяви про звільнення було направлено позивачу та отримано ним у двотижневий термін, то необхідно це довести документально.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s