ЧИ ГУДІТИМЕ ПАРОВОЗ У ГОРАХ


324291_370x246_12004004_1205920022757616_2315656694415150486_n[1]Справжня подія сталася на днях у Карпатських горах. Жителі гірських сіл знову почули гуркіт паровозу, як це було сотню років тому.

23 жовтня за маршрутом Ворохта – Рахів проїхав туристичний поїзд, на чолі якого працював паровоз.

Ініціатором цієї події виступив австрієць Венделін Вольфрам, інженер, який вже більше 10 років свого життя присвятив відродженню вузькоколійок в Україні.

Організатори поїздки кажуть, що це була тестова подорож. Насправді це задоволення не з дешевих, запевняє Денис Добра, один з ініціаторів цієї поїздки. Тому ведуться переговори з керівництвом Укрзалізниці та Міністерством інфраструктури України про можливість зробити таку туристичну атракцію регулярною. Активісти та фани залізниць кажуть, що це реально. Такий поїзд може курсувати між Ворохтою і Раховом щотижня і стати справжньою окрасою Гуцульщини.

Раніше на цій ділянці залізниці між Раховом та Івано-Франківськом паровоз курсував у регулярному режимі як штатний локомотив аж до 2000-х років. Потім із зрозумілих причин він залишився в депо і не використовувався аж до сьогодні.

Подібні ініціативи у світі зазвичай успішні. Навіть у Києві на вихідних можна почути гуркіт паровоза, який відправляється в екскурсійний тур містом у складі ретропоїзда. Ми також щиро сподіваємося, що таке стане можливим і в Українських Карпатах.

І карпатська ініціатива теж буде успішною, але тільки за підримки громадськості. Зокрема і туристів, тому все залежить тільки від нас!

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s