АБО МОСКАЛЬ, АБО ДОДОМУ


У зв’язку з нововведеннями, з 1 листопада українці, які перебувають на території РФ втрачають всі привілеї знаходження на території сусідньої країни будуть депортовані.

Згідно з новими правилами всі українці, що знаходяться на території Росії, повинні визначитися зі своїм статусом до 30 листопада і або оформляти посвідку на проживання і громадянство, або повертатися на батьківщину. В іншому випадку вони будуть прирівнюватися до решти іноземцям та депортованих на рідні землі. Це стосується всіх українців, крім осіб, які прибули з «гарячих точок» – Донецької та Луганської областей.

Однак, українські іммігранти стверджують, що отримати громадянство або посвідку на проживання не так то просто. Російська влада не налаштовані на користь українців, і бюрократична система Федеральної Міграційної служби в цьому їм допомагає. Так, якщо українець намагається отримати статус російськомовного – необхідно зібрати пакет документів і потрапити на прийом комісії, яка приймає 2 рази на місяць. В середньому за день проходить не більше 12 осіб, що в місяць становить 24-25 чоловік.

І це тільки перший етап офіційного отримання громадянства. Більшість людей вистоюючи величезні черги отримує лише талончик на прийом, який очікується в наступному році в червні-липні місяці. Що ж робити людям з такими талончиками, які через місяць не зможуть перебувати на території РФ комісія не повідомляє.

У цьому випадку може допомогти патент, який продовжує термін перебування в Росії іноземного громадянина, але тут також є свої «підводні камені». Зібрати повний пакет документів в у всіх інстанціях дуже проблематично за такий короткий термін. І допомогти можуть лише хороші знайомства або додаткова сума, яка допоможе вирішити проблему.

Що ж стосується жителів Донецької та Луганської області, то їх поки ці нововведення не стосуються, однак багато переселенці хвилюються, що скоро їх чекає та ж доля, що і звичайних громадян України.

newsonline24.com.ua

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s