ЦЕ ПОВИННІ УСВІДОМИТИ В РОСІЇ


Якщо в 1917-му Росію всього лише збили з природного шляху її розвитку, тоді, може, і кріпосне право не коштувало скасовувати – що природно, те не бридко. Революція 1917 року, принаймні, дала Росії визволення праці і привабливу, дієву ідею, яка звернула на неї прихильні погляди всього справді демократичного світу. Тепер у Росії такої об’єднуючої планетарної ідеї немає. Вона буде програвати Заходу, щоразу намагаючись здолати суперника його власною зброєю на його власній території.

«Усім нам не варто забувати досвід минулого. Ми, наприклад, пам’ятаємо і приклади з історії Радянського Союзу. Експорт соціальних експериментів, спроби підстьобнути зміни в тих чи інших країнах, виходячи зі своїх ідеологічних установок, часто приводили до трагічних наслідків, досягали регресу і деградації. Однак, схоже, ніхто не вчиться на чужих помилках, а тільки повторює їх. І експорт тепер уже так званих “демократичних” революцій триває ».

Чи не лицемірством росіян є копіювання  американського «хаммера» і взагалі західного автопрому, роблячи «свою» ладу-вест, невідрізниму від стандартних евроавтомобілей. Чи не лицемірство надсилати зверху, з Москви в Новоросію, слизьких особистостей-чиновників, роблячи вигляд, ніби не зовсім ясний не тільки проросійський, але справді народний, соціалістичний характер повстання на Донбасі. США разом з Європою давно й остаточно загрузли в чужій крові і власної бруду . Але чи не випадково пан Путін – або містер Путін? – Ласкаво називає цих акул «нашими західними колегами»? Простий дипломатичний етикет, ввічливість політика – чи все-таки зворушливе бажання пожурити за недалекоглядність і небажання розглядати в Росії не ворога, і навіть не союзника-партнера, а – брата. Капіталістичного брата, вигнаного в 1917 році з дружної капіталістичної сім’ї, але пристрасно прагне репатріюватися на історичну батьківщину.

Це так. Путін завжди стає трохи настороженим, коли в публічних виступах він згадує Радянський Союз. І стосується виключно його політичних, військових, науково-технічних успіхів, ніби спотикаючись на наступній сходинці визнання причин цих успіхів – радянського ладу.

Причина конфлікту лежить на поверхні. Росія хоче визнання, внутрішнього і зовнішнього. Але «всередині» всі пам’ятають, і завжди будуть пам’ятати, про колективно створених матеріальних ресурсах країни в радянський період, розграбованих, несправедливо поділених з 1991 року. А «зовні» всі пам’ятають, і завжди будуть пам’ятати, що скоростиглі російські буржуа – діти й онуки вчорашніх «більшовиків», «варварів», фанатиків, 70 років не на життя, а на смерть захищали право своє і інших на справедливість.

Капітал, побудований на краденому народному добрі колишнього СРСР, не дасть новим російським спокою ночами, респектабельності та статусності на Заході, до якої вони так прагнуть всією душею. А значить, політика Путіна – безглузда. Адже він – такий же новий росіянин. І вся його команда, оточення, всі люди, яких зараз у справі і не дуже прийнято називати елітою Росії. А хто вони? Та просто «успішні», що роблять кар’єру на хорошому старті, як робить її і Путін. Буржуазна Росія хоче робити кар’єру на Заході і бути цим Заходом, тільки і всього.

Росія не спіткнулася об 1917 рік, вона всю історію йшла до нього. Ностальгія за СРСР – це набагато більше, ніж шампанське, олів’є, «Іронія долі». Початковий радянський соціалізм був не без гріха, але тільки росіяни так ревно каялися перед собою за всі радянські гріхи. У Німеччині та всій Європі був фашизм, але це не стало приводом до стирання з лиця землі заражених європейських держав. За що знищений СРСР?

Справжнього розквіту Росія досягне ні при Путіні. Як і сьогодення міжнародного визнання. Для цього потрібно більше, ніж просто ефективне відстоювання інтересів своїх і союзників, адже це роблять всі, і США теж.

Усвідомити це доведеться не лише Путіну, а й усім обивателям

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s