АФЕРА НЕ ПРОЙШЛА ,ЗА СВІТЛО ПЛАТИМО ПО СТАРОМУ


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (Ідентифікаційний код юридичної особи 39369133) віднесено до категорії органи державної влади, створена на підставі указу Президента України №694/2014 від 27 серпня 2014 року.

 Згідно Указу Президента України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» №694/2014 від 27 серпня 2014 року встановлено утворити Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. При цьому будь-які положення щодо правонаступництва в указі відсутні.
Враховуючи вищенаведене в сукупності, суд з огляду на редакцію частини 2 статті 12 Закону «Про електроенергетику» та дату прийняття Постанови, дійшов висновку про її незаконність, оскільки станом на дату прийняття Постанови виключні повноваження щодо встановлення тарифів на електроенергію були лише у Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ).
 При цьому такі повноваження були надані Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг лише Законом «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії» №514-VIII від 4 червня 2015 року, який набув юридичної сили 16 липня 2015 року.
Також суд зазначає, що владні повноваження надані суб’єкту саме законом, можуть бути змінені в бік зменшення або можуть бути надані іншій особі лише законом, а не підзаконним нормативно-правовим актом.
Відтак оскаржувана постанова прийнята з перевищенням владних повноважень, встановлених законом, а саме: ч.2 ст. 12,  «Про електроенергетику» №575/97-ВР від 16 жовтня 1997 року,  статті 3 Закону №1682.
Тож, як бачимо, Окружний адміністративний суд міста Києва постановив визнати   незаконною і не чинною з моменту прийняття постанову НКРЕКП  №  220   від  26 лютого 2015 року «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню» не тому, що тарифи не електроенергію завищені та економічно обґрунтовані, а тому, що коли нашвидоруч в Адміністрації Президента готували Указ про ліквідацію НКРЕ і НКРКП та утворення нової об’єднаної НКРЕКП, чиновники забули зазначити, що новостворена НКРЕКП є правонаступником обох комісій.  Між тим, якщо вищевказане рішення таки набере чинності і постанову НКРЕКП  №  220   від  26 лютого 2015року «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню» таки буде скасовано, уряду доведеться шукати у державній скарбниці додаткових 40 млрд грн дотацій енергопостачальним компаніям на ліквідацію різниці в тарифах, а це з вірогідністю у 99,9% призведе до економічного колапсу та дефолту. Вже не технічного, а реального.
Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s