Галерея

Всі ратують за єдину релігію, але розуміють під нею виключно свою власну


У наш час, як ніколи раніше, люди усвідомлюють, що мислять по-різному і дуже часто не розуміють один одного. Брехня і правда так перетасовані, що впору підозрювати масове божевілля. Але чи так все це нове?

Чи були взагалі епохи, коли у світі панувала єдина думка? Та ніколи! Тільки це було не надто помітно. Скажімо, в СРСР за залізною завісою просто ні з ким було сперечатися, тому що інші погляди практично не пропускалися в країну.
Величезна відмінність поглядів і культур проявляється тоді, коли зникають перешкоди для контактів між ними. Так було, наприклад, при відкритті та освоєнні Нового Світу, з вельми сумними наслідками. Але й набагато раніше мандрівникам, що побувала в Індії та Китаї, просто не вірили їхні європейські побратими.
Але і в Європі хіба було коли  благополуччя? Нескінченні релігійні війни терзали її століттями. Дотепер найдрібніші відмінності в обрядах залишаються непереборною перешкодою для порозуміння між віруючими різних конфесій. Зазвичай всі ратують за єдину релігію, але розуміють під нею виключно свою власну і ні на які поступки зі свого боку йти не збираються.
Принаймні, сьогодні не воюють через дрібні релігійні розбіжності. Але ж раніше воювали! Тисячі років воювали, і все під ім’ям Бога. Таким чином, я б не став стверджувати, що люди захворіли фізично або розумово. Навпаки, вони добре освічені, в той час як до XX століття переважна більшість населення було безграмотно, взагалі не мало широкого доступу до інформації, а тому і зіставляти тоді особливо було нічого. В минулі епохи для більшості людей життя крутилася навколо свого села чи містечка, а все поза ними мало відрізнялося від казок. Сьогодні, навпаки, будь-яке зіткнення на протилежному краю планети або негайно позначається економічно, або неважко здогадатися, де незабаром позначиться. Тому вся маса суперечливої ​​інформації не залишає байдужим навіть пересічної людини і змушує його думати. А думати щось то по суті немає над чим, бо всі рішення зазвичай вже запропоновані, але реально перевірити і оцінити їх неможливо. Так що більше вірять тому, хто доладу говорить, краще одягнений і більше накрав. Тому поряд, здавалося б, з надлишком інформації, насправді лютує її голод, нестача того, чому можна вірити. Для вирішення проблеми навряд чи є чудодійні засоби, інакше їх давно застосували б. Радять звертатися до Бога, голосу серця і т.п. Зрозуміло, своє серце треба слухати. Але саме ті ж рецепти дають відверті фашисти, у тому числі з сайту, які без сорому радіють жертвам в Одесі. Фашисти теж дуже побожні, без кінця розповідають про кохання та інших піднесених почуттях. Вони навіть проти війни, зрозуміло, вважаючи в ній винуватими усіх, крім них самих. Мусульманські терористи вбивають людей теж виключно з помислами про Бога. Так що Бога і серця явно не достатньо для відділення правди від брехні. А можливо, її взагалі не можна відокремити. Але все ж видно чітка закономірність, що саме люди зі скромним утворень легше піддаються впливу фашистських і націоналістичних ідей. Та тут і не потрібно особливого розуму. Зате зрозуміти, що іншим буде погано, коли тобі добре, – для цього бажано чимало знати про навколишній світ і історії людства. Добре відомо, що розвиток науки, техніки і знань взагалі має негативну сторону. І нас спіткали біди, про які навіть не здогадувалися наші предки.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s