Галерея

ПРАВДА І БРЕХНЯ,БРЕХНЯ І ПРАВДА


 Люди усе більше усвідомлюють, що мислять по-різному і дуже часто не розуміють один одного. Брехня і правда так перетасовані, що впору підозрювати масове божевілля. Але чи так все це нове?
Чи були взагалі епохи, коли у світі панувала однаковість думок? Та ніколи! Тільки це було не надто помітно. Скажімо, в СРСР за залізною завісою просто ні з ким було сперечатися, тому що інші погляди практично не пропускалися в країну.
Величезна відмінність поглядів і культур проявляється тоді, коли зникають перешкоди для контактів між ними. Так було, наприклад, при відкритті та освоєнні Нового Світу, з вельми сумними наслідками. Але й набагато раніше мандрівникам, що побувала в Індії та Китаї, просто не вірили їхні європейські побратими.
Але і в Європі було коли благополуччя? Нескінченні релігійні війни терзали її століттями. Дотепер найдрібніші відмінності в обрядах залишаються непереборною перешкодою для порозуміння між віруючими різних конфесій. Зазвичай всі ратують за єдину релігію, але розуміють під нею виключно свою власну і ні на які поступки зі свого боку йти не збираються.
Принаймні, сьогодні не воюють через дрібні релігійних розбіжностей. Але ж раніше воювали! Тисячі років воювали, і все під ім’ям Бога. Таким чином, я б не став стверджувати, що люди захворіли фізично або розумово. Навпаки, вони добре освічені, в той час як до XX століття переважна більшість населення було безграмотно, взагалі не мало широкого доступу до інформації, а тому і зіставляти тоді особливо було нічого. В минулі епохи для більшості людей життя крутилася навколо свого села чи містечка, а все поза їх мало відрізнялося від казок. Сьогодні, навпаки, будь-яке зіткнення на протилежному краю планети або негайно позначається економічно, або неважко здогадатися, що незабаром позначиться. Тому вся маса суперечливої ​​інформації не залишає байдужим навіть пересічної людини і змушує його думати. А думати щось то по суті немає над чим, так все всі рішення зазвичай вже запропоновані, але реально перевірити і оцінити їх неможливо. Так що більше вірять тому, хто доладно говорить, получше одягнений і побільше награбував. Тому поряд, здавалося б, з надлишком інформації, насправді лютує її голод, нестача того, чому можна вірити. Для вирішення проблеми навряд чи є чудодійні засоби, інакше їх давно застосували б. Радять звертатися до Бога, голосу серця і т.п. Зрозуміло, своє серце треба слухати. Але саме ті ж рецепти дають відверті фашисти, у тому числі з сайту, які без сорому радіють жертвам в Одесі. Фашисти теж дуже побожні, без кінця розповідають про кохання та інших піднесених почуттях. Вони навіть проти війни, зрозуміло, вважаючи в ній винуватими усіх, крім них самих. Мусульманські терористи вбивають людей теж виключно з помислами про Бога. Так що Бога і серця явно не достатньо для відділення правди від брехні. А можливо, її взагалі не можна відокремити. Але все ж видно чітка закономірність, що саме люди зі скромним утворень легше піддаються впливу фашистських і націоналістичних ідей. Та тут і не потрібно особливого розуму. Зате зрозуміти, що іншим буде погано, коли тобі добре, – для цього бажано чимало знати про навколишній світ і історії людства. Добре відомо, що розвиток науки, техніки і знань взагалі має негативну сторону. І нас спіткали біди, про які навіть не здогадувалися наші предки. Тим не менш, розвиток знань навряд чи вдасться зупинити, а тим більше повернути назад.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s