Галерея

НІЯКОГО МОНГОЛЬСЬКОГО ЯРМА НЕ БУЛО


Скільки істориків, стільки і думок, в той час коли історія державності повинна бути одна, узгоджена з усіма представниками істориків.

Чи можна досягти подібної згоди на історичні процеси, що відбуваються в державі, можна, і це досить легко зробити. У світі існує аналогічна процедура, – це вибори папи римського. Коли існує затверджена процедура приведення до угоди, – або виборці приходять до єдиної думки, чи перемагає найсильніший. Татом буде залишився в живих претендент на цю посаду.
Те ж саме треба зробити і з істориками, або ви домовляєтеся, або втрачаєте кваліфікацію і перестаєте бути істориками.

А історія російської державності говорить про те, що переглянуті позиції щодо кількох століть розвитку держави і з іншої точки зору визначена позиція, що не було ніякого монголо-татарського ярма, в тому розумінні, в якому ми це раніше представляли. Тому, що в системному побудові світової історії це питання виглядає дещо інакше.

Засновник імперії монголів Чингісхан помер під час облоги столиці тангутского царства Чжунсін в 1227 році. З приводу смерті і похорону Великого хана існує безліч легенд, і таємниця могили «Підкорювача Всесвіту» не дає спокою багатьом шукачам скарбів, експедиції яких досліджують території Китаю, Монголії, Забайкалля. Але жаданого поховання повного золота так і не виявили.

Імперія, заснована Чингісханом, міфи про незчисленні багатства, якого досі будять уяву всіх шукачів скарбів, займала величезну територію від Дунаю до Японського моря і від Новгорода до Південно-Східної Азії. Після дворічного жалоби по змогу чингісхану, в 1229 році був скликаний курултай для обрання нового хана Монгольської імперії. І у відповідності з волею померлого Чінгісхана і більшості найняв спадкоємцем престолу був обраний третій син Угэдэй.

Влітку 1236 року монгольська армія очолювана ханом Бату підійшла до Волги. За рік були розгромлені Волзька Булгарія, половці, буртасів, черкеси та інші народи. У грудні 1237 року монголи взяли Рязань, потім Коломну, Москву, Володимир, 4 березня в битві на річці Сить були розгромлені війська великого князя Юрія II, який загинув у бою. Потім були взяті інші російські міста. У 1240 році почався наступ монголів на Південну Русь. Були взяті Київ, Галич і Володимир-Волинський.

Потім монголи пішли на Угорщину, Сілезію і Моравію, розгромлена польсько-німецька армія і взяті Краків, Загреб, була розгромлена хорватсько-угорська армія короля Бели IV. У 1242 році монголи досягли берегів Адріатичного моря. Від остаточного розгрому європейців врятувало звістка про смерть великого хана Угедея, тоді тумени синів великого хана повернулися в Монголію, вирішувати питання спадкування, і Бату-хан прийняв рішення відступити.

Імперія Чингісхана мала поділ: улус Джучі (Золота орда), улус Чагатая (Туркестан), держава Хулагідів (Іран) та імперії Юань (Китай). Улус Джучі до 1224 року перебував у складі Монгольської імперії, а з 1266 при хані Менгу-Тимура придбав самостійність, маючи формальну залежність від імперської столиці (Каракорум). У 1271 році Великий хан Хубілай переніс свою столицю в Китай і прийняв титул імператора.

Таким чином, «Золота орда» була самостійною державою зі столицею в Сараї і маючи формальну (родову) залежність від столиці імперії монголів. Потім після низки міжусобиць «Золота орда» розпалася спочатку на дві половини, а потім на окремі освіти: Велика (Біла) Орда, Сибірське ханство, Узбецьке ханство, Ногайська Орда, Астраханське ханство, Казанське ханство, Кримське ханство.

В 1480-му році з підпорядкування Білої Орди вийшла Русь, очолювана великим князем Іваном III, а на початку XVI століття Велика Орда припинила існування. Це говорить про те, що після розпаду «Золотої Орди» на її території міг хто завгодно виступити в якості претендента на владу. Вивчаючи історичні матеріали, я несподівано прийшов до висновку, що цим спадкоємцем возвысившемся на території «Золотої орди» виявилася Росія. Московська Русь послідовно підпорядкувала собі всі осколки “Золотої Орди” і стала його правонаступницею.

І не тільки «Золотої Орди», а всій імперії Чингісхана, тому, що Джучиев улус був старшим у роді, а хан Бату, як старший, допоміг своєму дядькові Толую стати великим ханом. Якщо подивитися на час правління Йосипа Віссаріоновича Сталіна, – весь «Джучиев улус» знаходився під управлінням Москви. Під впливом (країни РЕВ), протекторатом (Китай) Москви або дружні стосунки з нею (Іран) знаходилися всі державні утворення, що входили раніше в територію імперії Чингісхана.

Чому саме Росію треба вважати спадкоємицею імперії Чингісхана, коли після розпаду «Золотої Орди» на її території, будь-колишній її “осколок” міг виступити в якості претендента на владу. І таким претендентом довгий час вважалося Кримське ханство. Але ось на просторах колишньої «Золотої орди» зароджується центр, привертає до себе увагу світової громадськості. Москва – Третій Рим, який починає відвойовувати землі і збирати воєдино розпалися частини «Джучіева улусу»

Але чому все ж “Москва”, одне з васальних держав колишньої імперії Чингісхана, взявся відроджувати колишню велич “Золотої Орди”? Виявляється, була причина, – Великий князь Іван IV був спадкоємцем правителів «Золотої орди», а Олена Глинська, мати Івана Грозного, виявилася правнучкою хана Мамая, з якими Русь воювала на Куликовому полі. Цар Борис Годунов так само виявився нащадком татарського мурзи і, так і у багатьох російських вельмож в роду виявилися коріння монгольських завойовників.

Тому послідовне завоювання Іваном Грозним і Борисом Годуновим Дикого поля, Астраханського, Казанського, Сибірського ханств та інших осколків “Золотої Орди” здається закономірним, та й багато раніше на території Московської Русі було створено Касимівське царство для хрещених татар. Російська імперія при Петрі I і Катерині II повернула в межі своїх кордонів Кримське ханство та інші, втрачені раніше входили до складу Золотої Орди” землі.

А починаючи з останніх років правління В. В. Сталіна вплив “Москви” поширювалася на всю територію колишньої імперії Чингісхана. Говорити, що Йосип Сталін, так само як і Іван Грозний мав у своєму родоводі коріння монгольських правителів можна без конкретного підтвердження. Але були якісь твердження про те, що його мати ставилася до якогось князівського роду.

Взяти, приміром, родові приналежності деяких російських правителів, на яких “по ідеї”, як у випадку з президентами США і мали б поширюватися різні негативні пророцтва. Таке давнє родовід, як “Рюриковичі”, наприклад, або “Гедиміновичі” (“Иванычей”, в приклад не беремо), а тепер ось можуть з’явитися і “Чингисханычи”, хто знає, чиїми спадкоємцями можуть виявитися сьогоднішні правителі Росії.

У потрібний час на сцену історії виходить потрібний чоловік, для того щоб “вершити історію”, коли особисті якості цієї людини можуть сприяти еволюційному розвитку або деградації державного утворення. Про цикли історичних подій, коли історія є у вигляді трагедії, а потім у формі фарсу ми вже чули. Я знаю кілька таких циклів, наприклад, 18-36-72 року або 180-360-720 років, коли можна говорити, що історія повторюється.

Щоб побачити один з таких циклів, можна згадати, як у 1240-х роках відбувалося становлення кордонів “Золотої Орди”. А по закінченню 720 років після цих подій Микита Хрущов бив знятим з ноги черевиком по трибуні ООН, закликаючи присутніх прислухатися і не жартувати з Росією. У цей час Росія мала вплив на всю територію, займану раніше “Золотою Ордою” і треба визнати, що саме Росія опинилася в якості спадкоємця великої імперії монголів.

Наступний за цим розпад СРСР має сотні тлумачень різних істориків, з якими немає сенсу сперечатися, відзначивши той факт, що Росія продовжує розвалюватися в падаючому вниз тренді. Це видно, судячи з обговорюваного зараз питання про передачу величезній території земель Забайкалля в концесію сусіднього Китаю, без осознаваемого економічного ефекту. І невідомо, що буде з цією територією Росії в майбутньому майбутньому.

До речі, розпад СРСР стався через 72 роки (певний цикл), після такої революції змусила російського царя Миколи II відректися від престолу.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s