Будуть забирати техніку


війна

Чи буде мобілізація при шостій хвилі кращою, ніж була при п’ятій? Навряд. Варто зазначити, що кількість добровольців на Закарпатті також зменшилася. Ті, які хотіли воювати добровільно, пішли під час перших хвиль мобілізації. Все. Ресурс вичерпано. Подібна ситуація і в цілому по Україні. «Під час четвертої хвилі мобілізації кожен восьмий, хто прийшов до військкомату, доброволець. Під час п’ятої — лише кожен 12-й — доброволець. Яка тенденція буде під час шостої хвилі, побачимо», — сказав речник Генштабу Владислав Селезньов у ефірі одного з телеканалів.

Навіть ті, хто вже служить, намагаються якось втекти. Зі слів Селезньова, в Україні 10 тисяч дезертирів. «На жаль, 10 тис. тих, хто вважається дезертиром, — це компетенція військової прокуратури проводити досудове розслідування за кожним з цих 10 тис. фактів», — розповів Владислав Селезньов.

Будуть забирати техніку

На жаль, країні не вистачає на потреби армії не лише людських ресурсів. Кабінет Міністрів вніс зміни до положення про військово-транспортні обов’язки, згідно з якими автотранспорт буде безкоштовно вилучатися для потреб армії.

Згідно з положенням про військово-транспортний обо­в’я­зок № 405, залучення транспортних засобів і техніки здійснюється військовими комісаріатами. «Під час мобілізації для задоволення потреб військових формувань здійснюється безкоштовне залучення транспортних засобів і техніки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності на умовах повернення їх після оголошення демобілізації», — йдеться в документі.

Повернення транспортних засобів і техніки здійснюється військовими підрозділами протягом 30 календарних днів з моменту оголошення демобілізації через військові комісаріати, які здійснили таке залучення.

Документом також передбачається порядок компенсації шкоди, завданої транспортним засобам і техніці в результаті їх залучення під час мобілізації. Так, від передачі транспортних засобів під час мобілізації можуть звільнятися підприємства, установи та організації у зв’язку з виконанням ними встановлених мобілізаційних завдань за наявності укладеного з Міністерством оборони договору, а також за умови, що їх транспортні засоби і техніка задіяні у виробничому процесі виконання мобілізаційних завдань.

Крім того, від передачі техніки військовим формуванням під час мобілізації можуть звільнятися підприємства, установи і організації, у яких висока суспільна потреба. При цьому перелік таких підприємств затверджується Кабінетом Міністрів за поданням Міністерства оборони.

Нам відомі випадки, коли підприємців Закарпаття вже попереджали про те, що можуть забрати в них техніку для потреб армії. Були навіть листи деяким керівникам підприємств від представників місцевої влади. Все це вже породило конфлікти. Підприємці не мають наміру віддавати техніку, яка їм потрібна для роботи.

Так само керівники підприємств відмовляються самі приводити у військкомати своїх працівників. Деякі підприємства просто закриваються.

Загалом влада розуміє, що проблеми з мобілізацією сталися через те, що у населення виник сумнів у швидкому закінченні війни. Кремль продовжуватиме цей збройний конфлікт до повного виснаження України. Один день війни обходиться Україні в 100 мільйонів доларів. Довго Україна так не протягне.

Окрім того, через кілька скандальних випадків із добровольчими батальйонами, як, до прикладу, «Торнадо», стали причиною певної дегероїзації українських військових. Оприлюднення побутових проблем в армії також не сприяє активізації мобілізаційних процесів. Ну і головне: демобілізовані воїни так і не отримують обіцяних преференцій та пільг, що також відлякує закарпатців та й всіх українців йти до війська.

Багато хто тікає, а багато хто каже, що готовий відсидіти у в’язниці, але не піде на незрозумілу війну.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s