ЧОМУ ХРАМИ ПРИКРАШЕНІ ЛИПОЮ?


свята-звичаї-традиції - Самое интересное в блогахДень Святої Трійці і кілька наступних днів, які теж є святковими, в народі називають Троїцькою седмицею, Зеленими святками або Зеленими святами. Традиції народу помилково, але часто, поєднують язичницькі літні свята з Днем Святої Трійці – християнським святом. До прийняття християнства люди поклонялися в ці дні природним стихіям: воді, вогню, землі. Відлунням такого язичницького минулого є багато обрядів, пов’язаних із Троїцькою неділею (плетіння вінків, обереги, ворожіння тощо).

Особливістю сьогоднішнього християнського свята є те, що оселі і храми прикрашають зеленими гілками, на Закарпатті – здебільшого живими квітами, липою. Вважають, що виникла ця традиція ще за старозавітного свята П’ятидесятниці, коли одержання Закону на Синайській горі Мойсеєм святкували древні євреї. За їхньою традицією Сіонська світлиця, в якій в цей день на апостолів зійшов Святий Дух, прикрашалася квітами. Звідси звичай поширився в новозавітній церкви.

Здавна напередодні дня Святої Трійці збирали зелене гілля, цілющі трави… Хату прикрашали всією родиною ввечері. Підлогу встеляли зіллям, полином, чебрецем, прикрашали ворота і двері. Волошки і м’яту клали за ікони. Запалювали перед образами лампадку та свічки. Розвішували на іконах свіжі рушники. І покривали зеленою скатертиною обідні столи. Храми також пишно прикрашали зеленню. Килимами із квітів та зелені вистеляли там підлогу. І сьогодні існує ця традиція в наших храмах.

Зранку в неділю святково одягаються та йдуть з гіллям і квітами у церкву. Дівчата наряджаються особливо – в намисті, білих сорочках, з букетами ароматних трав та квітів. Зазвичай після церковної служби служили молебні на ос

– See more at: http://uzhgorod.net.ua/news/78813#sthash.WPRPtRzh.dpuf

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s