Щодо коригування тарифів на водопостачання та водовідведення


Встановлення тарифів у галузі житлово-комунального господарства істотно впливає на ефективність діяльності підприємства. Відсутність ринкових механізмів та загальноекономічна ситуація в країні не дозволяє вирішити цю проблему ринковими методами. Через що підприємство КП ВС «Водоканалсервіс» опинилося в складному положенні- тарифи недостатні, при цьому ще оплата від населення поступає не в повному обсязі.


За підсумками роботи 2014 р. підприємство КП ВС«Водоканалсервіс» за водопостачання та водовідведення одержало збитки – 95,8 тис. грн.
Збиткова діяльність у цій сфері пов»язана з невідповідністю тарифів тим витратам, які фактично несе підприємство. З незалежних від підприємства причин значно зросли виробничі витрати, зросла собівартість послуг, що обумовлено збільшенням розміру мінімальної заробітної плати , підвищенням цін на електроенергію, покупних комплектуючих виробів, паливно-мастильних матеріалів та вартості всіх договірних робіт та послуг , в той час , коли застаріла фінансова база вимагає проведення значних обсягів ремонтних робіт , а джерело фінансування проведення ремонтів відсутнє. Звісно такі обставини на сприяють зміцненню матеріально-технічної бази. Підприємство вже не в змозі своєчасно сплачувати податки, проводити індексацію заробітної плати , проводити поточні та аварійні роботи.
Так , за період , що минув з моменту встановлення тарифів – 23.04.2012 р., рішення виконкому за № 70 , вартість електроенергії збільшилась з 0,95 грн/КВт до 1,40 грн/КВт, мінімальна зарплата зросла з 1094,00 грн до 1218,00 грн, паливно-мастильні матеріали зросли з 9,75 грн до 18,00грн .
Таким чином, діючі тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення не можуть виконувати свого економічного призначення і повертати підприємству кошти , затрачені на виробництво.
Ми не є ліцензіатом, тож для КП ВС «Водоканалсервіс» функцію встановлення тарифів виконують органи місцевого самоврядування.

Advertisements

About "АлМаС"

АлМаС
Опубліковано у Новости, правда | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s