Щодо коригування тарифів на водопостачання та водовідведення


Встановлення тарифів у галузі житлово-комунального господарства істотно впливає на ефективність діяльності підприємства. Відсутність ринкових механізмів та загальноекономічна ситуація в країні не дозволяє вирішити цю проблему ринковими методами. Через що підприємство КП ВС «Водоканалсервіс» опинилося в складному положенні- тарифи недостатні, при цьому ще оплата від населення поступає не в повному обсязі.


За підсумками роботи 2014 р. підприємство КП ВС«Водоканалсервіс» за водопостачання та водовідведення одержало збитки – 95,8 тис. грн.
Збиткова діяльність у цій сфері пов»язана з невідповідністю тарифів тим витратам, які фактично несе підприємство. З незалежних від підприємства причин значно зросли виробничі витрати, зросла собівартість послуг, що обумовлено збільшенням розміру мінімальної заробітної плати , підвищенням цін на електроенергію, покупних комплектуючих виробів, паливно-мастильних матеріалів та вартості всіх договірних робіт та послуг , в той час , коли застаріла фінансова база вимагає проведення значних обсягів ремонтних робіт , а джерело фінансування проведення ремонтів відсутнє. Звісно такі обставини на сприяють зміцненню матеріально-технічної бази. Підприємство вже не в змозі своєчасно сплачувати податки, проводити індексацію заробітної плати , проводити поточні та аварійні роботи.
Так , за період , що минув з моменту встановлення тарифів – 23.04.2012 р., рішення виконкому за № 70 , вартість електроенергії збільшилась з 0,95 грн/КВт до 1,40 грн/КВт, мінімальна зарплата зросла з 1094,00 грн до 1218,00 грн, паливно-мастильні матеріали зросли з 9,75 грн до 18,00грн .
Таким чином, діючі тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення не можуть виконувати свого економічного призначення і повертати підприємству кошти , затрачені на виробництво.
Ми не є ліцензіатом, тож для КП ВС «Водоканалсервіс» функцію встановлення тарифів виконують органи місцевого самоврядування.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s