Незбагненні таємниці циган


gypsy_ensemble_sunset
Їх бояться і зневажають, божеволіють від їхніх пісень і ненавидять, до них приходять за допомогою і в масовому порядку депортують з різних країн. Їм заздрять за багатство і уникають за вміння наводити псування, їх називають неперевершеними артистами і злодіями, вони можуть жити скрізь і в жодній країні світу не відчувають себе своїми.

Мова йде про циган – стародавньому, самобутньому і майже містичному народі, спосіб життя, традиції і саме призначення якого, оточене незбагненними таємницями і нерозгаданими загадками!

З легкої руки істориків і археологів, існує стійка догма, відповідно до якої цигани – це нащадки жителів Стародавньої Індії, в тому числі і знаменитих арійців, за чистоту яких так ратував Гітлер, в той же час винищуючи циган сотнями тисяч. На думку вчених, в якийсь момент в Індії склалися такі кліматичні, геополітичні, економічні та соціальні умови, які змусили циган покинути насиджені місця і відправитися у вічне мандрівка по всьому світу.

Така доля цілого народу не є чимось винятковим в історичному плані – її повторювали і степові кочівники, і євреї, і скандинавські племена. Але якщо всі вони, за винятком хіба що євреїв, практично повністю розчинилися або асимілювалися в тих етноси, які здавна населяли нові для переселенців території, то цигани продовжують триматися особняком, зберігаючи свої незрозумілі для оточуючих традиції та звички.

Існує навіть теорія «всесвітнього циганського змови», яка свідчить, що цигани – це своєрідні «таємні спецагенти», розіслані давним-давно в усі куточки світу для збору якоїсь магічної інформації, таємних знань і золота! По своїй ідеї ця теорія дуже зручна, оскільки вона пояснює багато загадки і таємниці, які так чи інакше пов’язані з представниками ромської нації.

Свою божевільну пристрасть до золота самі цигани пояснюють своїми давніми віруваннями і звичаями, а навколишні називають простий жадібністю. Дійсно, важко зустріти справжнього цигана або циганку, на якому не було б великої кількості золотих прикрас. Але ще більше золота знаходиться в будинках циган, куди представникам інших національностей, як правило, вхід заборонений. Існує стійка думка про те, що заради золота цигани готові піти на все, навіть на самі тяжкі злочини. Численні історії про циган-жебраків, які використовують гіпноз, про злодюжок, миттєво вигублюють кишені і сумочки, про баронів, потопаючих у золоті та грошах, нажитих злочинним шляхом, відомі буквально кожному. Тому простий обиватель, як правило, прагне уникати людей в строкатих лахмітті, обвішані яскравими прикрасами і з золотими зубами.

Необхідно відзначити, що людство, незалежно від національності і віри, завжди прагнуло до володіння золотом. Але у циган зв’язок з цим дорогоцінним металом має ще й нерозривний зв’язок з їх давніми віруваннями і традиціями предків, представляючи собою життєву необхідність для існування нації. Золото для циган – це не тільки і навіть не стільки матеріальна цінність, скільки засіб духовного єднання з Сонцем. Вірування і традиції циган – вельми закрита і непізнана сфера, доступна тільки присвяченим. І золото грає в ній, мабуть, найголовнішу роль. А для досягнення головної мети, як відомо, всі засоби хороші …

Втім, хто може знати справжні наміри циганського народу? Цілком може бути, що справжня мета циган – зібрати всі золота світу, щоб, приміром, захопити планетарне панування, забезпечити майбутнє свого народу або просто врятуватися у разі глобальної катастрофи.

Відома також і дивовижна здатність циган адаптуватися до будь-яких кліматичних умов, їх вражаючий імунітет, вміння виживати в нелюдських умовах також істотно виділяє цей народ із загальної маси. Цигани практично не звертаються до лікарів традиційної медицини, воліючи виліковуватися від хвороб, які є дуже рідкісними гостями в їхньому будинку, власними народними засобами. Зустріти застудженої цигана практично неможливо! Відомий історичний факт: в Середні віки, коли бубонна чума безжально скосила третину населення Європи, смертність серед циган була мізерною. Це не означає, що цигани не хворіють і не вмирають, але їх опірність до вірусів і хвороботворним бактеріям викликає подив навіть у професорів медицини! Ну як тут не повірити в теорію про «суперагентів», що пройшли колись спеціальну підготовку або доступ до Вищих Сил!

Таку ж адаптивність і виживання демонструють цигани і в соціальній сфері. Вони з легкістю приживаються і в християнському світі, і в мусульманських країнах, і серед прихильників інших релігійних конфесій. Здається, що їх мало хвилює геополітична обстановка в світі взагалі, і сформована політична ситуація в конкретній країні зокрема. Політичний устрій, соціальна ієрархія, релігійні догми – все це цигани беруть з легкістю, продовжуючи своє терпляче, скрупульозне і завзяте слідування до досягнення відомої тільки їм заповітної мети.

Все це, разом узяте, зіграло з циганами злий жарт. Їх навмисна відособленість, доброзичливість покірне прийняття правил співіснування викликали нерозуміння і роздратування серед корінних жителів. А найбільше місцеве населення та представників влади лякали їх схильність до чаклунства і магічні здібності. Ось чому цигани піддавалися дуже серйозним гонінням з найдавніших часів і їм приписувалися всі смертні гріхи і навіть звинувачення у зв’язку з потойбічними чорними силами. В історії циганського народу чимало воістину трагічних сторінок і ця скорботна книга написана ще аж ніяк не до кінця …

Про магічних здібностях представників циганського народу ходять легенди. Якісь із них виглядають просто фантастичними, а якісь мають під собою цілком конкретні підстави. Те, що дуже багато цигани володіють основами гіпнозу, цілком очевидно. Але одним лише гіпнозом не можна пояснити те зачаровує вплив, який чинять цигани на більшість людей. Цілком можливо, що ті самі обряди і священнодійства, яке вони здійснюють, дійсно грунтується на таємних знаннях магії і надприродних явищ. Адже не випадково ж, серед магів і екстрасенсів настільки велике процентне співвідношення саме представників циганської національності.

Дуже багато хто ставиться до магічних здібностей циган з неабиякою часткою скепсису. Мовляв, все це – шарлатанство, наносний антураж, призначений лише для красивої маскування шахрайства та відбирання грошей у роззяв. Але ми мало що знаємо про те, що діється за закритими дверима циганських жител. Бути може, там дійсно відбуваються якісь магічні дії, що переслідують якусь іншу, зовсім іншу мету? Циганське суспільство, незважаючи на всю свою доброзичливість та вміння адаптуватися до будь-яких умов, як і раніше залишається дуже закритим, а від цього – незрозумілим. А що, якщо цигани дійсно є таємними агентами, розісланими тисячі років тому з метою збору Вищих знань та інформації, яка незабаром зробить нікчемними всі нинішні цінності? Якщо це так, то цигани – геніальні таємні агенти, ідеально виконують свою роботу!

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s