на Рівненщині конфесії підписали меморандум про Єдину Україну та Єдину Українську Помісну Православну Церкву


П’ятеро очільників релігійних конфесій Рівненщини підписали історичний документ, який став вагомим кроком на шляху утворення в Україні Єдиної Помісної Церкви.  У ньому йдеться: «Всі православні церкви Рівненщини не заперечують релігійне волевиявлення жителів Рівненщини щодо конфесійної належності згідно із Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Також у тексті документу йдеться про те, що всі православні церкви Рівненської області визнають і моляться за цілісну і єдину державу – Україну, виступають за створення єдиної Української Помісної Православної Церкви, засуджують дії Росії як агресора щодо захоплення території України та посягання на її цілісність та державний суверенітет, а також розпалювання міжрелігійної ворожнечі та силове захоплення православних храмів однієї конфесії іншою.

Підписали меморандум представники облдержадміністрації, а також п’ятеро духовних лідерів Рівненщини: архієпископ Рівненський і Острозький УПЦ КП Іларіон, митрополит Рівненський і Острозький УПЦ (МП) Варфоломій, правлячий єпископ Луцького екзархату УГКЦ Йосафат, керуючий Рівненсько-Волинською і Таврійською єпархіями УАПЦ митрополит Макарій, митрополит Сарненський і Поліський УПЦ (МП) Анатолій.

– Наш український народ чекає не підписів, не Меморандумів, а реальних дій. Проте ми надіємося, що ця справа, яку ми започаткували сьогодні, все ж принесе якийсь результат. Бо Єдина Церква дасть змогу побороти північного ворога, – прокоментував підписання документу керуючий Рівненсько-Волинською і Таврійською єпархіями Української Автокефальної православної церкви митрополит Львівський Макарій.  

Водночас, очільник Рівненської єпархії УПЦ (МП) митрополит Варфоломій зізнався, що рішення про підписання меморандуму прийняв самостійно, без погодження з вищим керівництвом церкви.

– Ми самі прийняли таке рішення. Так як вважаємо, що такі серйозні кроки повинні робитися з низів. Україна вже 23 роки є незалежною державою, шлях до цього був дуже важкий. Не знаємо, чи буде з Меморандуму, який ми підписали, якийсь добрий результат, але у нас благі наміри — ми хочемо, щоб в Україні була єдина православна церква. Відтепер ми прикладатимемо свої зусилля, щоб Українську помісну церкву створили — це нелегке і важливе завдання. А для цього повинні прикласти зусилля не тільки архієреї, але ще й жителі області , – зазначив митрополит Рівненський та Острозький УПЦ (МП) Варфоломій.

З надією на продовження об’єднавчого процесу українських церков висловився і митрополит Рівненський та Острозький УПЦ КП Іларіон:

– Сьогодні справді історичний момент. Уперше з 1992 року представники усіх конфесій підписали цей Меморандум, хоч і не без спірних моментів, як перший крок до обговорення і реальних дій для створення Української Помісної Православної Церкви. Незважаючи на те, що у кожного представника релігійної конфесії є свої інтереси, свої позиції, з яких важко зійти, але заради цілісної України, заради світлого майбутнього наших дітей та онуків, заради того, щоб ми нарешті отримали не тільки фізичну, але й духовну перемогу, заради того, щоб наша Українська Помісна Церква нарешті посіла гідне місце серед усіх християнських конфесій світу. Хочу наголосити, що процес об’єднання вже давно почався в наших душах, в наших серцях, у нашому розумі. Кожен крок до об’єднання відбувається по-різному. І нехай нині ніхто не переживає за те, що одна конфесія переходить до іншої, тому що коли буде єдина православна церква, тоді все стане на свої місця. Але для відновлення історичної справедливості всі процеси, які зараз відбуваються на Рівненщині, вони є добрі. В тому числі, і повернення громад у лоно церкви Київського патріархату. Хай у цьому нам допоможе Бог.

Митрополит Сарненський і Поліський УПЦ (МП) Анатолій підкреслив, що Меморандум обов’язково повинні побачити керівники їхньої церкви як у Києві, так і у Москві. А єпископ Йосафат запевнив, що 13-те число завжди було благодатним для українців. Тож підписання документа у такий день обов’язково відіграє позитивну роль.

Наостанок церемонії сторони домовилися про створення робочої групи, до складу якої будуть делеговані представники єпархій підписантів, щоб вирішувати спірні питання і заснувати міцне підґрунтя для створення Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s