ТАТУЮВАННЯ НА МУМІЇ, ЗВІДКИ ВОНО?


Ілюстрація: Marco Samadelli/sciencedaily.com В 1991 році в Тірольських Альпах туристи раптово натрапили на мумію людини, частково вморожену в кригу. З’явилась вона на поверхні льодів через їхнє інтенсивне танення. Виявилось, що ці муміфіковані останки належать чоловіку, який жив у часи пізнього неоліту близько 3300 року до нашої ери. Що цікаво, тіло його покривали численні татуювання. Ілюстрація: Marco Samadelli/sciencedaily.com

Деякі татуювання на найдавнішій знайденій у світі крижаній мумії побачили одразу по відкриттю. Частину вдалось виявити тільки в лабораторії, оскільки за тисячоліття шкіра Етці, як його назвали дослідники, дуже потемніла.

Під час останнього дослідження, яке проводилось за допомогою фототехніки, щоб не пошкодити мумію, було знайдене ще одне татуювання — на грудях Етці. Загалом на тілі давньої людини нарахували 61 відмітку.

Більшість із них має вигляд 2, 3 або 4 паралельних рисочок від 0,7 до 4 сантиметрів завдовжки. Побачили на тілі Етці також 2 хрести. Малюнки виконувались не голкою, як зараз, а за допомогою розрізів, в які засипалось деревне вугілля.

Більшість татуювань вкривали коліна та гомілки мумії, що дозволило дослідникам припустити, що чоловік, наносячи на себе позначки, боровся із болем у суглобах. Однак виявлена з правого боку грудної клітини позначка поставила під сумніви таку теорію і знов підняла питання про те, яке значення мало татуювання у давньому світі — терапевтичне, символічне чи релігійне.

Загалом у свій час знахідка мумії спричинила те, що вчені переглянули свої уявлення про розвиток людей пізнього неоліту — виявилось, що вони були більш розвиненими, ніж вважалося раніше. Зокрема на Етці було багато предметів зшитого з різної шкіри одягу: настегенна пов’язка, штані, шкіряний жилет, пояс, ногавиці, плетений плащ, шапка із ремінцем через підборіддя та взуття, сконструйоване спеціально для ходіння по снігу. В якості шкарпеток використовувалась трава, обмотана навколо стопи.

На поясі мумії виявили мішечок із необхідними для чоловіка в його повсякденному житті речами: скребком, свердлом, кременем, наконечником для стріли та сухим грибом — трутом. Із собою Етці мав мідну сокиру, лук і сагайдак.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s