Скільки економічних санкцій проти Росії Україна ввела станом на сьогодні?


Ще у серпні 2014 року Верховна Рада прийняла закон про… санкції проти Російської Федерації. Але давайте порахуємо, скільки економічних санкцій проти Росії Україна ввела станом на сьогодні? Жодних. Ми не припиняємо торгівлі з Росією, обсяги якої, за даними НБУ, все ще становлять 18% українського експорту. Водночас вимагаємо запровадження більш жорстких санкцій стосовно Росії з боку країн Євросоюзу. Якщо хочемо побороти агресора, ми повинні дати сильну відповідь, а не просто робити декларативні заяви та закликати світ нам допомогти.

По–перше, притягнути до кримінальної відповідальності за скоєння терористичних актів (розстріл мирних громадян в Маріуполі та під Волновахою тощо) лідерів «ДНР» та «ЛНР». У чинному законодавстві є для цього всі інструменти.
По–друге, притягнути до кримінальної відповідальності за створення терористичної організації пособників лідерів «ЛНР» та «ДНР» — так званих міністрів, суддів та прокурорів цих «республік». Як наслідок, це дасть можливість через вирок суду в передбаченому законом порядку оголосити «ДНР» та «ЛНР» терористичними організаціями і притягати до відповідальності за пособництво тероризму всіх, хто сприяє діяльності терористів — допомагає їм фінансово, організаційно, надає матеріально-технічну допомогу.
Це нескладне завдання для слідчих СБУ і, я переконаний, вони можуть із ним упоратись. Після того як Захарченко та Плотницький разом зі своїми пособниками будуть засуджені за тероризм в Україні, ми зможемо ініціювати питання про надання «ДНР» та «ЛНР» статусу міжнародної терористичної організації.
На превеликий жаль, уряд та коаліція замість реальної роботи в цьому напрямку переважно імітує її. І вносить на розгляд парламенту законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання організацій терористичними. Згідно з цим законопроектом, організація визнається терористичною адміністративним судом за позовом (!) Генпрокурора, за процедурою дуже подібною до процедури розгляду виборчих спорів.
Ухвалення та реалізація цього законопроекту може дуже нашкодити Україні та завадити боротьбі із тероризмом на Донбасі. В Україні вперше в світі може з’явитися терористична організація, лідери якої, з юридичної точки зору, не будуть визнані терористами. А замість того, щоб пред’являти їм підозру, Україна веде переговори із російськими найманцями на Донбасі за участю ОБСЄ.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s