ЛЮСТРАЦІЮ ОСКАРЖУЮТЬ НАВІТЬ ЯВНІ ВОРОГИ


Корупцію можна подолати люстрацією

В Україні невдовзі розпочнеться друга хвиля люстрації влади.

 По закінченні перевірки урядників центральних органів виконавчої влади після свят візьмуться за чиновників обласного рівня. А потім – за посадовців райцентрів. передає ТСН.

До реєстру люстрованих внесено 357 осіб.

В одному із судів Києва у графіку судових слухань на дверях зали – як мінімум дві справи щодо поновлення на посаді. Звільнення по люстрації в один день оскаржують співробітники СБУ, прокуратури Київської області і два – Генпрокуратури.

До суду кинулися фактично всі, хто потрапляє під люстрацію. Кандидати на звільнення хочуть індивідуального підходу і рішення в суді оскаржують навіть ті, про кого в законі сказано досить чітко.

Читайте такожВенеціанська комісія: Україна повинна люструвати чиновників режиму Януковича

Самі судді пішли далі – звернулися до Конституційного суду, аби визнати закон про очищення влади антиконституційним. Люстрація, нібито, порушує гарантії незалежності суддів. Щоправда, майнової перевірки їм не уникнути. Судді ж наполягають: мільйонні подарунки в їхніх деклараціях – це просто презенти.

Але уникнути звільнення – елементарно, а заодно і стати героєм. Люстраційний закон передбачає збереження посади для мобілізованих.

Злі язики подейкують, що поміж чиновників неймовірні черги на поїздки до зони АТО. Скажімо, прокурор Дружківки Дмитро Сазоненко у звільненому від бойовиків Слов’янську пішов у кулеметники.

У військову покору Сазоненка входять не чергування на блокпостах, а масажі, спортзали, вечері в ресторанах. Командир частини Микола Залецький, куди прикомандирований прокурор, божиться, що статуту ніхто не порушує.

До так званих гастролерів є питання у люстраційного комітету. 70 душ – поміж них чиновники, прокурори і навіть замміністри – пройдуть додаткову перевірку вже як учасники АТО. Чи є у цьому списку прокурор Сазоненко – не відомо.

А скільки тих, хто підпадав під люстрацію, але пішов з посади добровільно зі збереженням усіх вихідних виплат, підрахувати не можливо.

: http://www.unian.ua/politics/1028918-chastina-lyustrovanih-chinovnikiv-uje-suditsya-za-povernennya-krisel.htm
Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s