ЗАВДАННЯ КОЖНОГО ВИЖИТИ У 2015 РОЦІ


Шо ми маємо в проекті Закону Про бюджет на 2015 рік? Уряд пропонує мінімальну заробітну плату в 1257 гривень, що на 39 гривень або 3,5% більше, ніж у 2014 році. В той час, коли офіційний рівень інфляції в Україні за 11 місяців становить 121%.

Цією нормою уряд фактично узаконює право роботодавця платити жалюгідну зарплату. В якій ще цивілізованій країні працівник з повним робочим днем отримує зарплату і одночасно потребує державної соціальної допомоги? Які вимоги Євросоюзу передбачають такі стандарти?

Багато новообраних депутатів скаржилися, що на депутатську зарплату в 5-6 тисяч гривень вижити нереально. То чи будуть вони голосувати за мінімальну зарплату 1257 гривень?

В Програмі уряду платна медицина, підняття тарифів ЖКГ, підняття пенсійного віку. Усе, щоб врятувати економіку та олігархів і нічого, щоб допомогти простій людині. Тоді зрозуміло чому прем’єр-міністр на затвердженні Програми уряду сказав, що цього року “завдання кожного вижити”.

Година робочого часу за проектом Закону становить 7,63 гривні. Для порівняння: оптова ціна півторалітрової пляшки води “Моршинська” становить 7,5 гривень.

Роботодавець повинен платити гідну зарплату. Це не є предметом соціального компромісу. Не можеш належно оплачувати працю найманого працівника – ставай до станка сам.

Соціальна політика держави повинна гарантувати достойну зарплату кожному працюючому, а за рахунок відрахувань від його зарплати повинні покриватися видатки держави на утримання непрацездатних або тимчасово безробітних. Ці дві статті мають бути збалансовані, інакше жодного бюджету країни нам не вистачить на соціальні виплати.

Під тиском критики Уряд 18 грудня відізвав проект бюджету для опрацювання.

На жаль, навіть при новому міністрі-іноземцеві, чиновники Мінфіну не можуть думати по-новому. Замість того, щоб оцінити загально економічний ефект, вони перерахували тарифну сітку, що призвело до значного збільшення видатків та росту зарплат у керівного складу органів виконавчої влади до 15-20 тисяч гривень.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s