“ЯМА” – ЦЕ ДОНБАСЬКЕ ГЕСТАПО


 Так називаються тюремні камери для тортур , в які бойовики можуть відправити абсолютно будь-якого.

«На ямах» тримають  не лише військовополонених. Через них пройшло велику кількість мирних місцевих жителів, недарма тут прийнято пошепки називати такі місця «гестапо».

Такі «гестапо» є в будь-якому окупованому бойовиками місті. У Донецьку «ями» зафіксовані в будівлі обласного СБУ, на «Мотеле», «Ліверпулі», раніше, кажуть, були навіть в будівлі облдержадміністрації, а тепер – і в СІЗО. Загалом, якщо в будь-якому окупованому місті ви бачите будівлю СБУ або інших силових відомств – швидше за все, там розташовується «гестапо».

Потрапити «на яму» можна за що завгодно. Від підозри у сприянні АТО до ледве помітного «запаху» після випитої пляшки пива. Були випадки, коли «на яму» потрапляли за скаргою сусідів на нібито галасливу поведінку.

Треба сказати, що виїжджають «за викликом» не прагнуть розібратися в ситуації на місці. Якщо на тебе поскаржилися, тебе обов’язково «заберуть», а вже потім в кращому випадку будуть розбиратися.

Також були випадки, коли на блокпосту бойовики відбирали у жителя автомобіль, а коли він спробував щось сказати в докір, відвозили його в багажнику його ж автомобіля. Нарешті, якщо ви хоч трохи заможна людина, Вас можуть забрати «на яму» заради елементарного викупу, який повинні будуть принести Ваші родичі.

Через «яму» також пройшли мери практично всіх окупованих міст, які не встигли виїхати на вільну територію. Були випадки, коли людину «на яму» здавали менти-перевертні, які перейшли на службу до терористів, так як людина раніше намагався домагатися дотримання від них своїх прав. А нагадаю, що Донецьк – це місто, в якому, наприклад, не так давно (правда, ще при Україну) в одному з РВВС чоловіка за розпивання пива на вулиці згвалтували гумовим кийком! І, звичайно, порушення комендантської години – залізний привід потрапити «на яму».

Що відбувається із затриманими? Перш за все, важливо зрозуміти, що бойовики плювати хотіли на презумпцію невинуватості, КПК, цивільний кодекс і т.д. У вас не буде можливості користуватися послугами адвоката, посилатися на закони. Перед вами знаходяться озброєні люди, які ненавидять вас вже за те, що ви, можливо, оцінюєте реальність не так, як вони.

Найбільше «щастить» тим, хто потрапляє за дрібні провини, і в діях яких не вбачається «політики». Такі люди, як правило, залучаються до примусових важкою фізичною роботам з копання окопів, облаштування бліндажів і т.д. Так, ледь помітний запах від випитого пива коштував знайомим 16 днів каторжної праці.

Набагато гірше, якщо ви «кріп», тобто прихильник єдиної України. У цьому випадку до вас будуть застосовувати тортури і можуть убити. Від вас неодмінно під тортурами вимагатимуть зізнатися в тому, що Ви маєте відношення до «Правому сектору», навідник або корректировщик артилерійського вогню (за це – розстріл без розмов). З одного боку, витримати тортури практично неможливо. З іншого, визнання означає вірну смерть.

Відомий випадок, коли молодого подружжя з Донецька катували в «гестапо» шість днів тільки за те, що у них вдома (!) Зберігався прапор України. Спас цю пару лише обмін полоненими. А ось депутату Горлівської міськради Володимиру Рибаку не вдалося врятуватися – за те, що він зняв з флагштока триколор, його звірячому катували і вбили.

Однією з витончених тортур є висновок на розстріл, після якого стріляють повз, залишаючи затриманого в живих. Можна собі уявити, що відчуває людина, якій оголошують, що його ведуть на розстріл, потім дійсно ведуть, ставлять, відходять, прицілюється, стріляють … І тільки тоді розумієш, що тебе все-таки вирішили цього разу не вбивати. Це, до речі, не означає, що рішення залишити тебе в живих остаточне. Просто цього разу вирішили залишити.

До речі, ті, кого реально відводять на розстріл і розстрілюють, перед цим живуть в камері з «звичайними» затриманими, які мають нещастя спостерігати, як співкамерника відводять назавжди …

На закінчення кілька слів про те, як поводяться ті, від яких залежить твоя доля «на ямі». Донбасівці підрозділяють «працівників гестапо» на три категорії.

Найбільш жорстокі і «відморожені» – це донські козаки. Немає нічого гіршого, ніж потрапити «на яму» до них. У них не існує ніяких моральних обмежень з приводу того, які фізичні дії допустимі, а які – ні. Рівень садизму просто зашкалює.

Слідом за ними в рейтингу йдуть місцеві терористи. Вони в цілому трохи «гуманніше», але не набагато. Якщо ти місцевий і не підтримуєш терористичний режим, то ти для них ще більший ворог, ніж «прийшли» укри.

І на третьому місці – військовослужбовці Росії (крім спецслужбистів). Зазвичай солдати і офіцери російської армії не беруть участь в тортурах, а іноді приймають участь лише в затриманні та конвоювання затриманих. Поки ти знаходишся в їх руках, тобі особливо нічого страшного не загрожує. Але проблема в тому, що доставляють вони тебе в підсумку «на яму», а там уже або місцеві, або козаки ведуть з тобою свій «розмова». Як це сталося з журналістом Єгором Воробйовим.

«Яма» – це місце, куди бояться потрапити абсолютно всі місцеві жителі, і ніхто від цього не застрахований. Так, арештам піддавалися вже кілька так званих «міністрів ДНР» і самі бойовики (наприклад, «Абвер», а нижчестоящі – в незліченній кількості.

На жаль, поки ще не всі розуміють тут, що весь цей «ДНР / ЛНР» – це одна суцільна яма безправ’я, беззаконня, дикості і повної убогості. Правда, багато з часом прозрівають і починають розуміти, що чим раніше сюди повернеться українська влада, тим швидше ми зможемо всі разом виповзти з цієї величезної ями. Таких людей поступово стає все більше.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s