МИ ПЕРЕПЛУТАЛИ КРЕДИТ З ПОДАРУНКОМ


Я не хочу зараз просторікувати про РЕВОЛЮЦІЇ. Є люди, які зроблять це краще  і, які мають на це значно більше прав. Я лише в уяві  переміщуся через календарний рік і людське десятиліття, опинившись в нашому часі. Так! Після Майдану була війна, після Януковича – Порошенко, після Ахметова – Коломойський, після Путіна – випалена земля і  пейзаж з вкрапленнями держимордовських  портретів.

І зараз деякі носії цих портретів кажуть, що нічого не змінилося. Що Майдан був бунтом наївних ідіотів. Що змінилися тільки вивіски.

Хороша спроба самозаспокоєння. Але, мабуть, незалік. Хоча може здатися правдою, якщо дуже ретельно підбирати ракурс. Якщо розповідати собі, що Майдан стояв проти олігархів, за курс гривні або за президентство Тимошенко (тоді таки є  так). І можна переконати себе, що стало лише гірше.

Адже вірно: після 21 листопада 2013 Україна справді не знайшла ні благополуччя, ні спокою, ні процвітання. І не могла. Ця дата стала початком розплати за відкладеним боргами. По історичному кредиту, за всі помилки часів незалежності. При спробі розплатитися з усіма боргами людина, як правило, дуже сильно бідніє. Але потім у нього з’являється шанс почати спочатку, а інакше ніяк.

Проблема була в тому, що ми переплутали кредит з подарунком. Ми порахували, що Кремль за нами не повернеться, що у нас попереду вічність, що нас береже Будапештський меморандум, неможливість війни в центрі Європи і що ми можемо дозволити собі робити дурниці, а політикам – чинити такого, без оглядки на те, що рано чи пізно до нас прийдуть з дубиною та наказом.

Майдан-2013 не став початком цієї війни. Але став початком українського опору, причому в момент, коли супостат тільки-тільки впевнився, що перемагає. Саме в той день в плани Кремля щодо повернення України в свою орбіту вкралася несподівана змінна під назвою “український народ”. Саме Майдан поламав стратегію мирного, тихого удушення української державності в стягаємо зашморгу економічної залежності і політичного впливу. Поламав її рівно в той момент, коли Путін нарешті видихнув у впевненості, що тепер-то добре зафіксований Янукович нікуди не дінеться.Чиста правда: Янукович нікуди не подівся. Він в Ростові і з ним можна робити все, що завгодно. Та ось тільки Україна більше до нього не прив’язана.

Так, успіх Майдану означав війну – вже не економічну, а цілком гарячу, з танками і стріляниною. Просто тому, що неможливість окупувати Україну мирними засобами спричинила за собою необхідність перейти до військових. Раз не вдалося через кредити, Митний союз і Єдиний економічний простір – в запасі був “план Б” з ввічливими людьми. Той наївний хом’ячок, хто вважає, що цей варіант не опрацьовувався, як запасний, ще при Януковичі на Банковій, може погуглити “Сили спеціальних операцій Російської Федерації”. Приділивши особливу увагу часу створення і озвученим ще тоді цілям.

На нас напали у відкриту тому, що в грі нишком ми мали нахабство перемогти.

Так, ми втратили Крим і частина Донбасу. Вони зараз окуповані ворогом.

Виною чи того Майдан? Так, безумовно. Смів прийняти виклик. Смів зробити диво і сміливий домогтися свого. Змусив ворога перейти до відкритих маневрів.

А якби Майдану не було?

Так, не було б і відкритої війни. Ми просто втратили б всю Україну. Вона була б окупована ворогом. Разом з Кримом і Донбасом. Але чиста правда – не було б і жертв.

Зараз жертв – тисячі. Тисячі українців, загиблих в національно-визвольній війні, вже втомленою прикидатися громадянським протистоянням. В опорі агресору, яке почалося на майдані Незалежності 21 листопада 2013.

Коли українці відмовилися здатися. Коли українці вирішили, що доля російських васалів їх не влаштовує ні в одній з можливих форм. І коли противник вирішив, що “якщо ворог не здається – його знищують”.І, взагалі-то Майдан не закінчився. Він просто розширився. У просторі і в часі. Зараз вся країна – на Інститутській. За фанерним щитом, з арматурину в руці, йде вперед, падає, витягує, повзе, кидає, перев’язує, тихо молиться, плаче. Багато з цією Інститутській вже не підуть…

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s