Спільне для Гітлера і Путіна – вони прагнули приєднати тих, кого так ревно «захищали»


Що є спільне між гітлерівською Німеччиною і путінською Росією. Німеччина зазнала поразки у Першій світовій війні й втратила чимало земель, які звикла вважати споконвічно своїми. Прагнення реваншу охопило різні верстви німецького суспільства, і Гітлер скористався такими настроями. Нацистська пропаганда створила образ принижених і дискримінованих німецьких меншин у Чехословаччині та Польщі, над якими всіляко знущаються «недолюдки-слов’яни». Не дають бідним німцям вільно використовувати рідну мову, примушують їх вивчати свої «бидло-мови», перенасичені звуками «ж» і «щ», вимовити які німцеві ніяк не вдається. Стверджувалося, що судетські, познанські, сілезькі німці прагнуть повернутися до Фатерлянду разом із землями, на яких живуть, а Прага та Варшава не відпускають їх, ще й звинувачують у сепаратизмі. Врешті-решт Гітлер знищив Чехословаччину та Польщу й захопив землі, на котрі претендували німці-реваншисти.

Цей приклад надихнув Путіна. Для російського «національного лідера» найбільшою геополітичною катастрофою ХХ століття виявися розпад СССР, внаслідок якого десятки мільйонів етнічних росіян опинилися на територіях нових незалежних держав. Путінська Росія оголосила, що буде їх «захищати», втручаючись у справи постсовєтських країн. Як Гітлер «захищав» зарубіжних німців, так і Путін почав вимагати для зарубіжних росіян різноманітних привілеїв. Насамперед, «права» не знати державної мови країни, на території якої проживають ці «соотєчєствєннікі» – такий термін використовує сучасна російська пропаганда для цієї категорії громадян. Гітлер же для зарубіжних німців мав свою назву – «фольксдойче».

Спільне для Гітлера і Путіна – вони прагнули приєднати тих, кого так ревно «захищали», разом із землями, де ті живуть. Як Гітлер 1938 року відібрав у Чехословаччини Судети, так і Путін у 2014 році захопив в України Крим. Мало того, з боями поліз на Схід України – як Гітлер у Польщу 1939 року. Розмови про «захист кревних братів» завершилися кривавими війнами в обох випадках, відділених один від одного трьома чвертями століття. Гітлер свою ганебно програв, Путін же власної ще не завершив. Але боїться програти, бо неодмінно втратить владу. Можливо, разом із життям.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s