Очам страшно, а руки роблять


Настав час, якось виходити  з існуючої ситуації. Адже ситуація в державі насправді така, що попри вроджений оптимізм та віру в перемогу справедливості, щодня закріплює розуміння своєї видимої складності.

При цьому, чим рішучіше та впевненіше діє суспільство, засвідчуючи свою громадянськість, тим, здавалося б, більший супротив відбувається з боку політичного поля та діяльності державних керівників.

Щоправда, сьогодні це вже не народ, а у більшості своїй сформоване громадянське суспільство, як, однак, поки що діє переважно в односторонньому порядку, так і не отримуючи повноцінної віддачі та співпраці з боку влади – правлячого сектора.

Українці перші, не очікуючи на «державне реформування армії» усіма силами та способами взялися підтримувати обороноздатність війська. Левова частка допомоги українським військовим, які захищають державу в зоні проведення АТО надійшла і продовжує надходити від волонтерів, починаючи від найпершого: продуктів харчування та одягу, закінчуючи засобами захисту, медикаментами, пристроями нічного бачення, безпілотниками й іншими необхідними речами. З ініціативи волонтерів відбувається реальна та дієва, і щонайголовніше, невідкладна допомога армії. Волонтерські зусилля, окрім забезпеченнями речами першої необхідності, спрямовані на новаторство, щоб хоч якось осучаснити стандартне обмундирування та екіпіровку українського солдата (чи радше відсутність будь-якого екіпірування, особливо на початках). Окрім іншого, волонтери почали підтримувати бійців засобами обігріву, виготовляючи та передаючи в зону АТО буржуйки.

Тисячі добровольців з усієї України підтримують українських героїв чим тільки можна: словами, справами, грошима. Лікування та реабілітація солдатів, які повернулися із зони бойових дій на сході України також значною мірою відбувається завдяки організованості та старанням українських, а також і закордонних волонтерів, які долучаються до підтримки українських військових. Суспільство, розуміючи складну ситуацію в державі і нездатність вчасно та ефективно забезпечити потреби української армії, самоорганізовувалося й власними силами взялося підтримувати захисників. Так само волонтери допомагали і продовжують допомагати вимушеним переселенцям, спершу з Криму, а далі з Донецької та Луганської областей.

«Очам страшно, а руки роблять». Саме таким гаслом керуються сьогодні активні громадяни, рівно ж як і бійці в зоні АТО. Тоді як в державі на вищому керівному рівні продовжує вестися переділ влади та політичні розбірки. Другі поспіль вибори, проведені під час війни, не зважаючи на свою порівняну необхідність, щонайменше дивують своїми результатами й тими висновками, які з них не роблять українські політики.  І річ не у факті громадянської пасивності чи аполітичності, а радше навпаки, в розумінні громадянами своєї активної ролі в політичному житті поза межами виборчого процесу. Останній же, як свідчить практика, нічого в корінні не змінює, а лише здатен ускладнити ситуацію, вказати на прогнилість системи, яка так і не змогла якісно оновитися.

Звісно, не йдеться про те, що якщо вибори за виборами нічого суттєво не змінюють, а подекуди стає ще гірше, то процес волевиявлення варто ігнорувати, і на вибори ходити не потрібно.

Відтак, історія із «смітниковою люстрацією» не лише себе не вичерпала, а, очевидно, що матиме своє багате продовження. Тільки від цього не стає докорінно легше. Суспільство починає усвідомлювати, що воно варте своїх представників і разом із супротивом, приходить рішучість. Зрештою, з часу незалежності України змінилося ціле покоління, виросло нове процвітаюче суспільство, яке не бажає, аби ним безмовно керували, а ще гірше – просто ігнорували. Воно, свідоме нових можливостей, стає активним учасником суспільно-політичних процесів, включаюсь, таким чином, у творчий процес свого майбутнього, майбутнього своїх дітей.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s