В ІЛОВАЙСЬКІЙ ТРАГЕДІЇ ВИНЕН ГЕЛЕТЕЙ І МУЖЕНКО


Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з розслідування обставин трагедії під Іловайськом вважає, що в цих подіях винен екс-міністр оборони Валерій Гелетей і начальник генштабу Віктор Муженко.

Про це йдеться в попередніх висновках комісії.

Зокрема, до трагедії призвели помилкові кадрові призначення в силовому блоці, неадекватні дії Гелетея і Муженка напередодні, а також те, що президент не ініціював введення воєнного стану.

“Помилкові кадрові рішення істотно ускладнили обстановку, а неадекватні дії міністра оборони Гелетея і начальника Генштабу – головнокомандувача ЗСУ Муженка привели до Іловайскої трагедії”, – сказано у звіті.

У попередньому звіті сказано, що “в основі причин, які привели до Іловайскої трагедії, лежать фундаментальні проблеми в організації оборони країни”.

На думку комісії, в результаті невиконання норм закону “Про оборону України”, щодо введення воєнного стану, не було створено єдиний центр організації оборони країни – ставку верховного головнокомандувача – і як наслідок, не був введений у дію стратегічний план для відбиття агресії проти України.

“Відсутність єдиного центру організації оборони призвела до нерозуміння стратегічного задуму агресора на кожному етапі”, – сказано в звіті.

У своїх висновках комісія також вказує на проблеми з несвоєчасним фінансуванням потреб армії і невведення воєнного стану.

“Невведення воєнного стану призвело до дезорганізації управління військовими діями, що в значній мірі спровокувало іловайські події”, – сказано в тексті звіту.

На думку членів комісії, рівень координації дії силових структур, навіть для умов АТО, був і залишається незадовільним.

Крім того в комісії вважають, що також незадовільно організовано роботу Генерального штабу з управління Збройними силами.

“У Генеральному штабі, який формально не був штабом АТО, належним чином не мав налагоджений збір, систематизація та аналіз розвідданих, які були в розпорядженні різних відомств”, – сказано в звіті.

У документі також наголошується, що пропозиції керівників секторів оборони не сприймалися, “рішення по них, як правило, не приймалися зовсім”.

Крім того, в документі сказано, що будь-які доповіді із зони бойових дій про реальну обстановку в секторах оборони, які “не відповідали переможним настроям” Гелетея і Муженка, викликали повне несприйняття і відповідну агресію аж до звинувачень у боягузтві і загроз кримінального переслідування.

“Рішення керівництва за такими доповідям, необхідні для організації оборони та мінімізації втрат, не бралися”, – сказано в документі.

Крім того, в тих випадках, коли керівники секторів отримували чітку задачу, її виконання не підкріплювалося необхідними ресурсами.

Прийняте в штабі АТО рішення про операцію в Іловайську не базувалося на перевірених розвідданих, і не було забезпечено необхідними силами і засобами, наголошується в звіті ТСК.

“В результаті виконання поставленого завдання було практично повністю покладено на добровольчий батальйон спеціального призначення МВС, який має міліцейські функції і озброєний неадекватно поставленому завданню”, – йдеться в звіті.

Як заявив голова комісії, депутат від “Батьківщини” Андрій Сенченко, вісім членів комісії підтримали звіт, а три – відмовилися.

Як зазначив депутат, комісія продовжить свою роботу до завершення каденції Верховної Ради нинішнього скликання.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s