ЯК ТАМ ЖИВУТЬ, В ЛУГАНДОНІ?


На окупованих територіях Донбасу Росія проводить ротацію своїх військових, а в керівних органах терористичних організацій ЛНР і ДНР замінюють кадри ФСБ Росії на представників російського ГРУ Генштабу. Це може означати, що Кремль серйозно турбувався проблемою безвладдя на контрольованих терористами територіях.

Номінальні керівники ДНР і ЛНР нездатні впоратися з хвилею бандитизму і мародерства, що захлеснула регіон. Поки там велися активні дії по всьому фронту, озброєні бандити були зайняті війною. Тепер же їх кримінальна вольниця здатна спровокувати масове невдоволення навіть тієї частини населення, яка завжди була за ДНР і ЛНР.

Тривожні повідомлення, які приходять з захоплених територій, свідчать про те, що там відбувається віджимання бізнесу, захоплення квартир і будинків терористами, причому найчастіше вихідцями з Кавказу, відстріл людей без суду і слідства. Точної кількості жителів регіону, що нудяться в катівнях донецької та луганської хунти, взагалі ніхто не знає.

Продовження в тому ж дусі чревате наслідками. А втрачати свій вплив в “Лугандоне” в плани Росії точно не входить. Тому завдання Грушник – створити хоч якусь подобу порядку. ФСБ свою функцію в регіоні виконала – розстрільні списки осіб, нелояльних до встановлюваного режиму, складені, так само як і списки мародерів. Тепер Грушник займуться зачистками і тих і інших. Мародерів з числа місцевих бандитів просто відстріляють. Свою функцію вони виконали і зараз тільки заважають. Так само, як заважають ті, хто починав сепаратисткою хвилю. Агентура і місцеві фанатики підуть в витрата, бо надто багато знають.

Для росіян невирішеним залишається найважливіше питання – ким замінити цих самих бандитів, які сьогодні є владою. Власне, відсутність хоч трохи впливового лідера є найголовнішою проблемою для створення квазідержави. І тут кастинг, який йде вже півроку, поки не дає жодних результатів.

Сбежавший до Росії одіозний журналіст Олександр Чаленко на початку вересня в блозі РІА “Новости” написав про те, що ДНР чекає повернення додому депутатів від Партії регіонів, зокрема Олени Бондаренко, бо ці території залишилися без професійних політиків. За його прогнозами, після прольоту ПР повз парламент треба очікувати політичної еміграції “регіоналів” додому, в Донбас.

За інформацією видання “ДС”, питання участі “гнаних” соратників Віктора Януковича в політичному житті квазіобразованій на сході України обговорювалося і під час вояжу до Москви групи депутатів Верховної Ради. Кремль стурбований проблемою нездатності нових “хазяїв життя” в Донбасі налагодити хоч якась подоба системи влади.

Забрати і поділити – це шариковщина. Вона підходить, поки є що забирати і ділити.Кремлю необхідна сіра зона на сході України, але вона повинна бути контрольована, інакше стане небезпечною і для самої Росії. Людям на цих територіях треба щось їсти, у щось одягатися, десь працювати. Всього цього терористи дати їм не зможуть.Значить, рано чи пізно там може спалахнути внутрішньо повстання, яке поламає всі плани по віджиманню українських земель.

Досвід створення Москвою квазідержави на території Молдови та Грузії свідчить про те, що і в Придністров’ї, і в Абхазії, і в Південній Осетії у сепаратистів спочатку були лідери. Вони взяли на себе відповідальність як за війну, так і за мир.Придністровський сепаратист Ігор Смирнов мав вищу інженерну освіту, був членом КПРС, директором тираспольського заводу “Електромаш”. Свою політичну діяльність почав з депутатства у Верховній Раді ще радянської Молдавії.

Колишній глава Абхазії Владислав Ардзінба – доктор історичних наук, в радянські роки очолював Абхазький інститут мови, літератури та історії, обирався депутатом Верховної Ради СРСР. Доктором історичних наук і ректором одного з вузів є і перший президент Південної Осетії Людвіг Чібірєв.

А його наступник Едуард Кокойти пройшов комсомольську кадрову підготовку, а вже при “незалежності” Південної Осетії працював торговим представником самопроголошеної республіки в РФ. У випадку ж з ДНР і ЛНР про реальні лідерах мова не йде. Гиркин, Бородая і Болотова Москва відкликала, а нинішні Захарченко і Плотницький – фікції, підставні особи, як і їх “парламенти” і “уряду”. Довіряти влада Губарєва, Безлер і їм подібним Москва теж не буде.

Польові командири терористів нездатні робити щось інше, окрім як вбивати. Існує ще казус у вигляді Олега Царьова. Він намагався тягнути на себе ковдру влади, але з самого початку його сприймали як чужака. А останнім часом взагалі стали відтирати, виклавши компромат сексуального характеру.

Для посилення “влади” в ДНР Росія делегувала в Донецьк придністровського кегебісти Володимира Антюфеева. Але тут виявилося, що на ньому висить кримінальна справа у Придністров’ї за зловживання владою, що мало тяжкі наслідки.Слідство у цій справі не призупинені. Тобто і Антюфеев на лідера ДНР, м’яко кажучи, не тягне. Тому для Москви зараз важливо, щоб у псевдореспублік з’явилася людина, який би взяв на себе відповідальність за будівництво системи влади на окупованих Росією територіях з місцевих. Але таких немає.

Поки ж ми є свідками процесу бандитського переділу власності, яким зайнялися польові командири ДНР і ЛНР. Вони друкують свої бланки, міняють ректорів в університетах, націоналізують шахти і підприємства, більшість з яких зупинилися, видають дозволи на ведення бізнесу. Показова історія, що відбувається нині в Донбасі – видача дозволів на підприємницьку діяльність в Горлівці. Там цим займається якийсь бойовик на прізвисько Батя.

У соцмережах горловчанін описав ситуацію так: “Спочатку я під’їхав на блокпост, запитав у хлопців, куди звернутися, щоб займатися візництвом. Вони сказали, що це заборонено і чревато. Сказали звернутися на УВС. С УВС мене послали в Промінвестбанк (захоплене бойовиками будівлю банку ). Там на чергу до Баті записався ХХХ-м. За сьогодні він прийняв тільки 12. Він там видає дозволи на різні види діяльності. Якщо ще раз мене помітять з людьми – чекає підвал або конфіскація транспорту “.

“Перемир’я” після мінських угод не тільки заморожує конфлікт в окремих районах Донецької та Луганської областей, а й дає можливість ДНР і ЛНР засмучувати органи “влади”. Поки це виходить криво. Тому що бойовики не розуміють, ні що будувати, ні як це робити. Зараз у них рекетирська ейфорія. Але найгірше, що Київ не залишає місцевому населенню надій на визволення. Значить, у залишилися мирних жителів Донбасу тільки один вихід -сміріться з кримінальниками, Корчан з себе владу.

Джерело: “Деловая столица” 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s