КОЛИ КРИЗУ ВІДЧУЮТЬ ВСІ


Дефіцит державного бюджету вже спричинив негативні тенденції в усіх сферах економіки. Як завжди, найбільше вони торкнулися пересічних громадян через подорожчання продуктів харчування, пального та комунальних послуг. Хоч Державна казначейська служба свідчить, що доходи Держбюджету за січень—серпень 2014-го зросли на 49 міль ярдів гривень у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, зводити кінці з кінцями стає все важче. А ще ж Кабмін запропонував Верховній Раді ввести штраф за несвоєчасну або неповну оплату компослуг у розмірі 0,1 відсотка від суми простроченого платежу, а пеню нараховувати окремо.
     Що робити пересічним українцям у таких умовах? Кажуть, треба вчитися жити по–новому, тобто економити. Але на чому економити тим, у кого пенсія 1000—1300 гривень, а то й неповна тисяча? Або тим, хто отримує мінімальну зарплату 1218 гривень? Дехто вважає, що найперше — менше тратити на одяг. Для цього зараз існують різні варіанти — секонд–хенди (ними, до речі, не гребують і люди далеко не бідні), покупки через інтернет тощо. По-друге — відмовитися від різних дрібничок, без яких можна обійтися. По-третє — забути про кафе, бари, а готувати дома. Великі придбання на зразок побутової техніки або меблів відкласти до кращих часів.
     Зрозуміло, що на головній статті витрат — харчуванні — не дуже зекономиш. Втім переважна більшість волинян їжу на столі має не з магазину, а завдяки праці на городах чи дачних ділянках, де мусить добряче натрудитися. Подорожчання транспорту, комунальних послуг, медикаментів призвели до того, що про відкладення копійки «про всяк випадок» або на літній відпочинок можна не мріяти. Не забуваймо й про постійні покупки для кожного дому: миючі засоби, предмети туалету, канцелярські товари для школярів чи студентів — і картина постає зовсім невтішна.
     Зрештою, все це можна було б пережити, якби на підприємствах та в організаціях регулярно платили зарплату, від якої залежить наповнення сімейного гаманця. На жаль, вчасно отримати зароблене щастить лише бюджетникам. В інших сферах з оплатою праці проблеми. Вже зараз на діючих шахтах Нововолинська прогнозують скорочення працівників у зв’язку з економічною ситуацією. Підприємства важкої та деревообробної промисловості через втрату частини ринків збуту працюють неповний робочий тиждень. Відмовилися від розширення виробництва суб’єкти господарювання, в яких задіяний іноземний капітал. Через нестабільне політичне та економічне становище практично припинили вкладати інвестиції закордонні партнери — мусять спершу дати раду проблемам, що виникли через валютні стрибки.
     Сьогодні кожен відчуває на собі, що нічого хорошого з економікою не відбувається. Та під час війни вона й не може процвітати. Звісно, втримати країну на плаву повинен в першу чергу уряд. Він нібито й намагається це робити — завдяки його старанням МВФ, ЄС та США мають виділити чималі кошти. Але й ми повинні бути готовими до непопулярних кроків, як це було в Польщі, Прибалтиці, інших європейських країнах. Треба розуміти, що не можна заради політичних дивідендів дотувати все підряд, заганяти бюджет у збитки. Якщо політика далі домінуватиме над економікою, нічого доброго з цього не вийде. Думаю, люди це розуміють і готові терпіти. Але за умови, що кризу відчують усі — від міністра і до двірника.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s