Світ не має більше права мовчки спостерігати за безумством Путіна


Сьогодні можна сказати напевно, що трагедія, яка сталася в небі на Торезом, змусить світ переглянути все те, що кілька місяців поспіль відбувається в Україні. Жахлива помилка терористів чи цілеспрямована провокація проти України? Достеменно відомо тільки одне – світ не має більше права мовчки спостерігати за безумством Путіна.

Прощалося йому вже аж надто багато. Коли в терористів з’явилася стрілецька зброя – світ мовчав, коли бандитам з території Росії почали постачати танки, БТРи та ПЗРК – світ так само мовчав, коли збили український АН-26 на висоті понад шість кілометрів і стало очевидно, що РФ постачає терористам надточні види озброєнь – світ продовжував мовчати. З кожним тижнем російського вторгнення рівень воєнного оснащення терористичних угруповань зростав.

Вчора був збитий Боїнг, було три сотні загиблих і все це докорінно змінює ситуацію. Світові лідери нарешті мають усвідомити, що Російська Федерація під керівництвом Путіна перетворилася з держави на глобальну терористичну організацію.

 

Жоден політик-миротворець зараз вже не дасть гарантії, що завтра контрольовані Кремлем бойовики в Придністров’ї не зіб’ють черговий пасажирський борт в повітряному просторі Молдови чи Румунії, а абхазькі сепаратисти помилково не знищать літак турецьких авіаліній.

В цей момент для України надзвичайно важливо докласти максимум зусиль аби міжнародні експерти змогли провести ґрунтовне розслідування цієї трагедії. Неготовність бойовиків до запровадження тимчасового перемир’я, свідчить про те, що російській стороні є дійсно багато чого приховувати і зараз спеціалісти з Москви працюють над тим аби знищити максимум доказів причетності проросійських сил до фатального обстрілу.

Цілком зрозуміло, що російська пропаганда працюватиме на повних обертах і з усіх сил намагатиметься переконати світ в своїй непричетності до цього злочину. Проте свідчень, які працюють не на користь РФ, є більш ніж достатньо. «Медвежу послугу» Путіну зробив Гіркін та телеканал LifeNews, які аж надто швидко похвалилися збитим літаком і в своєму поспіху до кінця не розібралися з ситуацією.

І для російського президента і для його ландскнехтів, такий поспіх коштуватиме надто дорого – перший може втратити більшість союзників на європейському плацдармі, другий підписав собі і своїм спільникам смертний вирок, адже залишати в живих такого носія інформації тепер дуже небезпечно для Кремля.

Загалом, ситуація зі збитим пасажирським літаком стане екзаменом для світового співтовариства. Якщо зараз лідери країн, громадяни яких загинули в жахливій катастрофі, пробачать Путіну такий жах, то цим нададуть йому повне право продовжити свій «визвольний» похід на Захід. В такому разі варто очікувати на нову потужну хвилю ескалації українсько-російського конфлікту.

 

Станіслав ШУХ

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s