Галерея

МІНДОХ ЗДОХ, А ЩО ДАЛІ?


 У газеті «Урядовий кур’єр» за 08.07.2014 р. № 120 (5249) опубліковано Положення про Державну фіскальну службу (постанова КМУ від 21.05.2014 р. № 236).

Поряд із тим, що Державній фіскальній службі України (далі — ДФСУ) додали ряд функцій, відбувається процес ліквідації Міністерства доходів і зборів України (далі — Міндоходів) і створення нової служби. Крім того, новостворена служба не матиме нормотворчої функції.
Якщо за Міндоходів було закріплено функцію розробляти й затверджувати порядки, інструкції, положення, форми розрахунків, звітів, декларацій, інших документів з питань, що належать до компетенції Міндоходів України, то в компетенції ДФСУ буде лише розробка проектів наказів Мінфіну з питань, що належать до сфери діяльності ДФСУ, а також розробка форми податкових декларацій (розрахунків), звітності й інших документів.
А це означає, що не варто дивуватися, якщо впродовж наступних декількох місяців отримаємо форми декларацій, порядків, інструкції з грифом «Затверджено Міністерством фінансів України». Причому в кращому стилі ланцюжка «ДПА-ДПС-Міндоходів…» тексти документів навряд чи зазнають кардинальних змін.
Однак лише цим не закінчиться. Якщо згадаєте, які дані ви вказуєте в платіжці на перерахування ЄСВ (а він, до речі, залишається таки за ДФСУ), то в полі:

  • «Отримувач» під час сплати платежів до бюджету зазначаються найменування (повне чи скорочене) відповідної установи, на ім’я якої відкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або місцевих бюджетів, найменування території та код бюджетної класифікації;
  • «Код отримувача» зазначається ідентифікаційний код отримувача за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).

Тобто нескладно здогадатися, що буде, коли Міндоходів ліквідують, а створять органи ДФСУ. Тут фігуруватиме вже інша інформація.
Із платежами за податками та зборами буде дещо простіше. Під час їхньої сплати аналогічні поля заповнюються з відомостями органів Казначейства, а вони, як відомо, не змінюються.
А що ж тоді відбуватиметься з бюджетними рахунками на сплату податків і зборів? Зважаючи, що ДФСУ — нове відомство, зміниться код його відомчої класифікації, у додаток саме на її ім’я відкриватимуть рахунки для зарахування ЄСВ, адже ЄСВ зараховують на небюджетні рахунки. Тому можна очікувати й на переформатування кодифікації бюджетних рахунків, передусім, для ЄСВ.

Для довідки!
Відповідно до Порядку відкриття аналітичних рахунків для обліку операцій по виконанню бюджетів у системі Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Державної казначейської служби України від 27.12.2013 р. № 217, рахунки за надходженнями до загального та спеціального фондів бюджетів (окрім власних надходжень) відкриваються засобами програмного забезпечення за такою схемою:
BBBB K SSS H RR TTT, де:

  • BBBB (4 знаки) — номер балансового рахунка згідно з Планом рахунків;
  • K (1 знак) — ключ або контрольний розряд, що вираховується автоматично, відповідно до стандарту СЕП НБУ;
  • SSS (3 знаки) — символ звітності, що відповідає коду класифікації доходів бюджету. Цей параметр кодується згідно з Довідником відповідності символу звітності коду класифікації доходів бюджету, який затверджується наказом Казначейства України;
  • H (1 знак) — ознака, яка має значення «7»;
  • RR (2 знаки) — ознака, яка використовується за потреби ведення деталізованого обліку надходжень бюджету;
  • TTT (3 знаки) — порядковий номер бюджету в межах області згідно з Довідником адміністративно-територіальних одиниць (поле «id_key»), структура якого затверджується наказом Міністерства фінансів України.

Інтерактивна бухгалтерія

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s