КУДИ ПОСКАРЖИТИСЬ НА ДАІШНИКІВ


порКожен новий керівник Державтоінспекції обіцяв побороти корупцію в цьому департаменті МВС, але будь-який вітчизняний автомобіліст знає, що до цих пір це нікому не вдалося зробити.

У лютому ДАІ очолив полковник міліції Анатолій Сіренко. Як і його попередники, він обіцяє швидко і ефективно викорінити корупцію в системі ДАІ. Сіренко переконаний, що Україні під силу застосувати грузинський досвід.

 На його думку, основним інструментом у боротьбі з корупцією повинні стати технології. Якщо ефективно застосовувати сучасні засоби спостереження на дорогах, то давати хабарі буде просто нікому, вважає новий начальник.

В інтерв’ю ЛІГАБізнесІнформ Анатолій Сіренко розповів, як інспектори ДАІ беруть участь у АТО на сході країни, за які порушення будуть збільшені штрафи і коли запрацюють камери і повернуться “листи щастя”.

– Як ви збираєтеся реформувати ДАІ? Назвіть основні зміни в короткостроковій і середньостроковій перспективі.

– Зараз розробляється концепція реформування МВС – і ДАІ як його підрозділу. Протягом двох тижнів МВС має надати пропозиції в Кабмін.

– Не секрет, що при попередніх керівниках в ДАІ існувала система тіньових планів по штрафах. Ви можете оцінити обсяги тіньових надходжень? Як ви плануєте викорінити цю проблему?

– Не знаю, як було раніше: за минулої влади я не працював у департаменті. Можу говорити про те, що є зараз і буде в найближчому майбутньому. Я жорстка людина і прийшов, щоб навести порядок. Є факт хабарництва – звільнення. Корупційних схем не буде. Мій телефон (044) 272-57-52. За всіма фактами незаконної діяльності співробітників ДАІ прошу звертатися.

– Скільки співробітників ДАІ звільнено за хабарі після вашого приходу?

– Останній факт – тиждень тому троє співробітників ДАІ звільнено у Вінницькій області. Десяток понесли покарання, начальник управління отримав догану. Перед цим були звільнення в Тернопільській, Миколаївській областях.

– Звільнення адже не вирішують проблему. Середня зарплата в органах ДАІ близько 3000 грн. Як з таким рівнем оплати викорінити корупцію?

– У нинішній економічній і політичній ситуації в країні, коли фактично йдуть бойові дії, було б неетично просити про збільшення зарплати співробітникам ДАІ. І люди це розуміють. Але якщо говорити про майбутнє, мені б, звичайно, хотілося, щоб співробітник будь-якого силового відомства мав соцпакет, що передбачає отримання житла, надбавок і т. д.

– Чи не ефективніше було б скоротити штат, а за рахунок звільнених коштів збільшити зарплати залишилися інспекторам?

– Особовий склад ДАІ налічує 13 500 осіб. Скорочувати людей сьогодні не можна, тому що їх ледь вистачає для виконання поставлених перед відомством завдань. Навпаки, потрібно збільшувати штат, але, знаючи економічну ситуацію в країні, ми це питання не піднімаємо.

– Ви підтримуєте підвищення швидкісного ліміту в містах? Коли буде скасована маржа в 20 км / год?

– Водій повинен чітко виконувати вимоги дорожніх знаків. Похибка в 20 км / год – це, по суті, можливість безкарно порушувати ПДР. Цю похибка потрібно прибирати. Але я за зменшення швидкісного режиму там, де необхідно (в центрі міста, де багато заторів), і за збільшення – там, де є можливість пересуватися на більш високій швидкості. Потрібно кожну ділянку розглядати окремо. Ми винесли на громадське обговорення 21 ділянку доріг у Києві. Населення підтримало 11 – там ми збільшили швидкість, а на 10 ділянках залишили обмеження 60 км / ч.

– Чому не виходить побороти стихійну парковку в Києві?

– Ми навели порядок з незаконною установкою бар’єрних пристроїв. Зараз їх у Києві немає.

– У дворах будинків багато …

– Це компетенція підприємств комунального господарства.

– І все-таки, як ви боретеся зі стихійними парковками?

– Водії повинні дотримуватися ПДР. Щоб було комфортно на дорогах, потрібно почати зміни з себе. Але в реальності кожен думає про себе і паркується як йому хочеться. На жаль, законодавство не дозволяє нам ні евакуювати авто, ні знімати номерні знаки.

– Може, коштувати збільшити штрафи?

 Штрафи за порушення ПДР мають бути фіксованими – 300, 400 або 500 грн. Я проти “вилок”, які є зараз.

– Коли в Україні буде введена автоматична фіксація ДТП? Чому відклали? Коли повернуться так звані листи щастя?

– Законопроект не прийняли. Але її потрібно вводити. Всі повинні бути рівні перед законом.Повинна бути невідворотність покарання. Ми ліквідуємо контакт між інспектором та водієм. Чи не буде скарг і хабарів. Система буде працювати в автоматичному режимі. Зрозуміло, потрібні гроші і час, щоб все організувати.

– Скільки потрібно встановити камер на дорогах? Скільки це коштує?

– По всій Україні потрібно перекрити 2000 напрямів (на кожному напрямку встановлюється від двох до шести відеокамер). Це коштує близько 1 млрд грн. У Києві таку систему вже тестували, але впровадження було призупинено через відсутність фінансування. Її, в принципі, неважко відновити.

– Як ви будете виключати помилки в роботі системи? Минулим законопроектом вводилася так звана презумпція винності, коли при отриманні помилкового повідомлення про порушення оскаржити його можна було тільки через суд …

– Не повинно бути помилок, які спричинять незручності для учасників дорожнього руху, що не здійснювали правопорушень. Це неправильно і нецивілізовано. Але є й інші випадки, коли автомобіль передали в управління за дорученням іншій людині, яка вчиняє порушення.Викликають власника, який нічого не порушив. Ці випадки будуть мінімізовані.

– Коли система запрацює?

– Ми будемо виносити законопроект на розгляд Верховної Ради. Питання в тому, що коли його приймуть, потрібно буде відразу починати працювати, а працювати, крім Києва, зараз не з чим.Цього року ввести фотофіксацію швидше за все не встигнемо.

– Будете скорочувати штат ДАІ, коли введете фотофіксацію? Адже більшу частину роботи в такому випадку будуть виконувати машини …

– Коли введемо фотофіксацію, задіяні на лініях інспектори будуть виконувати інші функції. Скільки потрібно буде залишити людей на службі, зараз сказати складно.

– Чи є ви прихильником посилення покарання за порушення ПДР?

– За грубі порушення ПДР, які несуть загрозу життю людей, – так, за дрібні – просто попереджати.Наприклад, штрафи за водіння в нетверезому стані потрібно збільшувати в багато разів, аж до конфіскації транспортного засобу та притягнення до кримінальної відповідальності. Також за проїзд перехрестя на заборонний сигнал світлофора необхідно збільшувати штрафи і позбавляти права керування транспортним засобом.

– У Києві працює пілотний проект з виділення спеціальної смуги для громадського транспорту. Ця практика буде застосовуватися в інших містах?

– Зараз смуга для руху громадського транспорту організована по вулиці Жилянській та Саксаганського. Якщо пілотний проект себе виправдає, будемо впроваджувати в інших містах.

ДАІ, Донбас, сепаратисти

– Яка сьогодні ситуація на дорогах у Донецькій і Луганській областях? Співробітники ДАІ перешкоджають діяльності сепаратистів?

– Ситуація дуже складна. У міру можливості забезпечуємо правопорядок на дорогах регіону.

– Скільки співробітників ДАІ задіяні в місцях проведення антитерористичної операції (АТО)?

– Шістдесят співробітників спецпідрозділу МВС (раніше називалося “Кобра”) несуть службу в східному регіоні. Наприкінці тижня провели перезміну контингенту – відпрацьованих місяць замінили новоприбулими. Вони будуть нести службу на трьох блокпостах: один на в’їзді в місто Слов’янськ, другий на межі Донецької області і третій перед Ізюмом. Співробітники ДАІ окремих районів Донецької та Луганської областей несуть службу за місцем дислокації.

– Дев’ятого травня загинув начальник відділення ДАІ Маріуполя Віктор Саєнко. Скільки жертв серед співробітників ДАІ?

– Ще один співробітник поранений в бік двома осколками від снаряда гранатомета. Спас бронежилет. Решта повернулися живі і здорові і зараз в більшості своїй написали рапорти на відпустку.

– Співробітники, що працюють у місцях проведення бойових дій, отримують премії, доплати до зарплати, заохочення?

– Передбачено додаткове преміювання в рамках того, що може дозволити міністерство. Бригада, яка відпрацювала перший місяць, отримала премії.

– Скільки зброї вдалося вилучити у терористів?

– Зараз багато зброї “гуляє”, підрахувати складно. Наприклад, в Києві затримали фургон, що перевозив повний багажник магазинів, затворів, курків, стовбурів. В Одеській області троє військовослужбовців заволоділи трьома автоматами, патронами і рушили на вкраденому автомобілі в бік Донецька. Двоє співробітників ДАІ переслідували злочинців з Одеської області, у Миколаївській області їх затримали і роззброїли. Тому, враховуючи складну ситуацію, прошу населення з розумінням ставитися до перевірок на постах.

– Чи є серед співробітників ДАІ виявили бажання перейти на бік ДНР?

– У Донецькій і Луганській областях сепаратисти постійно намагаються залучити на свою сторону міліціонерів. Рішення кожен приймає сам. Але я нагадую співробітникам, що вони давали клятву на вірність Україні, носять форму і повинні чесно служити Батьківщині.

Що стосується відряджених туди співробітників, таких фактів не було і бути не може.

– У Донецькій і Луганській областях є випадки викрадень автомобілів з автосалонів? У цілому по країні зросла кількість угонів?

– На сході країни процвітає мародерство, угони і розбої на кожному кроці. В інших регіонах кількість викрадень автомобілів приблизно на такому ж рівні, як і в минулому році.

Втрачений Крим

– Скільки автомобілів (у тому числі Тойота Пріус, куплені на гроші Кіотського протоколу), зброї та інших техзасобів, які перебували в розпорядженні ДАІ в Криму, було втрачено після анексії півострова? Вони будуть повернуті? У яку суму оцінюються втрати?

– Окупована територія України, і вона нам не підконтрольна. На жаль, ми залишили там техніку, зброю та інше державне майно. Скільки саме, поки сказати складно. Сьогодні наших співробітників там немає. Ми виключили Крим з усіх існуючих баз (автомобілів, розшуку і т.д.).

– Чи є серед місцевих інспекторів ті, хто виявив бажання працювати в Україні?

– Потрібно розуміти, що служили в Криму знаходилися вдома. Залишити свою землю і переїхати в інший регіон складно. Але є факти, коли співробітники ДАІ написали рапорти і перейшли працювати в інші області. Ще більше таких прохань в Луганській, Донецькій областях. Ці особисті справи запитуємо в Київ, після чого будемо розподіляти по регіонах.

– Держава допомагає розміщувати таких співробітників? Надається житло?

– Це якраз питання, чому люди залишилися в Криму. Його потрібно вирішувати.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s