ФЕДЕРАТИВНА УКРАЇНСЬКА КОМЕДІЯ


ФЕДЕРАЦІЯ В УНІТАРНІЙ ДЕРЖАВІ НЕМОЖЛИВА

Нещодавно Голова Верховної Ради України, в. о. Президента України Олександр Турчинов заявив про можливість проведення референдуму з питання федералізації України одночасно з виборами Президента. Така заява викликала здивування серед юристів. Річ у тім, що федеративний устрій держави можливий лише тоді, коли в ній є історичні національні територіальні утворення корінних народів…

Олег КІДИБА,
юрист

Наприклад, Росія — федерація, бо там є національні територіальні утворення корінних народів — башкирів, татар, удмуртів, калмиків та ін. Така держава за формою устрою називається федерацією.
Держава, яка територіально складається з однієї нації, є унітарною. Такими унітарними державами є Польща, Болгарія, Румунія, Франція, Португалія та інші, в тому числі й Україна.
Олександр Турчинов стверджує, що виборці проголосують проти федерації і тим самим буде знята напруга, що штучно нагнітається. Але ж із правової точки зараз це неправильно, бо хибний сам факт постановки питання. Федерації в унітарній державі не може бути. Уявімо собі теоретично, що виборці проголосували за федерацію, тобто федеративний устрій держави. Що робити далі? Як можна створити федерацію за відсутності корінних національних утворень? Наприклад, національну автономну республіку, національну автономну область? Ось вам і весь правовий нігілізм постановки цього питання.
Уявімо собі, що якась область проголосувала б за федерацію. Та цим напруга в Україні ще більш загострилася б! Це хіба що можна зробити на догоду Росії, яка провокує федералізацію України. Росія зовсім не керується правовими нормами. Як загарбницька держава все робить для розвалу України і захоплення її території. В останні місяці Росія своїми територіальними зазіханнями не тільки здивувала світ, а й далі нервує його неадекватною поведінкою Путіна. Хай би Турчинов замість референдуму зробив порівняння про кількість російських шкіл, театрів, газет, передач телебачення в Україні і скільки українських — в Росії. Адже кількість росіян в Україні і українців у Росії майже однакова. Це була б аргументована відповідь перед світом на брехливу пропаганду про утиски росіян в Україні. Від цього було б більше користі. Світ ще раз переконався б, в якому становищі перебувають росіяни в Україні, а українці — в Росії.

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s