Галерея

Прояв кризових процесів у російській економіці став очевидним


Аналітики переконані, що в найближчому майбутньому серед політичної еліти Росії буде наростати невдоволення нинішнім керівництвом – через західні санкції, які не дозволять брати участь у вигідних міжнародних проектах. 

Більш того, експерти передбачили “верхівковий державний переворот, в основі якого буде лежати також економічний чинник”. 

Аналітики прогнозують, що, з імовірністю 20%, він відбудеться в найближчих три роки “у разі збереження поточної політики Заходу щодо Кремля і дії “помірних” економічних санкцій”. 

Крім того, політична еліта вже відчула напруженість через міжнародних санкцій, введених у відповідь на окупацію Криму. 

“Прояв кризових процесів у російській економіці став очевидним за підсумками 2012 року, давши підстави стверджувати про їх системності. Зниження темпів зростання відбулося в цей період на тлі високих цін на нафту та інтенсивності розвитку проекту Митного Союзу”, – нагадали експерти.

Також аналітики заявили, що “підсумкові результати зростання російської економіки виявилися істотно гіршими” найпесимістичніші офіційні прогнози, при тому, що “сталося погіршення якості зростання ВВП і посилення деградації структури економіки”. 

По темі: Стартап в Росії: модний тренд чи реальний бізнес? 

“Ключовим фактором є той факт, що економічне зростання в Росії знижується на тлі високих цін на енергоносії. При цьому темпи зростання російської економіки знизилися з 4,7-4,9% в перші місяці 2012 року до рекордного 1,9% у листопаді, що відкочує економіку до показників осені 2010 року, коли ціни на нафту коливалися в діапазоні 72-78 дол. за барель”, – зазначили експерти.

Також вони стверджують, що “за підсумками 2012 року на перший план вийшли такі проблеми економіки РФ: 

– високий рівень корупційного податку; 

– високий рівень монополізації; 

– критичний зростання цін на послуги природних монополій, ПММ та ЖКГ; 

– дефіцит доступних довгострокових інвестиційних ресурсів”. 

“Таким чином, сприятлива зовнішньоекономічна кон’юнктура і рекордно високі ціни на основні експортні товари, які забезпечують понад 70% бюджетних доходів Росії та понад 85% припливу валютної виручки, не змогли переламати негативний тиск з боку структурних перекосів в економіці та низької якості державного управління”, – підкреслили експерти. 

Крім того, наводяться офіційні дані Міністерства економічного розвитку РФ, які суттєво знизили прогноз зростання ВВП з 2,5 до 1,1%, а у разі погіршення ситуації – до 0,5%. 

При цьому офіційні прогнози, за словами заступника глави міністерства, не враховують “шокові сценарії, пов’язані з санкціями, з якимись серйозними катаклізмами в світовій економіці”.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s