Не купуйте долар зараз за 13 гривень,бо…


Через один – два тижні гривня зміцниться до долара також стрімко, як і знецінювалася останніми днями, – до рівня 10 грн/дол., вважає виконавчий директор Центру соціально-політичних досліджень CASE Україна Дмитро Боярчук.

гривня

«Через тиждень-два валютний курс «полетить» вниз також швидко, як останніми днями йшов вгору. Зараз всі, у кого на підході валюта на міжбанку, попросили своїх контрагентів пригальмувати і чекають, поки імпортери і населення почнуть битися в істериці і будуть готові віддавати все, що у них є, за один єдиний долар США», – сказав Боярчук.

Експерт прогнозує, що імпортери незабаром зрозуміють, що не зможуть продати свій товар за такою ціною, і тоді на ринок, нарешті, вийдуть експортери, наввипередки продаючи валюту, щоб скористатися моментом.

«Де закінчить гривня після цього «заходу»? Думаю, що навіть нижче 10 грн за долар. При таких смішних обсягах торгів на міжбанку в 300 млн. за день, коли рік тому було 1,2 млрд за день, продаж додаткових 20 млн. дол. може обвалити ринок у будь-який момент», – прогнозує Боярчук.

Експерт обгрунтував свою думку розрахунками із зміни торговельного дефіциту в результаті девальвації, що відбулася, до 13 грн/дол. «Виявляється, дефіцит зникає і з`являється профіцит близько 7 млрд дол. Тобто, валюта вже не відпливає з ринку, а навпаки – приходить. І це з урахуванням сценарію, що Росія йде по «беззаконню», а з ринками ЄС у нас поки що ніяк», – пояснив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖЯценюк обіцяє стабілізувати курс гривні через два тижні

Боярчук підкреслив, що правила гри на валютному ринку з лютого 2014 року кардинально змінилися, і все, що ми знали про долар і євро та їх динаміку раніше, можна забути. «НБУ зробив правильний крок до вільного курсоутворення, а зараз ще нам треба переробити свою свідомість, щоб сприймати долар не як інструмент збагачення або стабільності, а просто як валюту іншої держави, яка може як дорожчати, так і дешевшати. І так – по 13 долар не купуйте, навіть по 12 не купуйте. Він стільки точно не коштує», – резюмував експерт.

Нагадаємо, що у п`ятницю, 11 квітня, Нацбанк підвищив офіційний курс гривні до долара, тоді як останні три тижні, з 20 березня поточного року, офіційний курс гривні до долара безперервно знижувався.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s