Галерея

Що ж думає з цього приводу громадськість?


Питання контролю виникло, зокрема, й у зв’язку з такою звичною процедурою, як призначення голів райдержадміністрацій. Досі приходові нового керівника передували здогадки, обговорення й версії – мовляв, достеменно відомо, що головою РДА стане ось той і той, бо його висунула партія, бо він кум, шовгор тощо. Сьогодні знову актуальне питання – хто сидітиме на виконавчій гілці? Здавалося б, усі здогадки повинні опинитися в минулому. Після Майдану процес народного контролю мав би показати свої перші ініціативи, апробувати механізми народного нагляду. Що ж думає з цього приводу громадськість?Звісно, певні базові критерії до призначення керівника мають бути, але не прізвище голови райдерж­адміністрації важливе, а механізм діалогу і звітування перед громадою раз на місяць або раз на квартал на відкритій зустрічі. Але цей механізм поки що не вироблений. Навіть ще немає способу, яким чином пропонувати кандидатуру керівника РДА.

На мою думку найефективнішим способом залучення громади в процес є прямі вибори керівника району. Кращого способу і люстрації, і контролю за владою ще не придумано. Тому що зараз кожна партія і організація будуть висувати «свого» і хто голосніше пропонуватиме, той матиме результат незалежно від професійних і особистих людських якостей.

Очевидно й те,що зараз це буде не настільки вирішальна посада в районі, щоб задля неї витрачатися на таку громіздку процедуру. Керувати районом повинна рада з призначеним нею виконавчим комітетом, а голова РДА, маючи, можливо, 2—3 працівників, повинен забезпечувати функції представника президента.

Вважаю, що державні адміністрації мають бути ліквідовані, а вся повнота влади повинна перейти до органів місцевого самоврядування, які мають сформувати виконавчі комітети, підзвітні й підконтрольні громаді району.

Звичайно, в умовах, коли іде війна і на волю місцевої громади здатна грамотно впливати країна-окупант, відмовитися від консолідуючої структури було б небезпечно, тож із ліквідацією посади представника президента доведеться почекати до мирних часів.

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s