Галерея

Закарпатські мадяри теж хочуть автономію і подвійне громадянство


Угорці Закарпаття попросили автономію і подвійне громадянство

 мадяри

Угорці Закарпаття звернулися до в. о. Президента України Олександру Турчинову, прем’єр-міністру Арсенію Яценюку та голові Закарпатської ОДА і зажадали надати їм можливість створити “культурну” автономію і “визнати інститут подвійного громадянства”.

Про це йдеться у відповідній заяві.

“Останнім часом в Україні, в тому числі і на Закарпатті, все частіше спостерігається поява озброєних радикальних елементів, що у нас і у наших дітей викликає страх і зменшує відчуття безпеки. На жаль, все частіше ці особи навмисно розпалюють міжнаціональні конфлікти, в тому числі через викривлення історичних фактів нашого багатонаціонального краю, активно пропагують деякі українські ЗМІ “, – зазначено в заяві.

Наводимо повний текст заяви українською мовою:

“Ми, громадські об’єднання та релігійні громади, засновані угорцями, що проживають на Закарпатті, з тривогою спостерігаємо за подіями в державі.

Протягом останнього часу в Україні, в тому числі і на Закарпатті, дедалі більше спостерігається поява озброєних радикальних елементів, що в нас і в наших дітей викликає страх та зменшує відчуття безпеки. На жаль, дедалі частіше ці особи навмисно розпалюють міжнаціональні конфлікти, в тому числі через викривлення історичних фактів нашого багатонаціонального краю, що активно пропагують деякі українські ЗМІ.

Ми підтримуємо мирне вирішення спричиненого конфлікту, та віримо в те, що нове керівництво держави, базуючись на європейських цінностях та демократичній свободі, шануватиме особисті та колективні права національних меншин. Сподіваємося, що вже набуті нами права, закріплені в законодавстві України, не будуть звужуватися.

Очікуємо, щоб закарпатських угорців визнали державотворчою та корінною нацією, відповідно до цього має бути надана національно-культурна автономія та ширші права для місцевих самоврядувань. В Україні мають бути прийняті відповідні закони, і відповідно у державному бюджеті передбачити спеціальні розділи для розвитку національних меншин.

Ми, закарпатські угорці, хочемо і надалі тут жити, в правовій державі, як угорці та законослухняні громадяни України.

Саме тому, просимо від держави, щоб забезпечив нам:

• рівноправність на всіх рівнях життя;

• правові та фінансові умови для використання, збереження та розвиток рідної мови та культури;

• можливість навчання на рідній мові від дошкільних до вищих навчальних закладів;

• можливість вивчення державної мови на рівні, яке дозволяє реалізувати себе в суспільстві (організація вивчення української мови має бути не на політичному рівні, а на фаховому, відповідно до розроблених методологій; має бути визнано, як у кожної людини є своя рідна мова, так для нас українська мова – друга мова, і відповідно до цього має бути розроблено зміст та вимоги навчальної системи, і на основі цього мають бути сформульовані вимоги щодо знань державної мови);

• визнати інститут подвійного громадянства та розробити відповідні законодавчі зміни, що сприятиме європейській інтеграції України;

• фінансову допомогу для культурних та навчальних закладів створених угорськими громадськими об’єднаннями та релігійними громадами Закарпатської області.

Віримо й стверджуємо, що мирне проживання один біля одного народів та національностей є Божою волею, і для політичних керівників, як для кожної людини, найважливішим завданням є пошук виконання цієї Божої волі. Ми, угорці-християни, є корінним населенням Закарпаття, проживаємо тут вже понад 1100 років в мирі разом з іншими національностями, і хочемо й надалі тут проживати в мирі та злагоді.

Молимося, і просимо всіх, щоб молився і робив все для того, щоб в Україні був якнайскоріше мир, і, щоб злі сили не могли розпалювати вогонь ворожнечі між національностями, які тут проживають.

м. Берегово, 28.03.2014 р.”.

Водночас, МЗС Угорщини рішуче засудив заяви окремих партій і рухів, які ставлять під сумнів територіальну цілісність і суверенітет інших країн, а також не враховують інтереси угорських нацменшин у цих державах.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s