Галерея

Довіряй, але перевіряй. Вторгнення можливе


війнаДовіряй, але перевіряй, – каже народна мудрість. Безумовно, розв’язувати  будь-які конфлікти в сучасному світі необхідно дипломатичними і політичними методами. Однак слова Кремля вже вочевидь розходяться з його справами. І ілюзій із приводу гарантій безпеки України з боку “старшого брата” уже ні в кого не залишилося. Надто промовисті реалії цих обіцянок.

Воєнні дії з боку Росії – це не тільки сила, а й обман

Керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук підтвердив, що градус небезпеки на Сході нашої країни не знизився. За його даними, протягом останньої доби тривало перекидання російських військ до наших рубежів. Так, у Ростовській області зафіксовано колони техніки, що прямують до кордону, в районі м. Міллерове, смт Тарасовський, м. Кам’янськ-Шахтинський, у складі 150 БТР і 400 одиниць автомобільної техніки.

А ввечері 27 березня на залізничну станцію “Ростов-товарний” прибули: 8 РСЗО “Ураган”, 12 транспортно-заряджувальних машин РСЗО, 4 бронетранспортери БТР-80, близько десятка одиниць автомобільної техніки (включаючи бензовози).

У Бєлгородській області зафіксовано колони техніки, що рухається у бік кордону (за 30–40 км від кордону): близько 30 одиниць автомобільної техніки, близько 10 одиниць гусеничної інженерної техніки.

Небезпека повномасштабного вторгнення РФ в Україну зберігається, вважає адмірал ВМС України, екс-заступника начальника Генштабу ЗСУ Ігор Кабаненко.

“Це не здогадки, а висновки, що ґрунтуються на фактах. Індикатори, які ми аналізуємо, мають тенденцію до наростання. Тимчасове затишшя не повинне нас розслаблювати, бо Росії вірити не можна. Ми маємо пам’ятати досвід Чечні, Грузії і Придністров’я. Також треба розуміти, що удар у такому випадку прийдеться на центр керування країною – столицю”, – зазначив він.

На думку експерта, є небезпека вторгнення РФ із боку Придністров’я. “Їхнє найближче завдання – південно-східна смуга України. Придністров’я росіяни розглядають як допоміжний плацдарм у випадку повної інтервенції. Аналізуючи ситуацію й вибудовуючи прогнози, більшість експертів намагаються розглядати дії Путіна з погляду логіки та здорового глузду. Але нам варто змиритися з тим, що в нього одна логіка — усі засоби гарні. Воєнні дії з боку Росії — це не тільки сила, а й обман, зрадництво, віроломство, шантаж. Тому вірити обіцянкам і заявам Росії не можна, і готуватися потрібно до всього, а це значить – до гіршого”, – зазначає адмірал, передає ЛигаБизнесИнформ.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Андрій Парубій підтверджує: ризик вторгнення російських військ на територію материкової України на сьогодні досить високий. За його словами, військові формування “братнього народу” перебувають не тільки в Криму, а й на наших північних і східних кордонах, а їх загальна чисельність сягає 100 тисяч військовослужбовців.

“Вона (російська влада) продовжує свою тактику щодо дестабілізації ситуації в Україні, і на сьогодні їхнє головне завдання – дестабілізація та недопущення проведення президентських виборів 25 травня. І навколо цього сконцентровані їхні плани”, – зазначив Парубій під час веб-конференції із главою Атлантичної ради США Деймоном МакВілсоном у четвер, передає zn.ua.

За словами секретаря РНБО, за наявним даними, можна стверджувати, що Крим мав стати лише першим етапом із входження на нашу територію. Наступним — вісім південно-східних областей України, де планувався ідентичний кримському сценарій захоплення облдержадміністрацій, держустанов, проголошення так званих народних губернаторів, а потім звернення до Росії із проханням про допомогу.

Друга фаза операції “братів” може бути небезпечніша від кримської

Екс-секретар РНБО і колишній міністр оборони України Євген Марчук сьогодні як експерт оцінює те, що відбувається в ці дні, як найкритичніший момент в історії незалежності нашої держави. Він вважає, що ситуація переходить у другу фазу операції, яку проводить Росія стосовно України, і вона може бути набагато небезпечнішою, ніж кримська.

“Крім повідомлень військових, є дуже точні індикатори, особливо коли готується операція наступального характеру. Є речі, які неможливо втримати в таємниці, крім задумів, які є в штабах, а головним чином у голові однієї людини. У військових існують дуже чіткі дії – наступального, оборонного, розвідувального характерів, з яких зрозуміло, для чого ведеться тактична розвідка на території “театру можливих воєнних дій”. Уже зараз усім відомо, що Росія застосувала нетрадиційну окупацію. Приблизно такі само заходи фіксуються на території України, особливо в Донецьку.

Існують такі операції, такі їхні складові, які довго “тримати” неможливо, треба або давати відбій, або йти вперед. На жаль, є всі ознаки того, що спочатку може відбутися не масована військова атака наступального характеру російських військ на території України, а нападом дуже грамотно ініційованої групи людей, озброєних автоматичною зброєю. Я не хочу малювати подальші сценарії. Це не означає, що все відбудеться неминуче. Знаю, що нині витрачається багато зусиль, щоб цього не допустити. Заява США про можливе вторгнення – це також дуже серйозний сигнал”, – заявив Євген Марчук на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

За прогнозами експерта, напруга протягом десяти днів не спаде, а, швидше за все, триватиме до кінця травня.

На землі та в повітрі

Південні кордони України під надійною охороною військовослужбовців, повідомляє офіційний сайт МО України. Механізовані, танкові, артилерійські частини зайняли рубежі для виконання завдань за призначенням. Військових активно підтримує цивільне населення.

За інформацією оборонного відомства, військові частини й підрозділи Сухопутних військ ЗСУ продовжують удосконалювати бойові навички в певних районах, для чого в щоденному режимі проходять тренування особового складу.

За словами командирів підрозділів, військовослужбовці до автоматизму відточили теоретичні й практичні навички бойового застосування зброї і військової техніки. Одночасно завершилося обладнання польових таборів, налагоджено всебічне забезпечення життєдіяльності військ у польових умовах.

А з 27 березня проходять навчання Повітряних Сил ЗСУ. “Основна мета навчань – підготовка військових частин до виконання завдань, підвищення повітряної виучки екіпажів авіації, практичних навичок особового складу зенітних, ракетних, радіотехнічних підрозділів і підрозділів радіоелектронної боротьби”, – йдеться у повідомленні Управління преси й інформації МО України.

 

 

 

 

Ольга Вауліна, “Голос України”

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s