Крим – це плата за бажання України не бути Росією


Ну і не з тим ЄС підписуємо Угоду, тому що замість омріяного клубу заможних та справедливих маємо клуб розгублених та вічно стурбованих. Вони звикли бігати марафони, а їм сказали терміново взяти золото на короткій дистанції.
Тоді, перед Вільнюсом, ми мали справу з ЄС, в якого Київ просив грошей, а ЄС наполягав на збереженні цінностей. Тепер у Києві просять ЄС захистити і не зраджувати цінностей – ЄС дає гроші. Причому, даючи гроші Україні, явно міркує, як не втратити їх з Росією.
Сьогодні зрозуміло: Росія окупувала, анексувала й приєднала до себе Крим ДО того, як була підписана навіть політична частина Угоди. І цим ще раз підтвердила: Крим – це плата не за бажання України бути з Євросоюзом. Крим – це плата за бажання України не бути Росією. І правильно мене виправив минулого тижня Ян Томбінський: Україна після Євромайдану повернулась не на євроінтеграційний трек, вона повернулась на український трек. Питання полягало не в тому, чи підпише Україна Угоду, питання полягало в тому, чи матиме Україна в майбутньому право взагалі підписати будь–який міжнародний документ.
Євросоюз став каталізатором змін й очищення в Україні. Якщо виконуватиметься Угода, можна буде цей процес змін та очищення запустити на повну потужність. Але сьогодні Україна має всі шанси стати каталізатором змін та очищення в самому Євросоюзі. Європейські лідери або поставлять на місце тих, хто звик жити за негласним правилом «Росія – наш спонсор», або підтвердять, що вся історія ЄС у XXI столітті – це одна велика оборудка з Росією. Вони або пояснять країнам на кшталт Болгарії, що зараз не час торгуватись в обмін на згоду вжити санкції проти Росії, або Болгарія матиме серйозні проблеми вже з Брюсселем (чи Берліном, наприклад). Вони або наступлять на горло власному бізнесу, або почнуть готуватися до зустрічі російських танків на кордоні з Латвією.
І нарешті трохи позитиву. Угода з ЄС, а точніше її виконання, – це можливість перевести країну на інші рейки. Це і є та зміна системи, а не облич, за яку боровся Майдан. Бо якщо Україна виконає Угоду, то абсолютно неважливо, хто буде президентом. «Совків», корупціонерів, «рєшал» та володарів судів система відкидатиме сама. Є до чого прагнути, одне слово. Поки що маємо лише перший підпис і констатуємо перший приємний факт: Україна таки буде з ЄС, і Україна таки залишиться Україною.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s