Мобілізація чи навчальні військові збори?


Після появи в Криму озброєних до зубів військовослужбовців Росії українські лідери заговорили про повну мобілізацію військовозобов’язаних. Таких в Україні більше, ніж у будь-якій державі Європи. Проте у рішенні Ради національної безпеки та оборони України від 1 березня цього року жодної згадки про повну чи часткову мобілізацію не знайти. Рішенням РНБО Міністерство оборони лише зобов’язали “провести навчальні збори з військовозобов’язаними в необхідних обсягах”. Військовим заборонили навіть згадувати слово “мобілізація”.

2 березня військкомати Львівщини працювали у звичному режимі. Навали добровольців, які б бажали негайно поповнити лави Української армії, не спостерігалося. Натомість, повідомив “ВЗ” керівник Західного регіонального медіа-центру Олександр Поронюк, у військкоматах відбувалися заходи із проведення навчальних зборів. Проте навіть залученим до цих зборів військовозобов’язаним пропонувалося лише тимчасово поповнити штати працівників військкоматів, які були значно скорочені після відмови від призову на строкову службу.

Зважаючи на те, що чимало громадських організацій закликали своїх членів йти до військкоматів, не чекаючи викликів, Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони закликав жителів Львівщини не створювати зайвого ажіотажу. Військовозобов’язаним пропонують об’єднуватися в групи зі своїми знайомими та заносити у військкомати спільні списки тих, хто бажає першими долучитися до військових зборів. У разі потреби таких свідомих військовозобов’язаних першими залучатимуть до зборів.

Секретар Ради національної безпеки та оборони України Андрій Парубій закликав вій­ськовозобов’язаних не від­хи­лятися від навчальних зборів, організованих Міністерством оборони. “Військ­комати, – пояснив Андрій Парубій, – викликають тих людей, тих військовозобов’язаних, які зараз необхідні для Міністерства оборони”.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s