Практично усі економічні та соціальні показники фальшиві


Звичайно, перед новою владою в Україні зараз стоїть багато невідкладних завдань. Потрібно терміново відловлювати багатьох представників колишнього режиму і намагатися повернути державі хоча б якусь частину накраденого ними за останні чотири роки. Також я вважаю, що потрібно обов’язково повернутися до питання перегляду результатів «прихватизації» (реприватизації) українських підприємств, розпочатому Тимошенко в 2005 році («Криворіжсталь») і зупиненого потім екс-президентом Ющенком, який вступив у змову з олігархами і представляє їх інтереси Партією регіонів).

Проблем, що вимагають швидкого рішення, зараз безліч. Серед них, як мені думається, досить важливою є проблема масових фальсифікацій у офіційної економічної та соціально-економічній статистиці. Оскільки після того як навесні 2010 року правити в Україні розпочав уряд Януковича-Азарова, наш Держкомстат перестав взагалі давати правдиву інформацію про економіку України.

Я недавно писав, наприклад, що показник Держкомстату про нульовий зростання ВВП України за 2013 рік не викликає жодної довіри і що насправді економіка була минулого року в значному мінусі (дивися текст «Азаров пішов, але« пакращення »триває» за 31 січня!). Для того щоб вийти в цей 0 по ВВП, статистичне відомство напевно «підігнав» цифри по деяких сфер економіки. Зокрема, дуже підозріло виглядав зростання аж на 45,4% сільгоспвиробництва в грудні 2013 до грудня 2012 року за зростанні за рік у цілому на 13,7%.

Крім того, майже напевно був сфальсифікований показник по реальному ВВП і за 2012 рік – там не + 0,2%, а теж якийсь мінус.

Ну а коли незабаром занижувалася офіційна інфляція, то, відповідно, завищувалися показники зростання реальних доходів населення (реальних зарплат, пенсій).

Взагалі ж, при «папередніках» напевно фальсифікувалися практично усі економічні та соціальні показники – і по промисловості, і з будівництва, і по сільському господарству, і з вантажоперевезень, і по зовнішній торгівлі і т. д.

Крім того, мені думається, що не можна довіряти і офіційною статистикою від Нацбанку. Це стосується золотовалютних резервів (дуже цікаво б знати, що там реально залишилося на сьогоднішніх день), обсягів депозитів і кредитів у банківській системі, та інших показників, які регулярно публікує НБУ.

Коли ж нова влада очистить статистику Держкомстату та Нацбанку від фальсифікацій, експерти напевно жахнуться реальній картині в економіці та фінансовій сфері України – тому спадок, яке отримала зараз нова влада від бездарного і клептократичною режиму Януковича …

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s