“Правий сектор”, чи правий він


«Правий сектор» являє собою радикальне крило Майдану, неформальне об’єднання членів ультраправих організацій: «Патріот України», «Тризуб», СНА, УНА-УНСО, «Білий Молот». Слід розуміти, що часто формального членства в тих чи інших організаціях немає, так само як і те, що активісти можуть одночасно брати участь у кількох політичних і громадських організаціях. Так, ряд радикально налаштованих членів партії «Свобода» та спортивних ультрас також беруть участь в діях «Правого сектору», незважаючи на те, що офіційно їх організації виступають проти насильницьких дій на Майдані.
Основну масу активістів «Правого сектора» становить молодь, яка сповідує нацистські погляди. Будь-які ліві політичні погляди, космополітичні «загальнолюдські цінності» відкидаються «Правим сектором» як інструменти поневолення українців. Тому «Правий сектор» виступає за силове повалення «окупаційної влади» і створення «українського незалежної соборної держави», а Майдан сприймає як відповідний історичний момент і ресурс для реалізації сценарію «революційного захоплення влади». Об’єднання не має на сьогоднішній день вираженого лідера, для координації дій використовуються сайти «Бандерiвець» і сторінка об’єднання «ВКонтакте». Ініціатором створення об’єднання свого часу стала організація «Тризуб» імені Степана Бандери ».

Зовні представників «Правого сектора» на Майдані можна дізнатися зі спортивної або напіввійськової одязі, маскам і нашивкам зі стилізованими рунами і хрестами. Самозамилування радикалів своїми діями добре ілюструється одним з постів на сайті «Правого сектора»: «На війні, як на війні. Ті пси (мається на увазі міліція) горять за те, що служать Злу. Наші хлопці приносять жертву, як Воїни Світла ».

«Правий сектор» і опозиція

Спочатку «Правий сектор» представляв собою своєрідне силове крило Майдану, його учасники використовувалися для охорони мітингувальників, а також були помічені у всіх зіткненнях з міліцією. Для розміщення і відпочинку членів «Правого сектору» був виділений п’ятий поверх захопленого Будинку профспілок, завдання активістам ставилися через коменданта Евромайдана Андрія Парубія. Проте вже скоро став помітний збільшується розкол між лідерами опозиції – Кличко, Тягнибоком і Яценюком, які бачать в Майдані інструмент політичного, ненасильницького отримання влади, і молодими радикалами, для яких Майдан – це початок правої революції, силового повалення влади. Скептичним є і ставлення «Правого сектора» до самої євроінтеграції, оскільки ЄС асоціюється з антихристиянської і антинаціоналістичної політикою, з розгулом мігрантів, гомосексуалізму та наркоманії – все це явно суперечить ультраправої ідеології об’єднання.
У грудні опозиційні лідери назвали учасників зіткнень з міліцією «провокаторами», за якими стоять чинна влада України і російські спецслужби. На початку грудня від дій «Правого сектору» де-факто відмежувалася і «Свобода» Олега Тягнибока. У відповідь активісти «Правого сектору» розпочали кампанію «протидії провокаторам-пацифістам»: «Коли ви будете на Майдані і знову почуєте пісеньку про« мирних і законних акціях »,« зборі підписів під зверненням до президента »… та інші мазохістські збочення, запускайте хвилю «Ре-во-люція», «Ганьба», «Геть Зі сцени». Той, хто знову зомбує народ, повинен стати політичним трупом », – це повідомлення на форумі« Правого сектора ».

Зневажливе ставлення до офіційних лідерам Майдану проявилося, коли активісти «Правого сектору» спочатку облили Віталія Кличка з вогнегасника, а потім закидали його камінням – коли він намагався зупинити зіткнення з міліцією в неділю 19 січня. Заклики ж Арсенія Яценюка та Олега Тягнибока зі сцени Майдану до ненасильницьких акціях були просто проігноровані.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s