“Правий сектор”, чи правий він


«Правий сектор» являє собою радикальне крило Майдану, неформальне об’єднання членів ультраправих організацій: «Патріот України», «Тризуб», СНА, УНА-УНСО, «Білий Молот». Слід розуміти, що часто формального членства в тих чи інших організаціях немає, так само як і те, що активісти можуть одночасно брати участь у кількох політичних і громадських організаціях. Так, ряд радикально налаштованих членів партії «Свобода» та спортивних ультрас також беруть участь в діях «Правого сектору», незважаючи на те, що офіційно їх організації виступають проти насильницьких дій на Майдані.
Основну масу активістів «Правого сектора» становить молодь, яка сповідує нацистські погляди. Будь-які ліві політичні погляди, космополітичні «загальнолюдські цінності» відкидаються «Правим сектором» як інструменти поневолення українців. Тому «Правий сектор» виступає за силове повалення «окупаційної влади» і створення «українського незалежної соборної держави», а Майдан сприймає як відповідний історичний момент і ресурс для реалізації сценарію «революційного захоплення влади». Об’єднання не має на сьогоднішній день вираженого лідера, для координації дій використовуються сайти «Бандерiвець» і сторінка об’єднання «ВКонтакте». Ініціатором створення об’єднання свого часу стала організація «Тризуб» імені Степана Бандери ».

Зовні представників «Правого сектора» на Майдані можна дізнатися зі спортивної або напіввійськової одязі, маскам і нашивкам зі стилізованими рунами і хрестами. Самозамилування радикалів своїми діями добре ілюструється одним з постів на сайті «Правого сектора»: «На війні, як на війні. Ті пси (мається на увазі міліція) горять за те, що служать Злу. Наші хлопці приносять жертву, як Воїни Світла ».

«Правий сектор» і опозиція

Спочатку «Правий сектор» представляв собою своєрідне силове крило Майдану, його учасники використовувалися для охорони мітингувальників, а також були помічені у всіх зіткненнях з міліцією. Для розміщення і відпочинку членів «Правого сектору» був виділений п’ятий поверх захопленого Будинку профспілок, завдання активістам ставилися через коменданта Евромайдана Андрія Парубія. Проте вже скоро став помітний збільшується розкол між лідерами опозиції – Кличко, Тягнибоком і Яценюком, які бачать в Майдані інструмент політичного, ненасильницького отримання влади, і молодими радикалами, для яких Майдан – це початок правої революції, силового повалення влади. Скептичним є і ставлення «Правого сектора» до самої євроінтеграції, оскільки ЄС асоціюється з антихристиянської і антинаціоналістичної політикою, з розгулом мігрантів, гомосексуалізму та наркоманії – все це явно суперечить ультраправої ідеології об’єднання.
У грудні опозиційні лідери назвали учасників зіткнень з міліцією «провокаторами», за якими стоять чинна влада України і російські спецслужби. На початку грудня від дій «Правого сектору» де-факто відмежувалася і «Свобода» Олега Тягнибока. У відповідь активісти «Правого сектору» розпочали кампанію «протидії провокаторам-пацифістам»: «Коли ви будете на Майдані і знову почуєте пісеньку про« мирних і законних акціях »,« зборі підписів під зверненням до президента »… та інші мазохістські збочення, запускайте хвилю «Ре-во-люція», «Ганьба», «Геть Зі сцени». Той, хто знову зомбує народ, повинен стати політичним трупом », – це повідомлення на форумі« Правого сектора ».

Зневажливе ставлення до офіційних лідерам Майдану проявилося, коли активісти «Правого сектору» спочатку облили Віталія Кличка з вогнегасника, а потім закидали його камінням – коли він намагався зупинити зіткнення з міліцією в неділю 19 січня. Заклики ж Арсенія Яценюка та Олега Тягнибока зі сцени Майдану до ненасильницьких акціях були просто проігноровані.

Advertisements

About "АлМаС"

АлМаС
Опубліковано у Аналитика, Новости, Протест, Україна, правда | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s